[MOC] Statek powietrzny

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

[MOC] Statek powietrzny

#1 Post autor: Qworg »

To miał być mój pierwszy MOC ale brak klocków odsunął budowę na później. Teraz gdy ilość klocków się zwielokrotniła byłem przekonany ze mogę przystąpić bezstresowo do budowy (oczywiście to było błędne założenie). Miejscami są widoczne pewne braki w kolorach, pokład wydaje się trochę "łysy" (myślałem żeby zapchać go figurkami, ale posiadam praktycznie samych rycerzy...)
A teraz coś o statku:) Jest to jeden z pierwszych okrętów powietrznych ludzkości powstającej z nuklearnej zagłady.
Napęd antygrawitacyjny służy do utrzymywania wysokości a dwa śmigła napędzane silnikami nadają mu ciąg poziomy. W kadłubie znajdują się trzy działka mogące zmieniać burtę w zależności od potrzeby. Włazy działek na burtach otwiera się za pomocą brązowego pokrętła znajdującego się przed silnikami na burtach.
Obrazek
Galeria
Działko jak tylko stanie się publiczna.
Ostatnio zmieniony 2008-10-04, 21:45 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

MasterBlaster

#2 Post autor: MasterBlaster »

Skomentuje, ale proszę o Deeplinki!
Skojarzenia:
a) Barka Jabby
b) Praca Jeraca

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3 Post autor: Qworg »

MasterBlaster pisze: a) Barka Jabby
b) Praca Jeraca
a) Nie wszystko co brązowe i lata to barka Jabby. Czym ci to barkę Jabby przypomina? Bo chyba tylko kolorem.....
b) Być może, i jeszcze 10 innych budowniczych. Jeśli coś buduje i podoba mi się to co mi wyszło, to nie będę tego na siłę robił inaczej bo ktoś kiedyś zbudował coś podobnego (albo szukanie i sprawdzanie czy ktoś już nie zbuduwał czegoś podobnego). Nie kojarzę w tej chwili pracy Jeraca, ale napisanie, że to jego praca (zwłaszcza na podstawie jednego małego zdjęcia) to lekkie przegięcie. Może następnym razem poczekaj na upublicznienie galerii.

Jerac, jeśli faktycznie to jest twoja praca, to musiała mi tak utkwić w podświadomości, że popełniłem plagiat....
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

MasterBlaster pisze:a) Barka Jabby
b) Praca Jeraca
No, ee...
Nie licząc PODOBNEGO kształtu i koloru, to to nie ma z pracą Jeraca nic wspólnego ;)

Nawet fajne, ciekawy sposób konstrukcji napędu antygrawitacyjnego.

Ale zdaje się że wszystkie zapasy jedzenia są na widoku?
Toż to błąd. Jeden strzał i załoga zostaje bez rogalików :P

MasterBlaster

#5 Post autor: MasterBlaster »

Nie no, to miał być komplement!
Barka Jabby to jeden z najlepszych, brązowych zestawów.
Natomiast Statek Jeraca to kształtem i kolorem.

Co do MOCa (upubliczniona galeria):
Super!
Całość mi sie bardzo podoba!
Zazdroszczę Ci tylu brązowych klocków...
I figurki z Rock Riders'ów pasują idealnie!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

Bardzo fajna postapokaliptyczna antygrawitacyjna krzyżówka galeonu z lotniskowcem. Fajny patent na drabinki i oparcie w działku. Pewnie jest więcej ciekawych rozwiązań, ale na razie nie jestem w stanie ich wychwycić, bo byłem wczoraj na weselu, dopiero wstałem i rzeczywistość z trudem do mnie dociera.
Też zazdroszczę Ci tylu brązowych klocków.

Hippotam

#7 Post autor: Hippotam »

Ta praca ma duży potencjał, ale coś mi nie gra.
Po pierwsze prezentacja - zdjęcia chyba więcej psują niż dają - wydają się zmatowiałe, a czerwonawe tło prawie zlewa się z pojazdem. Może balans bieli był źle ustawiony, albo można to poprawić w programie graficzym/? Po drugie - tylko jedno zdjęcie pokazuje całość, a i ono takie nieciekawe jakieś. Model az prosi się o zdjęcia "z perspektywą", sporo by zyskał.

Po drugie - lokalizacja w czasie. Bardzo podoba mi się bryła - to jest najlepsze w tej pracy. Ale bardziej mi pasuje do microspace, niż do steampunku czy ApocaLEGO. Wygląda mi to jakbyś wział pojazd Jeraca i zaludnił go minifigami. Nie wiem co trzeba by zrobić żeby pozbyć się tego wrażenia.

Fajny debiut, gratulacje. Ciekawy jestem kolejnych twoich prac.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#8 Post autor: Qworg »

Hippotam pisze:Ta praca ma duży potencjał, ale coś mi nie gra.
Po pierwsze prezentacja - zdjęcia chyba więcej psują niż dają - wydają się zmatowiałe, a czerwonawe tło prawie zlewa się z pojazdem. Może balans bieli był źle ustawiony, albo można to poprawić w programie graficzym/? Po drugie - tylko jedno zdjęcie pokazuje całość, a i ono takie nieciekawe jakieś. Model az prosi się o zdjęcia "z perspektywą", sporo by zyskał.

Po drugie - lokalizacja w czasie. Bardzo podoba mi się bryła - to jest najlepsze w tej pracy. Ale bardziej mi pasuje do microspace, niż do steampunku czy ApocaLEGO. Wygląda mi to jakbyś wział pojazd Jeraca i zaludnił go minifigami. Nie wiem co trzeba by zrobić żeby pozbyć się tego wrażenia.

