21000 Sears Tower & 21001 John Hancock Center

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

21000 Sears Tower & 21001 John Hancock Center

#1 Post autor: nori »

Obrazek Obrazek

21000 Sears Tower & 21001 John Hancock Center

Dwa malutkie modele rzeczywistych budowli. Malutkie i zgrabniutkie ;-)

Rok produkcji: 2008
Ilość elementów: po 69
Wymiary pudełek: (w przybliżeniu) 14 x 26 x 4.5 cm
Figurki: brak
Seria: Architecture
Ceny: każdy po 22.00 USD
Bricklink: 21000, 21001

Gdzie kupić ?
Na stronie: www.architecture.org: 21000 Sears Tower Lego Set, 21001 John Hancock Center Lego Set

Wiem że nie powinno się praktykować podwójnych recenzji, jednak poniższe modele są tak podobne do siebie że szkoda byłoby zakładać dwa oddzielne tematy.

1) Adam

Obrazek

Adam Reed Tucker to artysta wykorzystujący w swojej pracy klocki Lego, a wytworem jego wyobraźni są modele najsłynniejszych budynków. Niektóre z tych konstrukcji można obejrzeć pod adresem: www.brickstructures.com.
Do sprzedaży natomiast trafiły miniaturki tychże budowli, niewielkie, z mnóstwem uproszczeń, jednak bardzo ładnie się prezentujące, i na co warto zwrócić uwagę, sposób wydania tych modeli jest wprost perfekcyjny.

W trzecim (v2) numerze magazynu BrickJournal opublikowany został artykuł o artyście i jego konstrukcjach.

Obrazek

Na stronie LEGO można znaleźć dział poświęcony serii architecture, niestety na dzień dzisiejszy posiadający status „coming soon”.

2) Pudełka

Obrazek Obrazek

Bardzo ładne, z tektury o przyzwoitej grubości i łączone / otwierane w niestandardowy jak na Lego sposób. A co najważniejsze, pięknie zaprojektowane od strony graficznej, z najważniejszymi informacjami zarówno na temat co w pudełkach znajdziemy jak i o samych rzeczywistych budynkach.

Obrazek Obrazek

W każdym z pudełek znajdziemy specyficzne instrukcje oraz po dwie paczuszki z klockami.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

3) Instrukcje

Obrazek Obrazek

I tu należałoby się zatrzymać na nieco dłużej, gdyż same instrukcje robią jeszcze większe wrażenie niż pudełka. Obydwie szesnastostronicowe w formacie 20 x 12 cm. Wydrukowane na porządnym CZARNYM papierze. Tak czarnym ! W modelach również przeważa kolor czarny wiec takie połączenie było dość ryzykowne, jednak sprawdza się wprost idealnie.

Obrazek Obrazek

Oczywiście instrukcje także utrzymane są w bardzo ładnej szacie graficznej, wzbogacone o mnóstwo dodatkowych informacji, oraz indeks elementów.

21000 Sears Tower:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

21001 John Hancock Center:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeden mankament: na czarnym papierze bardzo szybko pojawiają się odciski palców...

Mała ciekawostka: przyjrzyjcie się ostatniej stronie: John Hancock Center jest tu wcześniej niż Sears Tower. Także w np.: sklepie firmowym (linki na początku) John Hancock Center ma numer indeksu niższy niż Sears Tower. Wszystko wskazuje że numer 21000 miał być na początku przyporządkowany właśnie centrum a nie wieży.

4) Zestawy

Po przydługiej paplaninie na temat pudełek i instrukcji, nadszedł czas na to co najważniejsze: same zestawy.

21000 Sears Tower:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

21001 John Hancock Center:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dosłownie parę minut budowania. Konstrukcje nieskomplikowane i przez swój miniaturowy rozmiar bardzo, ale to bardzo, uproszczone w stosunku do rzeczywistych. W obydwu budynkach występuje identyczna podstawa, w każdej jeden gładki klocek posiada nadruk. Tak, nadruk ! NIE jest to żadna naklejka ! (czyli te elementy są niejako białymi krukami ;-) ).

Obrazek
Obrazek

Wyglądają jak upominki ze sklepu z pamiątkami. Ot, takie bibelociki do postawienia na monitorze.
Czy jednak warto skusić się na powyższe modeliki ? Cóż, cena nie jest przerażająca, jednak jak za 69 elementów 22 $ to jednak wcale nie tak mało. Sama prezentacja, pudełka oraz instrukcje, jest jednak najwyższych lotów.
Dla mnie modele są warte zainteresowania, i jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Ale ja mam małe zboczenie na punkcie takich ciekawostek...

