[MOC] I.O. class Research Vehicle

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

[MOC] I.O. class Research Vehicle

#1 Post autor: spacelord »

Po długiej bezMOCy twórczej w końcu coś powstało :)
Co więcej jestem bardzo z tego MOCa zadowolony. Efekt zabawy programami graficznymi też bardzo zachęca do dalszych prób, które na pewno będą :)

Przedstawiam
I.O. class Research Vehicle

Pojazd badawczy wykorzystywany m.in. przy poszukiwaniu energetycznych minerałów oraz uzyskiwaniu z nich energii. Oczywiście ma również wiele innych zastosowań (w końcu tyle sprzętu musi do czegoś służyć) ;P

Jest to następny pojazd korporacji PyriTek (po [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=6664]Guardianie[/URL] ), tym razem całkowicie nie-wojskowy.

Obrazek
Obrazek

ps. Już po zbudowaniu zrozumiałem że największym błędem konstrukcji jest użycie takich kół, a nie jakiś typowo classic-space'owych... niestety dostrzegłem to po obrobieniu zdjęcia (prawie 3 godziny) więc zmiana kół już odpadała :/

Zapraszam do komentowania :)


Galeria (po upublicznieniu): TUTAJ
Pojedyncze zdjęcia (numerki na końcu od 00 do 23): TUTAJ
Główne zdjęcie (duże): TUTAJ

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#2 Post autor: TruckeR »

No, fajnie, że wreszcie coś zbudowałeś ;-] I to w ślicznym, słusznym kolorze. Koła wcale nie przeszkadzają, jak dla mnie są ok. Tylko czy tam na górze nie przesadziłeś czasem z detalami? Sprawiają wrażenie, że jest ich ciut za dużo.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Two-Faced

#3 Post autor: Two-Faced »

TruckeR pisze:czy tam na górze nie przesadziłeś czasem z detalami?
Tez mi się wydaje, że na górze jest trochę naćkane. Podobają mi się te kontenery z dużych niebieskich kół z szarymi przykrywkami. Fajne jest też to stanowisko z boku z kompem i dwoma kierownicami :) I sondy z żółtymi przewodami. Pojazd trzyma klimat :)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#4 Post autor: spacelord »

TruckeR, Two-Faced pisze:Tylko czy tam na górze nie przesadziłeś czasem z detalami?
Całkiem możliwe... ale w zasadzie to taki efekt chciałem uzyskać, a w dopieszczanie nie chciałem się już bawić (może by to wtedy inaczej wyglądało) bo wolne się kończy właśnie i musiałbym tydzień czekać na następną okazję do zdjęć... :/
Ostatnio zmieniony 2008-11-02, 22:27 przez spacelord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#5 Post autor: Kubrick »

spacelord pisze:Już po zbudowaniu zrozumiałem że największym błędem konstrukcji jest użycie takich kół, a nie jakiś typowo classic-space'owych...
Wlasnie te kola daja mu jakis taki ludzki wyglad. Te wszystkie kosmiczne plastiki sa wsiowe i sam widziales na GPG co Twoja zabawka robila na nich, jakbys wtedy dal jej gumy, to by sie tym lepiej jezdzilo.
Niebieski... Podoba mi sie ;] Trzyma to klimat, a chaos w przewodach dodatkowo potwierdza, ze to maszyna czysto uzytkowa, nie zadna zabaweczka dla milionera, ktory nie ma co z forsa zrobic i sobie kupuje pojazd do eksploracji ksiezyca.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#6 Post autor: aro_kal »

Fantastyczne. Oglądając ten twór miałem ściśnięty żołądek. Cofnąłem się w czasie o jakieś 20 lat, gdy jako brzdąc cieszyłem oczy przeglądając katalogi lego (wtedy nazywane przeze mnie książeczkami). Uwielbiałem kosmos z tamtego okresu, a właśnie wtedy dominował niebieski w połączeniu z szarościami i żółtymi szybkami. Może troszkę przeładowałeś pojazd, ale wrażenie jest nieziemskie. Zdjęcie pierwsze niemal jak z pudełka. Ech, wtedy umieli zachęcić do zakupu.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#7 Post autor: Piterko »

Pierwsze zdjęcie patrzę, mówię "co to jakiś stary zestaw classic space?" a potem dojrzałem...ze to nie ten dział xD Szacun kolego. Przeładowanie? Nie, właśnie dobrze. Kanistry z niebieskich kół Insectoids pomysłowe. Całość wygląda świetnie. Zachodzę w głowę jak zrobiłeś to "urządzenie" które trzyma czerwony kosmonauta - dodałeś pomiędzy tubą a pilą klocka i połączyłeś, czy w jakiś inny sposób?