Fajny debiut, gratulacje. Ciekawy jestem kolejnych twoich prac.
No... tylko że to nie jest mój debiut :P Pomysł był na debiut ale klocków tylu jeszcze nie miałem. To już mój któryś MOC. Model jest dość spory(mam problemy żeby coś małego zbudować:( ) jak na moje warunki, a że ze zdjęciami mam ogólnie problemy też swoje dodaje. Tylko jakie czerwone tło?! Ekri... przynajmniej tak kobieta w sklepie mówiła :).
A żeby pozbyć się tego wrażenia pewnie trzeba by zabudować pokład i wstawić na pas jakiś samolocik, tylko że nie było już z czego.
M_longer pisze: Ale zdaje się że wszystkie zapasy jedzenia są na widoku?
Toż to błąd. Jeden strzał i załoga zostaje bez rogalików :P

Dodatkowa motywacją żeby się nie dać trafić. No i desperackie zastawianie pokładu żeby nie był łysy. Miał być jeszcze mały samolocik z którego wyładowywane miały być owe skrzynki ale brak klocków/pomysłu....
zgrredek pisze: Fajny patent na drabinki i oparcie w działku. Pewnie jest więcej ciekawych rozwiązań, ale na razie nie jestem w stanie ich wychwycić, bo byłem wczoraj na weselu, dopiero wstałem i rzeczywistość z trudem do mnie dociera.
Też zazdroszczę Ci tylu brązowych klocków.
Włazy działek!!! Ludzie ja 3 dni majstrowałem rozsuwające się w lewo i prawo włazy działek. Mogłem filmik zrobić, ale teraz już za późno...
A co do klocków... to tylko klocki, fakt że ilość sporo ułatwia, ale to nie wszytko. Ja tu naprawdę wielu osobom kilku rzeczy zazdroszczę, które klockami nie są :)
Ostatnio zmieniony 2008-10-05, 13:36 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

Worg pisze:Włazy działek!!!
No właśnie - miałem to napisać, ale tak mnie głowa boli...

Hippotam

#10 Post autor: Hippotam »

Worg pisze:No... tylko że to nie jest mój debiut :P
Przepraszam, ja też jestem nie w formie dzisiaj. Zobaczylem slowo debiut w twoim poscie i jakoś tak poszło...
Worg pisze:Tylko jakie czerwone tło?
Czer-wo-na-we. Moze to i ecru, jestem mężczyną i rozpoznaje tylko dziesięć kolorów ;-)

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#11 Post autor: Qworg »

Hippotam pisze: Czer-wo-na-we. Moze to i ecru, jestem mężczyną i rozpoznaje tylko dziesięć kolorów ;-)
Tak patrząc możemy to zdefiniować jako "cze-rwo-na-we" lub nawet (żeby nie zabierać sobie miejsca z tych 10 kolorów) to "nie bia-łe". Ale jako AFOL powinieneś rozróżniać jakieś 38 kolorów:P
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Hippotam

#12 Post autor: Hippotam »

Worg pisze:"nie bia-łe"
Swoją drogą (uwaga, offtopic) można sięz tego śmiać, ale naprawde widać jakąs korelację pomiędzy poziomem pracy a białym tłem. Tzn wśród prac z białym tłem odsetek dobrych prac jest większy nić wśród tych z niebiałym.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#13 Post autor: spacelord »

Bardzo ciekawy statek, duży przez co nie widać niedoskonałości w szczegółach (albo jak ktoś woli - nie mają takiego znaczenia)... wg mnie umiejscowienie w czasie pasuje do niego bardzo dobrze, pod tym względem klimat się udał :)

bardzo się kojarzy z barką Jabby i pracą Jeraca, ale to już chyba każdy pisał ;P

I wg mnie wcale nie kojarzy się z mikroskalą, taka skala bardzo mu pasuje...
Hippotam pisze:Tzn wśród prac z białym tłem odsetek dobrych prac jest większy nić wśród tych z niebiałym.
Chyba że zbuduje się coś białego ;) - wtedy jest problem... swoją drogą kupiłem jakiś czas temu 6 kolorowych kartonów (tylko niestety MOCy brak :/ ) - ale po Twojej uwadze to się zastanowię czy je w ogóle wykorzystać ;P

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#14 Post autor: Legate Scimitar »

Nie powiem przemyślana konstrukcja, świetnie się prezentuje; szczególnie elementy napędu antygrawitacyjnego, silniki boczne i działka ;). Według mnie Jedyne nad czym bym się zastanowił to nad przebudową pasa startowego na lądowisko dla bliżej nieokreślonych pionowzlotów utrzymanych w konwencji,bo obecnie jego rozmiary sugerują mikroskalę. Co do innych rzeczy to jedzonko powinno być jednak w czymś schowane - zbyt odbiega kolorem od reszty, no i te tajemnicze pstrokate beczułki tak trochę jak pięść do oka pasują... Reszta jest świetna i jak reszta zadroszcze tylu brązowych części...

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#15 Post autor: Ramzes »

Widać, że statek swoje przeszedł, i ma już za sobą pierwsze starcia z rebeliantami :)
Kolorystyka dobrze wpasowuje się w post nuklearny klimat.
Jak dla mnie bardzo dobra praca.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-10-06, 14:28 przez Ramzes, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