[MOC] Ratusz

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#16 Post autor: Jerac »

Gdybyś tylko nie nazwał go ratuszem miałbyś naprawdę cudowny model. Ściany są doskonałe, ale i reszta nie jest zła. Ale co to ma wspólnego z ratuszem...?

Zbuduj jakąś chatkę, typową, przysadzistą, nieco brudną - wykonaną właśnie tą techniką :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#17 Post autor: zgrredek »

Patent na ściany jest świetny. Ale tylko te ściany kojarzą się z dzikim zachodem. Budynki charakterystyczne dla dzikiego zachodu miały na parterze werandę na całej szerokości fasady. Drzwi były na środku. Okna sugerują, że w środku jest wysokie pomieszczenie, a nie dwa piętra. Teren dookoła lepiej by wyglądał, gdyby był ze studami - sugerowałoby to, że jest to piasek, a tak wygląda jak piasek po którym przejechał walec.
Fajnie, że zrobiłeś coś z dzikiego zachodu i może zrób coś znowu, tym razem mniej relaksacyjnie.

rekrutacja

#18 Post autor: rekrutacja »

Zatkalo mnie, bo ja mieszkam w dokladnie takim domu: jedno pietro, malowane na szaro deski, biale okiennice. Tylko dach mam plaski, kryty papa, no i dom jest jednak z lat 30 XX wieku. Ale technologia zapewne taka sama.
A przy okazji: legenda rodzinna mowi, ze moj oszczedny i niezamozny pradziadek zakupil najtansza dostepna farbe - taka szara "z demobilu", do malowania kadlubow okretow wojennych. Nie wiem czy to prawda, ale zakup byl swietny - farba do dzis sie trzyma w niezlym stanie.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#19 Post autor: Iskra »

Caro, weź Ty się za budowanie, a nie piętnowanie nowych użytkowników. Moderację tu mamy dosyć sprawną. Jak 'władza' uzna, że coś jest nie tak, to na pewno coś z tym zrobi.

Jak już pisał Jerac i bodajże Hippopotam - zupełnie niepotrzebnie nazwałeś ten budynek ratuszem. Jest świetny, patent na budowanie ścian doskonały, ale raczej jakiś dom niż ratusz to przypomina. Przydałoby się tez oddzielić od siebie okna chociać 2-3 brickami, żeby było wiadomo, że jest tam piętro, a nie jedno bardzo wysokie pomieszczenie. No i mamy tu dowód na to, że 'zaawansowane' techniki nie zawsze są lepsze. podłoże wyszłoby znacznie korzystniej, gdyby study były widoczne.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#20 Post autor: caro »

Iskro, najmocniej Cię przepraszam :) A wracając do wizerunku ratusza to według mnie pomógł by zabieg dodania jakiegoś malutkiego rynku. Wydaje mi się, że poprawiło by to wizerunek budynku jako instytucji.
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#21 Post autor: Mikolaj »

Dzięki za wszystkie uwagi!:)
No cóż - to na pewno nie jest mój ostatni MOC z tej serii:) Następne powstaną (może dworzec...?) jak tylko zrobię PORZĄDNE zdjęcia tego modelu. MAcie rację - wygląda to trochę bardziej jak dom niż ratusz. Na początku budynek miał mieć również wieżę ale zabrakło mi i tile i brązowych bricków:P

Jeszcze raz dzięki!
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Kaczor

#22 Post autor: Kaczor »

Świetny "siding" ;)

kris kelvin

#23 Post autor: kris kelvin »

Na Classic Town dostrzegli :)
Dla mnie trochę szkoda niewykorzystanego potencjału. Mogło to być większe i bardziej dopracowane, ale nie jest źle.
Sam wpadłeś na pomysł na ściany czy jakaś inspiracja?

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#24 Post autor: zgrredek »

Przy kolejnym obejrzeniu zdałem sobie sprawę z jeszcze jednego braku. Nie ma miejsc parkingowych, czyli poręczy do przywiązywania koni. No gdzie jak gdzie, ale przed ratuszem to parking powinien być. No i może koryto z wodą, żeby cowboye mieli gdzie wpadać.
Ostatnio zmieniony 2008-11-24, 10:45 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#25 Post autor: Mikolaj »

kris kelvin pisze:Na Classic Town dostrzegli :)
O.... Kurczę:D
Nie, no kolejny budynek westernowy musi powstać. Tym bardziej, że już mam pomysł na pionowe deski....
zgrredek pisze:No gdzie jak gdzie, ale przed ratuszem to parking powinien być. No i może koryto z wodą, żeby cowboye mieli gdzie wpadać.
Właśnie wydawało mi się, że przed ratuszem czegoś takiego raczej nie warto robić. Zrobię następnym razem:)
kris kelvin pisze:Sam wpadłeś na pomysł na ściany czy jakaś inspiracja?
Wiem, że trudno to uwierzyć, ale tak, to mój własny pomysł:)
Ostatnio zmieniony 2008-11-24, 14:01 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

kris kelvin

#26 Post autor: kris kelvin »

Mikolaj pisze:
kris kelvin pisze:Sam wpadłeś na pomysł na ściany czy jakaś inspiracja?
Wiem, że trudno to uwierzyć, ale tak, to mój własny pomysł:)
A tam, z ciekawości tylko pytam.
Ja tam w sumie żadnej ciekawej techniki nie wynalazłem i jakoś z tym żyję :D

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#27 Post autor: zgrredek »

Mikolaj pisze:kolejny budynek westernowy musi powstać
Czekam z niecierpliwością. Dobrą inspiracją może być przejrzenie komiksów Lucky Luke lub IX księgi Tytusa.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#28 Post autor: lugomina »

Jak juz napisali poprzednicy - super sciany! Gratuluje wynalezienia nowej techniki sciennej :))))

Moze zmien nazwe tematu na cos innego niz ratusz, moze "Showdown czyli pojedynek przy bungalowie" ;)
Ratusz oczywiscie powinien miec wieze, aby archetypowo "ratuszowato" wygladac. Najlepiej z zegarem i jeszcze dzwonem :) Jesli nie masz zbyt duzo tilesów, to moze wystarczyloby zbudowac mala wiezyczke z 4 belek 1x5, w srodek dzwon czy zegar, a na wierzch dachówki..

A równiutkiej piaskowej drodze owszem przydaloby sie nieco greebli - moze koleiny po kolach powozów?
Do czego to dochodzi, ze przesmradzamy na zbyt gladki snot ;D
Ostatnio zmieniony 2008-11-25, 14:32 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#29 Post autor: KUKUS »

A spróbowałbyś umieścić wejście do budynku pod kątem- będzie to o wiele lepiej wyglądało- chociaż i tak jest dobrze :) A pomysł na ściany- rewelacja.

ODPOWIEDZ