[MOC] Wyciąg Krzesełkowy!

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[MOC] Wyciąg Krzesełkowy!

#1 Post autor: ImpreSariO »

Nexus 7 pisze:Zbudowac system transportowy zdolny do przeniesienia 500 kg lub 5 ludzi na odleglosc 50 metrow w poziomie lub 25 metrow w pionie.

SF: bez zmian
Fantasy: bez zmian

Premie dla wszystkich epok:
+2 punkty za zbudowanie systemu zdolnego do transportu seryjnego tzn. minimum dwa ladunki w drodze.
Przedstawiam fragment 5-osobowego wyciągu krzesełkowego. To by było na tyle. Zapraszam do krytyki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Galeria (po opublikowaniu).
Ostatnio zmieniony 2008-10-12, 15:55 przez ImpreSariO, łącznie zmieniany 2 razy.

crises

#2 Post autor: crises »

Najbardziej podobają mi się przęsła i zdjęcie z robotnikiem. Szkoda, że w dole jest tak pusto, chociaż malutka choinka robi wrażenie. Pasażerowie nie mają nart, rozumiem, że to turyści?

Czy w tym zleceniu nie należało również pokazać stacji nadawczej i odbiorczej?

Hippotam

#3 Post autor: Hippotam »

crises pisze:Czy w tym zleceniu nie należało również pokazać stacji nadawczej i odbiorczej?
Staneło na tym, że niekoniecznie:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=83099#83099
Ostatnio zmieniony 2008-10-06, 21:44 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#4 Post autor: V1 »

Świetne, bardzo oryginalne, nie widziałem nigdy wyciągu z Lego. Tym przyjemniejsze wrażenie. Ładnie wybrany fragment, podoba mi się też symboliczne podejście do podstawki - wyszła bardzo ładnie. Przez chwilę zastanawiałem się dlaczego ludzie jadą bokiem, a wagoniki są zawieszone na takich grubych poprzeczkach, dopiero po chwili załapałem, że odebrałem to obrócone o 90 stopni. Ale to może moja wina, raptem kilka razy w życiu jechałem wyciągiem. No więc nie pasują mi tylko liny grubości ludzkiej szyi :)
\/1 ______________

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#5 Post autor: ImpreSariO »

V1 pisze:No więc nie pasują mi tylko liny grubości ludzkiej szyi :)
Mnie niestety też. Ten element sprawił mi najwięcej problemów. Sznurki i nici nie zdawały zbyt dobrze egzaminu wytrzymałości. Żyłka wędkarska była by dobrym rozwiązaniem ale krzesełka musiał by być jedno osobowe ponieważ przy wadze obecnych tworzył się nieciekawy zwis. Napięcie żyłki powodowało niestety zapadanie się słupów ku sobie.

rh

#6 Post autor: rh »

V1 pisze:Świetne, bardzo oryginalne, nie widziałem nigdy wyciągu z Lego.
Czyżbyś niedokładnie przeglądał forum? :) A to - [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=7025]wyciąg[/URL] - to niby co? :) I jeszcze na dodatek działa ;)

Konstrukcja bardzo mi się podoba. Fakt - zdecydowanie ładniejszy od wskazanego przeze mnie technicowego. Co do grubości lin - właściwie to warto by było zerknąć, jakiej te linki są naprawdę grubości, coś mi się wydaje, że wiele cieńsze od ludzkiej szyi to one nie są. Jedyne, co mi się nie podoba, to zamontowanie linki. O ile mnie pamięć nie myli to na słupach, zawsze lekko nad liną jest ten cały system amortyzujący - może dałoby się dodać to jakoś?
Jedyne czego mi brakuje - to jakiejś większej różnicy wysokości pomiędzy słupami. Ale to już szczegół :) Poza tym ImpreSario znowu świetny pomysł i wykonanie :)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#7 Post autor: PatrykZ »

Więc sezon narciarski rozpoczęty. Pewnie Zell am See, albo Soelden, w każdym razie austriacki Doppelmyer. Rewelacja!
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#8 Post autor: Sariel »

rh pisze:»Co do grubości lin - właściwie to warto by było zerknąć, jakiej te linki są naprawdę grubości, coś mi się wydaje, że wiele cieńsze od ludzkiej szyi to one nie są.
Oj są, i to wiele:

Obrazek

Co do układów amortyzacyjnych, faktycznie są montowane na górze liny, ale z tego co pamiętam z polskich wyciągów, to nie na każdej wieży. Jest sporo wież, gdzie lina nie jest niczym zakryta od góry. Możliwe, że jest to kwestia po prostu wysokości wież, jeśli spadek między nimi jest niewielki, to pewnie nie ma potrzeby zabezpieczać liny od góry.

Obrazek

Natomiast zgodzę się, że wieże są tu za blisko. Taka bliskość byłaby usprawiedliwiona tylko przy naprawdę dużym spadku między wieżami.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#9 Post autor: martinbb »

Co do grubości lin - u mnie na Szyndzielni lina jest grubości zaciśniętej pięści - w Lego wielkościowo powinien pasować flex.

Praca b. udana - aż się chcę na narty/deskę wyruszyć ;)
Inspired by NavySEALs

Kaczor

#10 Post autor: Kaczor »

Nie widziałem nigdy 5. osobowych wyciągów ale i tak podoba mi się :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#11 Post autor: Sariel »

Najpojemniejsze jakie istnieją są bodajże 8-osobowe. "Piątka" spokojnie przejdzie.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

Widziałem na żywo i w kolorze wersje czteroosobowe, i zasadniczo nie widzę najmniejszego powodu aby nie zrobić troszkę szerszych. Praca prawie idealna - jako że jestem wiecznie początkującym narciarzem, zauważam brak takich elementów wyposażenia jak wyłożone miękką gąbką podstawy słupów :D

EDIT: Tak sobie myślę że gdyby "kable" wystawały po obu stronach dioramki (i kończyły by się w powietrzu), powstała by iluzja większej całości...
Ostatnio zmieniony 2008-10-07, 15:22 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ImpreSariO
Posty: 608
Rejestracja: 2007-02-24, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#13 Post autor: ImpreSariO »

Zrobiłem nowe zdjęcia. Są w pierwszym poście i kilka więcej w nieopublikowanej jeszcze galerii. Dziękuje za komentarze.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#14 Post autor: M_longer »

Jest teraz bardziej zimowo ;)

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#15 Post autor: Pietruch »

O wiele lepiej, czuć prawdziwy zimowy, rodzinny klimat - rozmarzyłem się... :)
Pozdrawiam,
Maciej

ODPOWIEDZ