[MOC] Średniowieczny Powóz

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Henio
Posty: 56
Rejestracja: 2008-10-07, 19:04
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Henio

 

[MOC] Średniowieczny Powóz

#1 Post autor: Henio »

"Średniowieczny Powóz"
Przedstawiam wam "Średniowieczny Powóz"(nie wiedziałem jak to inaczej nazwać więc wybór padł na tą nazwę). MOC przedstawia drewniany powóz zaprzężony w jednego konia. Jak widać służy do transportu, głównie broni i kosztowności. Powóz prowadzony jest przez woźnicę, a chroniony jest przez jednego strażnika z tyłu. Wnioskując po ubraniach tychże panów jest to transport sponsorowany przez króla.

Obrazek

Obrazek

Próbowałem zbudować coś na tych drewnianych kółkach i myślę, że udało się :P Co do moich osobistych opinii to myślę, że użyłem za dużo koloru brązowego (inne kolory nie chciały pasować ;D); przód wozu jest ścięty(płaski), zdjęcia były robione w "ciepłym" świetle więc mają żółtawą poświatę ale z samego MOC'a jestem zadowolony, chociaż nie jest to żadna rewelacja. Zobaczymy jak wy to ocenicie ^^

Zapraszam do Galerii

P.S. Koń "zlał" się z otoczeniem, niestety mam tylko białe, więc nie mogłem go zastąpić(chyba że tym śmiesznym kolorowym indiańskim^^)
W Garażu : Ciekawe..

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#2 Post autor: tomey »

Widziałem ostatnio na brickshelfie. Podobają mi się te lejce i ogólnie brązowa kolorystyka wozu. Troche mi przypomina taki cygański tabor :p
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#3 Post autor: grevious27 »

Ciekawy powóz. Skrzynie fajnie się komponują z karetą. Fajnie też wyglądają te dodatki na górze :)
Why so serious?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Wygląda... intrygująco. Może dlatego, że w pierwszej chwili zdaje się być chaosem i trzeba się przyjrzeć, żeby załapać co do czego. Dobrze, że jest brązowy - od razu widać, że z drewna. Fajnie wyglądają te skrzynie.
Ładunek na wozie powinien chyba być zakryty, żeby postronni nie widzieli co tam jest, no i żeby na wybojach te skarby nie wyleciały na drogę. Jak na transport królewski to jeden ochroniarz wydaje mi się za mało. Powinna byś solidna eskorta - kilku konnych chociaż.
Ta pałka w rekach woźnicy jeśli miała być batem to lepiej, żeby jej nie było, bo na bat nie wygląda. Woźnica mógłby trzymać lejce oburącz co lepiej by wyglądało.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#5 Post autor: tomey »

Ta pałka to może być ręczny hamulec:p
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Henio
Posty: 56
Rejestracja: 2008-10-07, 19:04
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Henio

 

#6 Post autor: Henio »

zgrredek pisze:Ładunek na wozie powinien chyba być zakryty, żeby postronni nie widzieli co tam jest, no i żeby na wybojach te skarby nie wyleciały na drogę
Gdyby wszystko było zakryte, to byłaby to jedna brązowa "kupa".
zgrredek pisze:Jak na transport królewski to jeden ochroniarz wydaje mi się za mało. Powinna byś solidna eskorta - kilku konnych chociaż.
Powiedzmy, że poziom przestępczości w królestwie jest niski. :D
Co do tego kijka w ręce woźnicy to sam się zastanawiam, nie wiem dlaczego ale go tam domyślnie zamontowałem :P

Dzięki wam za pozytywne opinie :)

Edit: Zgredek, woźnica rzeczywiście lepiej wygląda trzymając lejce oburącz, bez tego kijka.
Ostatnio zmieniony 2008-11-09, 18:17 przez Henio, łącznie zmieniany 1 raz.
W Garażu : Ciekawe..

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#7 Post autor: Iskra »

Pewnie się powtórzę, ale to dobrze że brązowy - w końcu z drewna. Pomysł ze skrzyniami ciekawy. Niby oczywisty, ale jeszcze się z tym u nikogo nie spotkałam.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#8 Post autor: Ither »

fajny ten brąz, ale rzeczywiście, jak mówi zgredek - brakuje jakiegoś nakrycia na towar. Hmmm... może po prostu kawałek białego płótna, jako zdejmowalna narzuta?

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#9 Post autor: caro »

Heniu, możesz zakryć to jakimś płótnem. Coś jak w zestawie 6716
Powoli Astra GSI

lordofdragonss

#10 Post autor: lordofdragonss »

Podoba mi się, szkoda że nie masz brazowego konika, przydał by sie :D

Awatar użytkownika
Henio
Posty: 56
Rejestracja: 2008-10-07, 19:04
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Henio

 

#11 Post autor: Henio »

lordofdragonss pisze:Podoba mi się, szkoda że nie masz brazowego konika, przydał by sie :D
Myślałem o kupnie karety szkieletów, ale tylko dla jednego konika?
Z tą płachtą to byłby dobry pomysł, na przyszłość zapamiętam :D

Jeszcze raz dziękuje za pozytywne komentarze.
W Garażu : Ciekawe..

Thangor
Posty: 71
Rejestracja: 2007-12-28, 00:06
Lokalizacja: warszawa
brickshelf: Thangor

 

#12 Post autor: Thangor »

Wóz naprawdę ciekawy, doskonale wyglądają te kufry na dole, tyle że dla mnie to raczej powóz ubogiego kupca który cały swój majątek spakował i do stolicy jedzie za ostatnie dukaty zaś wynajął strażnika. Bo jeśli to transport królewski to chyba z najbiedniejszego królestwa na świecie. jeśli zaś chodzi o przykrycie to moim zdaniem do tego wozu by niespecjalnie pasowało, jest zbyt długi i za cienki na jakąś plandekę.
Ostatnio zmieniony 2008-11-09, 21:51 przez Thangor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#13 Post autor: tomey »

Pewnym pomysłem byłoby użycie siatki
37236809 nowe gadu:)

kris kelvin

#14 Post autor: kris kelvin »

Co to jest za klocek ten wyglądający jak okiennica ?

Rakenski

#15 Post autor: Rakenski »

Zgadzam się z tobą, Tomey. Zwykła siatka byłaby lepsza. Łatwiej byłoby ją zaczepić, a przy okazji wszystko byłoby widoczne. Generalnie jak na pierwszy raz (według mnie) dosyć udana konstrukcja. Podobają mi się skrzynie :)

ODPOWIEDZ