[MOC] W dyby

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
crises

[MOC] W dyby

#1 Post autor: crises »

Kolejna praca do tegorocznego CCC. Tym razem kategoria "Zbrodnia i kara".
Obrazek Obrazek
Mam nadzieję, że wszystko jest czytelne. Jeśli nie to będe tłumaczył...
Dodatkowe dwa obrazki. Na ostatnim widać jak pokombinowałem z rączkami minifiga, żeby w dyby dało się go zakuć.
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#2 Post autor: szarikm »

Ponieważ, ta praca idzie na konkurs, to nie będę kadzić:
Dziewoja na białym koniu: wydaje mi się, że one w tamtych czasach przecież nie dosiadły "po męsku" koni. Patent na suknię zasługuje na brawa :)

Srajdachy są cudowne, co jakiś czas wychodzi nowa wersja - czyżby ewolucja? :)

I tak się zastanawiam, może byś wbił toporek w ten pniaczek? Wyglądało by to bardziej dramatycznie, bo czynne 24/7 :)

crises

#3 Post autor: crises »

szarikm pisze:Dziewoja na białym koniu: wydaje mi się, że one w tamtych czasach przecież nie dosiadły "po męsku" koni.
Ja się obawiam, że kobiety w owych czasach w ogóle nie dosiadały koni. Pewnie niedługo się dowiemy od jakiegoś specjalisty. Wydaje mi się, że dosiadanie konia bokiem, to późniejszy wymysł.
szarikm pisze:I tak się zastanawiam, może byś wbił toporek w ten pniaczek? Wyglądało by to bardziej dramatycznie, bo czynne 24/7 :)
To też brałem pod uwagę, ale nie chciałem odciągać uwagi od zakutego w dyby. Czekające na dogodną okazję kruki są tutaj elementem "dramatycznym".

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Ładnie zrobione, ale "zbrodnia" wydaje mi się mało czytelna. Że niby nie ustąpił z drogi przed jaśnie panią, albo pogroził jej patykiem, czy może znieważył werbalnie? A może ja po prostu mało domyślny jestem.
Na miejscu kaźni zamiast owieczki (ładnej) i wózka lepiej wypadłoby jeszcze kilku gapiów, np rzucającymi w ukaranego warzywami.
Ptaszki fajne. Te z kubków są ciekawe. Suknia jaśnie pani rewelacyjna.
crises pisze:Ja się obawiam, że kobiety w owych czasach w ogóle nie dosiadały koni.
Dosiadały jak najbardziej.
Ostatnio zmieniony 2008-11-23, 12:08 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

pkowalcz

#5 Post autor: pkowalcz »

zgrredek pisze:zamiast owieczki (ładnej)
Że ładne, to się zgodzę, ale mnie ze względu na czarne "coś" za głową bardziej przypomina barana... ;)
Ptaki w porządku, ale nie jestem przekonany co do koloru serków... ciemnoniebieskie jakoś mi nie pasują.
Fajne, że pani podsadza synka, coby mógł obejrzeć, na kogo ma nie wyrastać... :P
Suknia - ciekawy patent.

Ale mimo wszystko mam odczucia podobne do zgrredka - za mało widać związek między zbrodnią i karą, powiedziałbym raczej, że to dwie dość luźno powiązane ze sobą scenki...

lordofdragonss

#6 Post autor: lordofdragonss »

Kruk i owca są najlepsze :). Suknia mi się nie podoba ponieważ zlewa się z koniem co powoduje że koń wygląda jakby był z chmury, albo utył xD

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

pkowalcz pisze:Ptaki w porządku, ale nie jestem przekonany co do koloru serków... ciemnoniebieskie jakoś mi nie pasują.
Pióra mają taki metalizujący poblask na słońcu.

kris kelvin

#8 Post autor: kris kelvin »

Dyby fajne, wózek fajny, tylko co tam robi ta owca?

