[MOC] Dzień w którym wyspa ryknęła

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

[MOC] Dzień w którym wyspa ryknęła

#1 Post autor: Hippotam »

Wymyśliłem sobie że zbuduję cos pirackiego, bo jeszcze nigdy sie za ta tematyke nie zabierałem, a tu az dwa konkursy ostatnio ogłosili. Oto "Dzień w którym wyspa ryknęla":

Obrazek

Galeria: Flickr, Brickshelf

Praca powstała z myśla o konkursie Castaway Contest na ForbiddenContest i spełnia postawione tem ograniczenia:
- 1 minifig
- do 8 zwierząt (kto znajdzie wszystkie?)
- 32 x 32
- zbudowane na płycie stud-up (musiałem w tym celu dobudować warstwe płytek pod moją snotowaną woda)

Przez te wszystkie ograniczenia jest to w zasadzie duża miniaturka, która starałem się jakos ożywić.

Najpierw miałem pomysł takiego rozbitka w typie Adama Słodowego, co to sobie ze sznurka i patyków zbuduje lodówkę. Ale do realizcji pomysłów musiałbym ciac flexy, co jest zabronione w tym konkursie, więc ostała się z tego tylko pułapka na rekiny.

Potem pomyslałem że wulkan (który wybudowałem aby rozbitek miał na czym smażyc kiełbaski) powinien wybuchać - no i poszedłem w tym kierunku.

Bardzo trudno było to sfotografować, bo spore kawałki pracy sa w cieniu rzucanym przez daszek chatki lub liscie palmy. Skończyło się na takim gąszczu lamp:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-09-30, 10:33 przez Hippotam, łącznie zmieniany 2 razy.

Caco

#2 Post autor: Caco »

Cudo Hippo :) Duża dawka humoru i jak zwykle doskonałe wykonanie. Świetna pułapka na rekina :D

lordofdragonss

#3 Post autor: lordofdragonss »

Świetny tytuł.
Bardzo podobaja mi sie głazy wylatujące z wulkanu.
no i ten Piracki "statek" wraz z Pułapka na duże ryby.

Ja ze zwierzat widzę: Papugę,dwa węże, pałpę-nożownika (LOL), małpę Pirata, pajaka, dwa szczury.
Widzę też że użyłeś podróbki klocków ;D

No i dowiedzialem się gdzie miesz... znaczy gdzie pracujesz :D

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#4 Post autor: Robson »

Świetne BOSKIE SUPPPER !

ZDJĘCIA MNIE DOBIŁY ICH PERFEKCYJNE WYKONANIE , oczywiście MODELU TEŻ ! BOSKO
Cb1100RR

Hippotam

#5 Post autor: Hippotam »

lordofdragonss pisze:Widzę też że użyłeś podróbki klocków ;D
Podróbki?

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#6 Post autor: Scrat »

Rozbitek nie jest szczególnie zadowolony ze swojego pobytu na tej wyspie, a z tego co widać ma co jeść, a może kończą mu się zapasy? ;) Jedna małpa odpływa na pokładzie z bananem i chce posmakować pirackiego życia, czyżby chciała atakować statki z transportem swojego ulubionego owocu? Druga to albo się wygłupia albo planuję przejąć władzę na wyspie, zawsze to jakaś ziemia. Ba! Własną armatę będzie miała, nawet kule są! (ciekawe czy jest proch...) Przed nią długa droga, bo ludź to tylko czubek góry. Są tam jeszcze węże, szczury i ta przeklęta "piszcząco-szkrzecząca" papuga! A to heca, wyspa ryknęła, już się tak tam małpie nie podoba.

W skrócie praca kapitalna, pełna szczegółów, wszystko dopięte do ostatniego guzika. Powodzenia w konkursie! Mam nadzieję, że nikomu te wypociny na górze nie przeszkadzają ;)

Awatar użytkownika
Majek
Posty: 143
Rejestracja: 2008-01-13, 15:30
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: Rescator
Kontakt:

 

#7 Post autor: Majek »

Super praca. Genialna normalnie..
Tytuł "niszczy", aż mi się uśmiechnęło.

Wpadam w coraz większe kompleksy patrząc na takie kreacje.. ;)
Steel isn't strong, boy, flesh is stronger!

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#8 Post autor: Iskra »

Mimo trudności zdjęcia wyszły świetnie - odbicia w wodzie dodają jej realizmu.
Bardzo fajnie wymodelowałeś wyspę i krater wulkanu.

lordofdragonss

#9 Post autor: lordofdragonss »

Hippotam pisze:
lordofdragonss pisze:Widzę też że użyłeś podróbki klocków ;D
Podróbki?
Mam na myśli srebrny, chromowany mieczyk (zapomniałem jak sie ta broń nazywa...)
na tym zdjeciu jest w skrzyni z kulami armatnimi: http://flickr.com/photos/hippotam/28961 ... 553606324/

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

lordofdragonss pisze:Mam na myśli srebrny, chromowany mieczyk (zapomniałem jak sie ta broń nazywa...)
Akurat to jest biały kruk, prawda Hippo? ;)

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=2530

Hippotam

#11 Post autor: Hippotam »

lordofdragonss pisze:Mam na myśli srebrny, chromowany mieczyk (zapomniałem jak sie ta broń nazywa...)
A to chyba biały kruk, nie podróbka. Są na BL: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=2530, ja swój kupiłem na Allegro.

crises

#12 Post autor: crises »

To, że MOC jest na bardzo wysokim poziomie to już wiesz. Smaczki konstrukcyjne i ilość detali robią wrażenie. Mi bardzo przypadły do gustu orzechy kokosowe i jaśniejsze klocki dookoła wyspy, tam gdzie się zaczyna płycizna. Wylatujące bomby wulkaniczne też super. Czy one trzymają się na ogienkach?
Jednak łyżka dziegciu musi się znaleźć. Patrząc na całość mam odczucie chaosu. Osią akcji jest tutaj wulkan (tak sądzę) i według mnie jest trochę za niski (palmy są prawie tak samo wysokie). Detale są bardzo fajne i duże się dzieje na drugim planie, ale patrząc na zdjęcie główne widzę "artystyczny nieład". Dopiero na zbliżeniach praca pokazuje "lwi pazur". Co nie zmienia faktu, że bardzo mi się podoba.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#13 Post autor: Ciamek »

Śliczniutkie, słodziutkie, cukiereczek ; o)
Najbardziej podoba mi się pułapka. Fajne molo.
Ale tak jak Crises wspomina z wulkanem jest coś nie tak. Jest za mały. Na pierwszy rzut oka myślałem, że to może będzie jakieś forced-perspective, ale nie : o)
No i nikt nawet nie patrzy na tą erupcję - troszkę to wygląda jakby ten wybuch był dodany do MOCa w ostatniej chwili.

No ale to tylko zrzędzenie zazdrośnika Ciamka : oP
Jest pięknie.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#14 Post autor: zgrredek »

Czepiacie się. Wulkan jest OK. Właśnie taki tu pasuje bo konwencja tej scenki jest komiksowa, jak z dowcipów rysunkowych, gdzie bezludna wyspa to zawsze jest kupka piachu z jedna palmą.
Jestem zachwycony. Jedynie te lecące kule zamieniłbym na te: http://www.peeron.com/inv/parts/30293px1 Bardziej przypominałyby żarzącą się lawę.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#15 Post autor: tomey »

Eh i o czym tu mówić... praca fanomenalna !
37236809 nowe gadu:)

ODPOWIEDZ