[MOC] Marchew szkodzi zdrowiu

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Marchew szkodzi zdrowiu

#1 Post autor: zgrredek »

Ostatnią niedzielę miałem bardzo pracowitą; dokończyłem "Nawiedzoną piwnicę" i od razu machnąłem jeszcze ten MOC do kategorii "Zbrodnia i Kara".

Obrazek
Obrazek
Obrazek

To trzy konkursowe zdjęcia. Jest jeszcze galeria jak upublicznią.
Ostatnio zmieniony 2009-05-05, 09:33 przez zgrredek, łącznie zmieniany 2 razy.

crises

#2 Post autor: crises »

Ładne zadaszenia straganów, lecący pomidor i zachowane realia w postaci obcinania prawej ręki. Reszta według mnie poniżej Twoich możliwości. Trzeba się mocno przyglądać, żeby zobaczyć złodzieja marchewek. Może zrób zdjęcie z nim jak postacią pierwszoplanową? Podstawka też trochę smutna, a nieliczne kamyczki i krzaczki tylko trochę ratują sytuację. Trzecie zdjęcie nafajniesze i choć większość ludzików stoi plecami, to i tak widać, że coś się na fotce dzieje.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#3 Post autor: Hezar »

Muszę się zgodzić z przedmówcą - rzeczywiście złodziejaszek powinien być ujęty na pierwszym planie, w końcu to on jest tutaj postacią najważniejszą, wokół której toczy się cała "akcja".
Przy straganach mogłoby być nieco więcej kupujących (może jeszcze ze dwóch), a i żołnierza (który zapewne w zamierzeniu miał przyłapać opryszka na ucieczce) mogłeś ustawić bliżej uciekiniera w sposób nieco bardziej przypominającym pogoń, niezłym posunięciem byłoby też dodanie jeszcze jednego ścigającego nieco bardziej z tyłu tego pierwszego.
Do scenki "skrócenia o dłoń" nie mam uwag, dodam tylko że bardzo pomysłowo wykonałeś rzut (zapewne pomidorem) w naszego nieszczęśnika.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Mam w galerii zdjęcie ze złodziejaszkiem na pierwszym planie i po waszych uwagach chyba je podmienię.

kris kelvin

#5 Post autor: kris kelvin »

zgrredek pisze:Mam w galerii zdjęcie ze złodziejaszkiem na pierwszym planie i po waszych uwagach chyba je podmienię.
Zdecydowanie.
1)Kradzież, 2) Ujęcie, 3) Kara
Ogólnie praca bez zarzutu, scenka ciekawa, ale w sumie tyle. W porównaniu do np. ulicy zmarzniętej widać kryzys twórczy (wybacz zgredku, że taki marudny znowu jestem ;)

Sam się zastanawiałem nad katem w czerwonym kapturze i wiem już, że ta ninjowata chusta sprawdza się przeciętnie. Sam myślałem raczej o tym:
http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?P=x132
Ale, że nie mam i nie mogłem kupić ostatnio to na pomyśle zostało. Może ktoś by zrobił próbę. Wsadzić ludzikowi to na łeb, nagi żółty tors, jakieś czerwone portki i topór.
To bym zobaczył czy ma to sens.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#6 Post autor: lugomina »

Zgredku, bardzo dobry pomysl!
Aczkolwiek tak bardzo bym chciala, abys cala scene mocniej i lepiej oswietlil! Zwykle lampki biurowe starczylyby...

Co do sceny przestepczej, poprzednicy juz napisali, ze przydaloby sie bliskie ujecie zlodzieja oraz poscig blizej niego przed straganami.

Co do kary, mam obiekcje: czy na pewno w europejskim sredniowieczu obcinano dlon za kradziez? To nie kara z Bliskiego Wschodu? Myslalam, ze za drobna kradziez w Europie starczylo siedzenie w dybach przez pare dni, grzywna albo chlosta batogiem lub kijami? Ale z drugiej strony moze to bedzie urozmaiceniem, zaloze sie, ze zakutych w dyby bedzie pelno w tym konkursie, a ucinanie dloni tylko jedno..
Z drugiej strony uciecie dloni za marchewke to dosc mocna ekstrapolacja, moze zadziala jako element humorystyczny? :)

Zycze powodzenia w konkursie! :)