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#9 Post autor: Robson »

kris kelvin pisze:tylko co tam robi ta owca?
Ona jest :) I fajnie taki klimat wiejski xD
Cb1100RR

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#10 Post autor: Hezar »

No no no... obydwie prace bardzo ciekawe i godne uwagi.
Bardzo pomysłowe wykonanie sukni białej damy na wierzchowcu no i te ptaszyska na drzewie... cóż to za gatunek? Pierwszy raz widzę... ;)
Jeżeli chodzi o skazańca, to bardzo sprytnie go "zakułeś" w te drewniane "bele" (pewnie się draniowi należało).
Tu również uwagę zwracają czarne ptaszyska (wrony, kruki, gawrony?) no i ten baran... świetny!

Pozdrawiam (:

crises

#11 Post autor: crises »

zgrredek pisze:Ładnie zrobione, ale "zbrodnia" wydaje mi się mało czytelna. Że niby nie ustąpił z drogi przed jaśnie panią, albo pogroził jej patykiem, czy może znieważył werbalnie? A może ja po prostu mało domyślny jestem.
Samo wejście w drogę jaśnie pani jest wystarczająco dużą zbrodnią. Wejście w drogę z kijem w ręku, to dopiero kryminał.
zgrredek pisze:Na miejscu kaźni zamiast owieczki (ładnej) i wózka lepiej wypadłoby jeszcze kilku gapiów, np rzucającymi w ukaranego warzywami.
Początkowo stało tam więcej ludzi, ale nie wyglądało to najlepiej. Ciasno, minifigi na baczność i odwrócone plecami do kamery. Nic ciekawego. Niska owieczka przynajmniej nie zasłania "zadybionego".
Robson1903 pisze:kris kelvin napisał/a:
tylko co tam robi ta owca?

Ona jest :) I fajnie taki klimat wiejski xD
Dokładnie tak. Ona jest, kontempluje swoje owcze/baranie życie, statystuje i robi klimat. Chciałem dać świnkę, ale zestaw z różowymi klockami dopiero w 2009 roku ;-)

Chyba zrobię jeszcze jakąś scenę pośrednią, żeby zobaczenie "zbrodni" nie wymagało zwichnięcia wyobraźni. Dzięki za uwagi i opinie.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#12 Post autor: lugomina »

crises pisze: Samo wejście w drogę jaśnie pani jest wystarczająco dużą zbrodnią. Wejście w drogę z kijem w ręku, to dopiero kryminał.
Aaa o to chodzilo! Dobrze, ze wytlumaczyles, bo nie moglam dojsc, co mianowicie jest przestepstwem - chcial ich obrabowac czy co?
Czy moge zapytac, co to takie male, kwadratowe, biale z gumka? - na poboczu przy przestepcy? (scenka przestepcza).

Dyby swietne, zwlaszcza dlonie wystajace z praleczek :) Owieczka urocza. I bardzo podoba mi sie podsadzanie dziecka przez matke, aby zobaczylo sobie egzekucje z bliska (prawdziwy sredniowieczny klimat.. brrr).

Zycze powodzenia w konkursie! :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#13 Post autor: KUKUS »

Podoba mi się :) moją uwagę zwróciła piękna suknia tej pani, chociaż rzeczywiście biały zlewa się z kolorem konia. Fajny pomysł na ptaki. Bardzo podoba mi się droga- jest taka szczegółowa :)

Yfronus

#14 Post autor: Yfronus »

lugomina pisze:Czy mogę zapytać, co to takie małe, kwadratowe, białe z gumka? - na poboczu przy przestępcy? (scenka przestępcza).
a to nie jest jakiś biały ptaszek?
i to nie jest gumka tylko taka chustka na twarz, dla minifiga ;]
dobrze mówię, crises?

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#15 Post autor: lugomina »

A, rzeczywiscie biala bandana. Ale co to jest, nadal nie dowidze.. moze jakies zawiniatko?
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

ODPOWIEDZ