A już niedługo: Space Needle i Empire State Building !

Galerie: 21000 Sears Tower, 21001 John Hancock Center, Adam Reed Tucker

Ogromne podziękowania należą się Dobremu Wujkowi z Hameryki: Nexusowi. Dzięki jego nieocenionej pomocy budyneczki trafiły w moje ręce.

PS. Nie zauważyłem tej informacji wcześniej, ale podobno zestawy dostępne są w limitowanej edycji po 1200 sztuk... Nie wiem czy to coś zmienia, ale jakby ktoś był zainteresowany...
Ostatnio zmieniony 2009-10-04, 11:16 przez nori, łącznie zmieniany 2 razy.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Dobry wieczór, można się wtrącić?

Nie powiem żeby to była jakaś wysublimowana architektura, takoż i modele.
Czarny słupek, a na nim dwie antenki. Motto: 'patrząc od tyłu zobaczysz co jest z przodu'.
Zdjęciami to żeś ładnie sieknął :)

I do tego cena - robienie unikalnego zestawu na siłę.
Informacja na temat wieku - od 10 lat (!) interesująco wygląda przy zestawach 'technic', na większości których jest napisane, że od lat 7-9 :)
Ostatnio zmieniony 2008-11-02, 20:06 przez V1, łącznie zmieniany 3 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#3 Post autor: Mikolaj »

V1 pisze:
I do tego cena - robienie unikalnego zestawu na siłę.
Mam podobne odczucia.
Modele nieciekawe, drogie, złożone z podstawowych części...
nori pisze:A już niedługo: Space Needle i Empire State Building !
Zobaczymy, jak będą wyglądały, może będą ciekawsze:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#4 Post autor: Pietruch »

Mikolaj pisze:Modele nieciekawe, drogie, złożone z podstawowych części
Może właśnie o to chodziło... Może nie potrzeba specjalnych części, tony silników i mnóstwa zębatek, żeby kogoś zachęcić do kupna i zbudowania zestawu. Ma swoją wartość i dlatego nie kosztuje 2$, tylko 22$ - i tak go kupią, niektórzy nawet po kilka sztuk.

Dziękujemy za kolejną recenzję.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#5 Post autor: nori »

V1 pisze:można się wtrącić?
Nawet trzeba !
Czarny słupek, a na nim dwie antenki. Motto: 'patrząc od tyłu zobaczysz co jest z przodu'.
Modele nieciekawe, drogie, złożone z podstawowych części...
Pietruch_15 pisze:Może właśnie o to chodziło... Może nie potrzeba specjalnych części, tony silników i mnóstwa zębatek, żeby kogoś zachęcić do kupna i zbudowania zestawu.
Nie trzeba. Modele mają już swoich fanów, i to nawet zachwyconych. Nie ukrywam, mi najbardziej przypadła do gustu właśnie ta cała otoczka. Doskonały marketing ? Cytując siebie:
nori pisze:jednak jak za 69 elementów 22 $ to jednak wcale nie tak mało. Sama prezentacja, pudełka oraz instrukcje, jest jednak najwyższych lotów.
Genialne wydanie, dopracowane pudełko i instrukcja. A zestawy ? To taki dodatek. Bibelocik - tak jak pisałem - coś w stylu pamiątki.
Mikolaj pisze:Zobaczymy, jak będą wyglądały, może będą ciekawsze:)
Przyglądając się ostatniej stronie instrukcji i warsztatowi pracy autora można domyślić się jak będą wyglądały. Na pewno ciekawiej ;-)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#6 Post autor: SeezSQ »

22 $ za 69 czarnych klocków :P
...a mnie "Wyzywali" od Rokefelera gdy napisałem że kupno 8270 to dobry zakup :D
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Thangor
Posty: 71
Rejestracja: 2007-12-28, 00:06
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Thangor

 

#7 Post autor: Thangor »

22 $ za 69 to dużo jeśli mówimy o standardowym zestawie dla dzieci. Ale taki zestaw to raczej gadżet. Coś eleganckiego co nie tylko fan lego może sobie postawić w biurze nie budząc śmiechu ale szacunek. Zachęca też otoczka eleganckie pudełko wyjątkowa instrukcja a fakt, że jest to limitowana edycja podnosi atrakcyjność zestawu.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#8 Post autor: Kubrick »

Ale na BL byloby juz taniej kupic to na sztuki i zrobic sobie napis na naklejce ;]
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

