6239 Cannon Battle

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

6239 Cannon Battle

#1 Post autor: Nexus 7 »

Zmobilizowany przez noriego udalem sie dzisiaj do lokalnego Toys R Us i znalazlem tam mnostwo nowosci. Jesli chcecie sie podenerwowac to zapraszam na strone TRU .

Ponizej krotka recenzja jednego z impulsow serii Pirates:

Cannon Battle 6239

Obrazek

Cena: $5.99
Dostepnosc: chwilowo tylko w TRU i niektorych sklepach firmowych LEGO, w S@H nie ma
Lista elementow: jeszcze nie ma (ale patrz zdjecie ponizej)

Pudelko:

Nieco wieksze niz najmniejsze impulsy, oprawa graficzna zgodna z seria Pirates

Klocki:

45 sztuk, spis w instrukcji.

Obrazek

Minifigi:

Jeden pirat i jeden zolnierz.

Obrazek

W zestawie znajduje sie rowniez strzelajaca armata. Po przeprowadzeniu intensywnych testow z przyjemnoscia donosze ze efektywny zasieg wynosi okolo 1 metra, a murek z zestawu (luzno ulozone klocki na kafelkach) rozpada sie bardzo widowiskowo przy strzale z kilkudziesieciu centymetrow.

Obrazek

Wrazenia:

Mala rzecz a cieszy! Armata, dwa nowe minifigi, kilka drobiazgow (bron, mapa, luneta) za bardzo przystepna cene. Doskonale bawialne, przy pomocy 45 klockow mozna stoczyc regularna potyczke miedzy dwoma stronami konfliktu.

Obrazek

Ciekawostka:

Pochodnia na wszystkich zdjeciach ma lunete zamotowana odwrotnie niz w instrukcji. Dziala oczywiscie jednakowo dobrze.

Obrazek

PS: Piraci to nie moja dzialka wiec na kolejne recenzje bedziecie musieli pewnie poczekac az do noriego przyjdzie paczka :-)
Ostatnio zmieniony 2008-11-22, 10:15 przez Nexus 7, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Minifigi mają zamienione główki. Celowo czy przez przypadek? :)

No i ta cenaaaaa w $...

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#3 Post autor: nori »

Jejciu jak mi się Ci nowi Piraci podobają. To już chyba choroba. ;-)
Nexus dobrze że dałeś się skusić na chociaż taki mały zestawik - wyjdzie Ci to tylko na zdrowie ;-)
Ja już się nie mogę doczekać...
(Panie doktorze czy mogę już zdjąć kaftanik. Nie ? Na pewno ?)
Ostatnio zmieniony 2008-11-22, 10:12 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

Wow, nie wiedziałem, że nowe zestawy już są dostępni:)
Bardzo fajny zestaw, gdy zobaczę go w sklepie kupię go na pewno, dla armaty, krzaczków i minifigów. Nie podobają mi się tylko te złote elementy w nowych Piratach, wyglądają tak... tandetnie.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Mikolaj pisze:Wow, nie wiedziałem, że nowe zestawy już są dostępni:)
Są dostępne... W USA :/

lordofdragonss

#6 Post autor: lordofdragonss »

A już myślałem, że są w Polsce! Plusy to działo i nowy ogień (ale mam nadzieje że lego nadal bedzie produkować stare)

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#7 Post autor: grevious27 »

Impuls fajny. W Polsce możemy się go spodziewać po nowym roku.
Why so serious?

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#8 Post autor: greenblue »

Heh, stara seria Pirates - tak, nowa - nie.

Ale już tak mam, że raczej nie będę kupował zestawów wydanych po 2000 roku.
Są takie 'plastikowe'.

O ile peeron nie kłamie, w zestawach pierwszej serii piratów w USA były niestrzelające armatki, a teraz są. Zmiana na lepsze!
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#9 Post autor: Piterko »

Ale w Europie były strzelające - ot chociażby western (jedyna moja armata tak BTW)

Widząc ten temat zacząłem piszczeć jak małe dziecko...bo to się nie pojawi przed gwiazdką u nas. Niemniej...to jest fajne xD Otfity bardzo szczegółowe. Chyba dostałes outfit pirata z rozjechanymi kolorami :D Nie jest to najlepszy set serii ale wszystko co potrzebne jest w impulsie. Krótka acz treściwa recenzja. Czekamy na resztę. News na stronę, że już mają niektórzy ekskluzif.
A z ciekawości: ile czekałeś na dostawę? Bo jak nie wytrzymam to kupię loot island.

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#10 Post autor: kamzel »

greenblue pisze:Są takie 'plastikowe'.
Zawsze myślałem, że wszystkie klocki LEGO są plastikowe... Może masz na myśli to, że nowe zestawy mają więcej detali? Kolory są bardziej realistyczne bo jest ich większa gama?

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#11 Post autor: lugomina »

Piterko pisze:Widząc ten temat zacząłem piszczeć jak małe dziecko...
Ja tez!
Cudowny zestawik, dzieki za recenzje Nexusie!
Same piekne & potrzebne klocki* i jedna z moich ulubionych twarzy meskich, której nigdy za duzo!
Tu w Dunii jest TRU, nawet na mojej prowincji. Sprawdze czy tez juz maja te pieknosci!



*same piekne oprócz tandetnego szpica zlotego, ale narzekalam na to juz przy nowych Castle (fantasy era)..
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#12 Post autor: Ramzes »

Wreszcie pirraci...:)
Według mnie nie jest tak pięknie jak kiedyś (oj, nie bijcie... boli...!! ała...:)) ale sobie impulsy zakupie, a nad resztą sie pomyśli.
Dzieki za recke.
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#13 Post autor: Kirysowaty »

Iiiiiiiiiiaaaa! Coś pan zrobił, panie Nexus! Teraz nie będę już miał spokoju. Widzę, że mundury żołnierzy nie są identyczne ze starymi, bardziej szczegółowe i eleganckie! A symbol na czako nie okazał się być - jak wielu sądziło - naklejką, ale nadrukiem! Na minus zaliczę tylko brak plecaka dla gwardzisty. Mam takie pytanko: czy nowa armata jest 100% taka sama, jak stara? A jaki ma kolor? DkStone?
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Nexus 7

#14 Post autor: Nexus 7 »

Kirysowaty pisze:Mam takie pytanko: czy nowa armata jest 100% taka sama, jak stara? A jaki ma kolor? DkStone?
Nie mam pojecia, nigdy wczesniej nie mialem armaty. Kolor jest niecodzienny, ciemnoszary metaliczny, ciemniejszy niz DkStone.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#15 Post autor: greenblue »

kamzel: mniej więcej o to mi chodzi. mi się najbardziej podobają zestawy z czasów gdy sam byłem chłopcem. a te nowe mają po kilka odcieni zieleni, niebieskiego, nadruki (szczególnie mnóstwo główek) co jest zmianą na plus, ale dla mnie niestety to nie jest już to.

A mając na myśli 'plastikowe' chodziło mi głównie o mieszankę, z której robi się klocki. Mam odczucie, że stare było lepsze. No i jakość stała się teraz rzeczywistym problemem.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

ODPOWIEDZ