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#8 Post autor: spacelord »

Kubrick pisze:Te wszystkie kosmiczne plastiki sa wsiowe i sam widziales na GPG co Twoja zabawka robila na nich, jakbys wtedy dal jej gumy, to by sie tym lepiej jezdzilo.
Właśnie - ja dalej mam do zabudowania to coś przegubowego na classic-space'owych kołach... (i też będzie niebieskie na 99%), a jeździło całkiem fajnie... poza tym mam tylko 4 balonowe koła ;P
aro_kal pisze:Fantastyczne. Oglądając ten twór miałem ściśnięty żołądek. Cofnąłem się w czasie o jakieś 20 lat...
... Może troszkę przeładowałeś pojazd, ale wrażenie jest nieziemskie...
Dzięki za TAKI komentarz :D - jak skończyłem zabawę z obróbką zdjęcia to też mniej więcej takie uczucie miałem... właśnie dlatego napisałem że to na pewno nie ostatnia moja zabawa w taką stylizację :)
Piterko pisze:Zachodzę w głowę jak zrobiłeś to "urządzenie" które trzyma czerwony kosmonauta
Nie chciałem żadnego dziwadła zbudować - złączyłem kilka klocków i wyszło takie "coś"... na tym zdjęciu (TUTAJ) widać w miarę dokładnie to "urządzenie" - nic specjalnego, zwykłe budowanie :)

kris kelvin

#9 Post autor: kris kelvin »

Bardzo fajne i absolutnie trzyma klimat tamtych lat.
Zgodzę się jednak z przedmówcami, że trochę za dużo tu szczegółów w tym pojeżdxie. Bardziej ascetyczny byłby milszy dla oka :)

Awatar użytkownika
Duke
Posty: 247
Rejestracja: 2005-11-17, 18:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: duku

 

#10 Post autor: Duke »

Wspaniała konstrukcja, ciesze się, że są ludzie którzy chcą budować w starym stylu Classic Space. Tylko koła troszke niekanoniczne, reszta częsci świetnie dobrana, model jak z dawnego katalogu.
Główne zdjęcie mistrzowskie. Czekam na kolejne konstrukcje.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#11 Post autor: Mikolaj »

Ale super!:D
Bardzo mi się podoba przód, koła i cały ten osprzęt:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#12 Post autor: spacelord »

kris kelvin pisze:Zgodzę się jednak z przedmówcami, że trochę za dużo tu szczegółów w tym pojeżdxie.
Tak piszecie i piszecie o tym, że aż mnie przekonujecie do tego ;) ... myślę że następnym razem jakoś stonuje poziom osprzętu.
Duke pisze:... ciesze się, że są ludzie którzy chcą budować w starym stylu Classic Space... Czekam na kolejne konstrukcje
Dzięki :) Na pewno będą następne.
Mikolaj pisze:Bardzo mi się podoba przód, koła i cały ten osprzęt:)
Od przodu zacząłem budowę (chciałem bardzo wykorzystać te 2 klocki nad kołami)... a osprzęt był dodawany w trakcie radosnej twórczości później ;P - a muszę powiedzieć że dla większości tego osprzętu wymyśliłem sensowne zastosowanie, więc nie było to tak byle jak :)

Dzięki za komentarze :)

rh

#13 Post autor: rh »

Może i w życiu sam bym nie zbudował w klimacie space, nie jestem jego jakimś fanem, ale to jest genialne ;) wysiłek, jaki włożyłeś w obróbkę zdjęcia - zdecydowanie warto było. Sama konstrukcja przypomina piękne czasy classic-space - jeszcze z tym tłem przy głównym zdjęciu - po prostu rewelacja.
Ten przepych wszystkich elementów na konstrukcji bardzo mi się podoba, ale szczególnie pozytywne wrażenie na mnie wywarły te niebieskie zbiorniki (chyba...) z tyłu po lewej :)

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#14 Post autor: grevious27 »

Bardzo fajny pojazd. Ciekawie wykonane detale. Fajny, w stylu Classic Space :)
Why so serious?

Wookashek

#15 Post autor: Wookashek »

Classic space zawsze dobrze wyglada. Ale na grzbiecie ma balagan. Osobne brawa za zdjecie z "okladki zestawu".

ODPOWIEDZ