[MOC] Katedra św. Jana

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#16 Post autor: tomey »

Fakt faktem , z tym XIII wiekiem lekko zagalopowane - zawsze można powiedzieć że to odbudowa po pożerze. Cmentarz miał był przy stary prezbiterium które następnie rozbudowano. Maszkaron jest rzeźbiony jako legowe uproszczenie a jego podest jest zamontowany w gzymsie.
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#17 Post autor: caro »

Świetne ! Tylko czy zamiast palm nie dałbyś rady zrobić normalnych drzew? Bo jakoś mi tam nie pasują :P Rusztowanie cudne ^^
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#18 Post autor: PatrykZ »

coeur_de_lion, szacunek... Czyżbyś był architektem? Nie wyznaję się na tych arkanach jak Ty, ale wydaje mnie się, że jest to jednak późny styl romański, z naleciałościami gotyku. Weźmy tak pod uwagę tumską katedrę.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#19 Post autor: zgrredek »

Bardzo fajna praca. Pomysł świetny. Wykonanie bardzo dobre, ale mogłoby być lepsze. Prezbiterium mogłoby być o połowę krótsze. Jakby było zakończone apsydą to już byłoby wspaniale. I plac budowy mógłby być większy. Jakieś materiały budowlane, rzemieślnicy przygotowujący elementy zanim zostaną wciągnięte na górę, wozy dowożące materiał...

Gdybyś Ty, albo ktoś inny chciał jeszcze robić "budowę katedry" to trochę obrazków z budowy katedry można zobaczyć w komiksie "Karzeł z Corneloup" z serii "Hugo".


Też chodziło mi po głowie zrobienie budynku w trakcie budowy, ale myślałem o kamienicy.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#20 Post autor: stpman »

Ciekawe podejście do tematu, nie da się ukryć. Ładnie pokazałeś etap budowy dach, samej konstrukcji także nie można zbyt wiele zarzucić, poza drobnymi szczegółami, jak np. ogrodzenie(stare i zniszczone, lepiej jak by go nie było, a jego miejsce zajęła kupa piasku/kamieni/żwiru).

P.S na mój gust budowla romańska, choć lepiej by wyglądała zbudowana z cegieł;]
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#21 Post autor: tomey »

W tamtym okresie posiadałem głównie szare klocki. A na cegłu najlepiej nadałyby się płaskie 1x2
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#22 Post autor: caro »

Obudziłeś się dopiero teraz ? :P To już podchodzi pod necroposting własnego tematu.
Powoli Astra GSI

ODPOWIEDZ