7979 Castle Advent Calendar 2008

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#16 Post autor: Ramzes »

Ja sobie z kupnem poczekam jescze kilka tyogodni. Na allegro naliczyłem chyba 700 zestawów więc nikt nie powinien tego wszystkiego wykupić.
Dzięki za recenzje Lugomino, upewniłas mnie co do sluszności zakupu:)
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

rh

#17 Post autor: rh »

A ja tylko żałuję, że u nas nikt nie robi takich promocji w sklepach ... Marktkauf Goerlitz. Jeżeli takich promocji będzie więcej w niemieckich sklepach to po cichu można liczyć, że i u nas się pojawią trochę taniej... a chętnie bym dokupił jeszcze jeden :P
Ostatnio zmieniony 2008-11-03, 01:42 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#18 Post autor: Ither »

zrobiłem to.
kupiłem ten zestawik :)
dorwałem na allegro po bardzo atrakcyjnej cenie niemalże 60zł (59,99 :P)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#19 Post autor: lugomina »

zgrredek pisze:Ja swój kalendarz wypakowałem z boku nie otwierając okienek. Dopiero teraz dowiedziałem się, że w środku są instrukcje, za którymi bezskutecznie się rozglądałem.
Alez jak to zgredku, wyrzuciles pudlo bez otwierania ani jednego okienka? :)
glaz_pimpur pisze:Gratulacje! Stworzyłaś nową definicję jutra! Od jakiś 2 tygodni po Twojej wypowiedzi w jakimś innym wątku, że jutro zrobisz reckę tego zestawu, zaglądam czy przypadkiem to jutro nie nastąpiło i myślałem, że już o wszystkim zapomniałaś:) Przyznaję, że miałaś do tego pełne prawo bo zestaw świetny, też bym wolał się nim cieszyć zamiast pisać długą i obszerną wypowiedź
:D Przepraszam najmocniej za te dluga definicje jutra - kiedy wrzucilam fotki na BS, myslalam, ze tego samego wieczoru dam rade te drobiazgi opisac - jakze sie mylilam! Tez bym chciala cieszyc sie zestawem, ale zycie pozainternetowe mnie wciaga jak przepasc..

Gratuluje Itherowi i innym radosci z zakupionego kalendarza :) Dziekuje tez za komentarze.
A teraz dodalam ostatnie zdjecia, wykonczylam wreszcie opisy i zrobilam podsumowanie.. ufff!
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#20 Post autor: zgrredek »

lugomina pisze: Alez jak to zgredku, wyrzuciles pudlo bez otwierania ani jednego okienka? :)
Jedno wcisnąłem do środka.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#21 Post autor: Iskra »

lugomina pisze: Wreszcie jakas zadowolona z siebie i z zycia Zua Kobieca Twarz
Właśnie właśnie!
Chyba w tym momencie zdecydowanie zapragnęłam tego kalendarza. Trzeba będzie nabyć. :)

lordofdragonss

#22 Post autor: lordofdragonss »

Dostałem, krzyknąłem z radości, otworzyłem, zbudowałem i... mam pytanie. Po kiego lego wkładało dwa szkielety? Wolał bym ogra lub konika z siodłem na jego miejsce.
Ale ogółem kalendarz świetny i gorąco go polecam!

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#23 Post autor: zgrredek »

lordofdragonss pisze:Po kiego lego wkładało dwa szkielety?
Jeden jest biały, a drugi czarny. Mają fajne rączki, które można na pewno ciekawie wykorzystać. No i jest po jednej rączce dodatkowo.

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

Re: 7979 Castle Advent Calendar 2008

#24 Post autor: kamzel »

Mój kalendarz wciąż czeka na grudzień, choć pierwsze okienko otworzyłem by sprawdzić, czy mi nie zamienili rycerzy (nie zamienili). Nie jestem jednak jakimś wielkim fanem niespodzianek, więc nie bałem się przeczytać tej recenzji. Gratuluję wytrwałości - dużo pracy musiało Cię kosztować fotografowanie i opisywanie tych wszystkich drobiazgów!
lugomina pisze:Jedyne przeciw:
1. miecze sa z jakiegos pólprzezroczystego badziewia
Myślę, że na nowe miecze nie należy narzekać..;) Mi stare kojarzą się głównie z okropnymi odbarwieniami przy najmniejszych zgięciu - nowy elastyczny materiał jest pod tym względem znacznie bardziej praktyczny.
3. tarcza strzelecka moglaby byc z round tiles z nadrukiem zamiast plates..
Takie fajne okrągłe kafelki były w zestawach z serii Forestmen, czyż nie? Szkoda, że LEGO już ich nie produkuje...

MasterBlaster

#25 Post autor: MasterBlaster »

Super recenzja, namówiłaś mnie do kupienia tego zestawu.
Jedno ale - Chyba każdy dobry Recenzjoner robi ten sam błąd przy KRASNOLUDZIE, a dokładniej jego brodzie!
Obrazek
Ten sam błąd co u Noriego w tej recenzji:
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=6250&highlight=7040
Obrazek
Dobrze

Obrazek
Źle

Tutaj jest dobrze założona broda
http://www.brickshelf.com/gallery/areal ... warf_1.jpg

To chyba dobrze że to odkryłem, bo czytam dokłądnie twoją bardzo udaną recenzje :)

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#26 Post autor: Ither »

Ja mam jedno malutkie 'ale' lugomina ;)
pająk nie ma zapasowych klejnocików - przyjrzyj się dobrze, w skrzynce na mini-instrukcji widać ich schowanych dokładnie 6 ;)

Z 7979 jestem niesamowicie zadowolony, masa fajnych bajerków i elementów i -ah!- 9 minifigów, a wszystko w dość przystępnej cenie :)))

pozdrawiam

ODPOWIEDZ