Hezar: to nie moze byc pomidor, to raczej zgnile jablko. Stroje wskazuja na klasyczne Sredniowiecze (czyli przed 1492 rokiem) - pomidory trafily do Europy dopiero w 16-ym wieku, a hodowla na szersza skale zaczela sie dopiero w 17-18-ym..
Ostatnio zmieniony 2008-11-25, 13:22 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#7 Post autor: Hezar »

lugomina pisze:Hezar: to nie moze byc pomidor, to raczej zgnile jablko. Stroje wskazuja na klasyczne Sredniowiecze (czyli przed 1492 rokiem) - pomidory trafily do Europy dopiero w 16-ym wieku, a hodowla na szersza skale zaczela sie dopiero w 17-18-ym..
Szczerze mówiąc masz rację, wersja z jabłkiem jakoś bardziej pasuje do Średniowiecza ;)

Pozdrawiam (:

Caco

#8 Post autor: Caco »

I kolejna osoba, która Cię zjedzie za złodzieja :P Dodatkowym utrudnieniem w interpretacji tej scenki było dla mnie to, że w tytule jest Marchew - ja przeczytałem jako Marchewa(ach ten Świat Dysku :P ), a na samym środku stoi pan w rudych włosach ;)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#9 Post autor: KUKUS »

Czego nie można kupić na tym bazarze :P ?? Bo widzę tu prawie wszystko- czosnek, marchewki, mięso... aż ślinka cieknie :P Rabuś nie miał szczęśliwego dnia- będzie mógł się teraz nająć u piratów ...

...świetny MOC. Bardzo podobają mi się te stragany i miejsce kaźni.

Yfronus

#10 Post autor: Yfronus »

ŚWIETNE!
brak mi słów, żeby to opisać, ALE:
trudno zauważyć, że złodziej marchewki jest złodziejem, a nie kimś oddalającym się z bazaru po udanym jej zakupie. Gdybyś zrobił kogoś kto go goni, można byłoby od razu to założyć.

i takie pytanka:
skąd masz czosnek?
z jakiego zestawu pochodzi nakrycie głowy lejdi na bazarze?

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#11 Post autor: lugomina »

Yfronus pisze:i takie pytanka:
skąd masz czosnek?
z jakiego zestawu pochodzi nakrycie głowy lejdi na bazarze?
Czosnek jest zbudowany z lodów (Ice Cream Scoops white) - super pomysl btw!
A czerwony stozek na glowie lejdi to od ksiezniczki z któregos starego zestawu Castle.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#12 Post autor: szarikm »

Yfronus pisze:trudno zauważyć, że złodziej marchewki jest złodziejem,
Nie wystarczy, że ucieka?
Yfronus pisze:skąd masz czosnek?
To są lody, odwrócone w dół gałkami.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i uwagi.
kris kelvin pisze:kryzys twórczy
To nie kryzys, ale pośpiech. Gdyby ten MOC dojrzał jeszcze z tydzień, dwa to pewnie byłby lepszy.
lugomina pisze:Co do kary, mam obiekcje: czy na pewno w europejskim sredniowieczu obcinano dlon za kradziez?
Aż się wystraszyłem, że zrobiłem jakiegoś babola, więc sprawdziłem. No i uspokoiłem się, bo okazuje się, że kary mutylacyjne, czyli polegające na okaleczeniu były w średniowieczu powszechne. Stosowano np obcięcie dłoni, rąk, nóg, nosa, uszu, piersi, oślepienie i wyrwanie języka. Przykładowo za kradzież karano obcięciem dłoni, za hultajstwo obcięciem uszu, za złamanie postu wybiciem zębów, za czyny lubieżne obcięciem genitaliów, za zdradę stanu oślepieniem lub obcięciem wszystkich członków (Św. Stanisław).
Gdyby ktoś nie miał jeszcze pomysłu jak podejść tę kategorię to jest w czym wybierać. Choć trudno mi wyobrazić sobie obcinanie minifigowi nosa, uszu, piersi czy genitaliów.
Ostatnio zmieniony 2008-11-25, 18:09 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Marcinojad

#14 Post autor: Marcinojad »

trudno zauważyć, że złodziej marchewki jest złodziejem, a nie kimś oddalającym się z bazaru po udanym jej zakupie. Gdybyś zrobił kogoś kto go goni,


tyle że tam go goni strażnik w prawym rogu heh jakoś słabo go widać ale jest i goni i krzyczy i wymachuje halabardą ....
Ostatnio zmieniony 2008-11-25, 18:18 przez Marcinojad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#15 Post autor: TruckeR »

crises pisze:Trzeba się mocno przyglądać, żeby zobaczyć złodzieja marchewek.
O, a ja za to od razu zauważyłem złodziejaszka ;-) Całkiem sympatyczne, ładne stragany, choć ziemia mogłaby być ładniej oddana, brzydko wygląda taka deskowato płaska.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

ODPOWIEDZ