V1 pisze:robienie unikalnego zestawu na siłę
Trafne stwierdzenie. Odkąd zobaczyłem te domki nie mogłem się nadziwić za co tu płacić taką kasę. Każdy kto ma trochę klocków może sobie takie coś zbudować, bo wiadomo, że czarnych klocków każdy ma pod dostatkiem. Jak kupowałem zestawy "dla dzieci", to starałem się kupować te, gdzie były jakieś nowe klocki. Teraz tym bardziej tak robię. Tych zestawów nie kupiłbym nawet jakby były po $1.

bartemo

#10 Post autor: bartemo »

Może głównym targetem nie są wcale AFOL-e? Może np. biznesmen chcący na dębowym biurku postawić coś ładnego, eleganckiego, ale zarazem nietypowego? Chyba nie będzie zamawiać klocków na bricklinku i samemu budować? Takie coś to idealna oferta dla tego typu osób.

Hippotam

#11 Post autor: Hippotam »

bartemo pisze:Chyba nie będzie zamawiać klocków na bricklinku i samemu budować? Takie coś to idealna oferta dla tego typu osób.
Dla takich osób chyba jest WV Beetle albo ten duży Boeing. Tym bardziej ze jak ktoś ma dębowe biurko to nie patrzy na ceny.
Dla mnie te recenzowane tutaj zestawy to też zagadka.

kris kelvin

#12 Post autor: kris kelvin »

O rany. ALe przecież nie chodziło o masową sprzedaż, tylko zrobienie gadżetu. Jak chyba (?)- Chopin (nasza wódka) startowała w USA to wystartowała po bardzo, bardzo wysokiej cenie - jako towar ekskluzywny. No i sprawdziło się i jest hitem w sprzedaży dla snobów.
Tutaj ten sam mechanizm tylko na mniejszą skalę. Więc chyba nie ma sensu oceniać tego w kategoriach że to takie drogie.

Same modele jak na taką skalę muszą być przeciętne. Średnio mi się podobają, natomiast samo pudełko jest fantastyczne :)
No i oczywiście jak przedmówcy znam lepszy sposób na wydanie 22 dolców :D

Fistach

#13 Post autor: Fistach »

O rany. ALe przecież nie chodziło o masową sprzedaż, tylko zrobienie gadżetu. Jak chyba (?)- Chopin (nasza wódka) startowała w USA to wystartowała po bardzo, bardzo wysokiej cenie - jako towar ekskluzywny. No i sprawdziło się i jest hitem w sprzedaży dla snobów.
tyle że nasza wódka naprawdę jest dobra a kilka klocków na krzyż za 22 $ ? bez żartów - śmiech na sali.

Za to pudełko/instrukcja i wszystko prócz klocków jest super.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#14 Post autor: Ramzes »

Daletego właśnie mamy serię limitowaną. Nie chcecie nie kupujcie, a jeśli się podoba to poczekajcie na następne:) Lego chyba poszerza swoje horyzonty i próbuje dotrzeć do nowej wąskiej grupy klientów.

A co do recenzji, to w sumie nie ma co recenzować zestawu, większy nacisk położyleś na całą tą otoczkę - i słusznie, bo wiecej ona warta niż całe to 69 :)
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

rekrutacja

#15 Post autor: rekrutacja »

A ja mam szwagra architekta i doskonale rozumiem dla kogo sa te zestawy. Architekci maja bardzo wysublimowany gust estetyczny. Moj szwagier sprowadzil z Japonii kalkulator Muji (http://www.muji.eu/), sprzet muzyczny kupil Bang and Oluffsen, a sprzet AGD oglada +-0 (http://www.plusminuszero.jp/). Nie dlatego, ze sa lepsze, ale dlatego ze sa ladniejsze.

Ja po dluzszej znajomosci z nim zaczalem tez to widziec i doceniac dobry dizajn. Nie jest latwo zgrac tysiac technicznych szczegolow w kompletna, konsekwentna estetyczna wizje. Sa ludzie ktorzy chca za to placic, nawet jesli chodzi o kalkulator.

Te zestawy sa naprawde dobrze zrobione. Zwroccie uwage na szczegoly. Na ksiazeczke ze stronami przedstawiajacymi wszystkie budowle z serii. Mozna bylo zrobic ta strone jedna dla wszystkich budynkow, ale nie - w kazdej ksiazeczce sie ona czyms rozni. Widzicie to?

Wlasnie dlatego te zestawy tyle kosztuja. I moim skromnym zdaniem, sa tej ceny warte - za wyczucie smaku, pietyzm i atencje dla szczegolu na poziomie calego kompletu.

ODPOWIEDZ