[MOC] The Rock

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

#16 Post autor: kris kelvin »

Dodałem trochę śmieci - więcej nie wymagajcie od biednego Krisa :)

Awatar użytkownika
kamzel
Posty: 78
Rejestracja: 2007-08-19, 13:18
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: kamzel

 

#17 Post autor: kamzel »

Ta kryjówka niewątpliwie wygląda na bardziej ukrytą niż niektóre inne prace zgłaszane do tej kategorii. W zasadzie są tu tylko dwa kolory, szarość i brąz - do tego trochę zieleni i woda. Bardzo fajne jest takie modelowanie skał, za każdym razem, gdy coś takiego oglądam mam ochotę kupić sobie trochę takich skosów na Bricklinku, ale póki co jakoś do tego nie doszło.

Ciekawi mnie jak właściwie robi się takie SNOT-owe schody? W ogóle te różne sposoby wykręcania klocków są dla mnie trochę tajemnicze i chętnie przeczytałbym jakiś przewodnik na temat robienia gładkich powierzchni...

Podsumowując: Praca wygląda bardzo orkowo/trollowo..;) Mam nadzieję, że oceniającym z CC też się spodoba.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#18 Post autor: Qworg »

Świetny pomysł. Sama kryjówka z zewnątrz wygląda bardzo dobrze. Drewniana brama fajnie wyszła. Same mury kryjówki mi się nie podobają. Z zewnątrz są jak najbardziej ok, wyglądają tak "skalisto", natomiast w od środka to już moim zdanie porażka. Wyglądają jak zwykły szary mur, a można było zrobić takie same skały jak na zewnątrz, mur byłby trochę szerszy, w środku byłoby mniej miejsca które teraz trochę mnie razi. Zamiast drewnianych platform za murem można by dać wtedy półki skalne miejscami połączonymi poprzerzucanymi deskami. Tylko że to co napisałem wymaga kupy klocków więcej (przynajmniej szarych skosów).... Poza tym bardzo bardzo fajna, w szczególności drewniana wieża z kuszami. No i te schody za bramą pełen "wypas".
Ostatnio zmieniony 2008-11-30, 18:14 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

kris kelvin

#19 Post autor: kris kelvin »

kamzel pisze: Ciekawi mnie jak właściwie robi się takie SNOT-owe schody? W ogóle te różne sposoby wykręcania klocków są dla mnie trochę tajemnicze i chętnie przeczytałbym jakiś przewodnik na temat robienia gładkich powierzchni...
Normalnie. Płytka przyczepiona pionowo a na niej bricki i skosy.
Worg pisze: natomiast w od środka to już moim zdanie porażka. Wyglądają jak zwykły szary mur, a można było zrobić takie same skały jak na zewnątrz, mur byłby trochę szerszy, w środku byłoby mniej miejsca które teraz trochę mnie razi.
No ale od środka też są skały z bricków i skosów. No "podłogi" zrobiłem z płytek, ale już mi się nie chciało bawić w inne rozwiązania i szare bricki mi się praktycznie skończyły :)

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#20 Post autor: Qworg »

kris kelvin pisze:No ale od środka też są skały z bricków i skosów. No "podłogi" zrobiłem z płytek, ale już mi się nie chciało bawić w inne rozwiązania i szare bricki mi się praktycznie skończyły :)
Chodziło mi głównie o tek kawałek muru przy pomoście. Wygląda on jak kawałek muru z tyłu i jak skała z przodu. A jak by go zrobić tak żeby wyglądał jak skała z jednej strony z "wyciosanymi"(nie pasowały mi tu inne słowa:P) półkami skalnymi i gdzieniegdzie kilka położonych desek, w miejscach gdzie matka natura (albo ojciec kris kelvin) dała za mało skały aby biedne orki mogły sobie wykuć półeczkę.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#21 Post autor: KUKUS »

Piękne :) świetny pomysł na wyrzutnie pocisków. Most też niczego sobie. Znakomite ukształtowanie skał. Po prostu majstersztyk :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#22 Post autor: Hezar »

kris kelvin pisze:Dodałem trochę śmieci - więcej nie wymagajcie od biednego Krisa :)
Muszę przyznać, że teraz całość prezentuje się faktycznie lepiej!

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#23 Post autor: PatrykZ »

Skały niesamowicie piękne i złowrogie, krajobraz Patagonii :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

bartemo

#24 Post autor: bartemo »

Świetna praca, a po dodaniu wnętrza - jeszcze lepsza.

Tylko, hmmm, to orki śpią w łóżeczkach? Zawsze mi się wydawało, że raczej w jakichś stertach szmat :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#25 Post autor: lugomina »

Kris, rewelacyjna praca!
Za jednym razem i welcome to the jungle i welcome to the rock :)

Z balaganem czy nie, wszystko jedno, swietna budowla!
Po prostu mo-nu-men-tal-na skala z wieza, i ladne szczególy. Bardzo dobry tez sam pomysl, orki tez sie musza gdzies schowac, nie pojawiaja sie z niczego :)
Mam nadzieje, ze wygrasz te kategorie, Twe dzielo na to zasluguje. Brawo!
bartemo pisze: Tylko, hmmm, to orki śpią w łóżeczkach? Zawsze mi się wydawało, że raczej w jakichś stertach szmat :)
¨

Dobre! - co autor na to? ;)
Ostatnio zmieniony 2008-12-01, 10:46 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

kris kelvin

#26 Post autor: kris kelvin »

lugomina pisze:
bartemo pisze: Tylko, hmmm, to orki śpią w łóżeczkach? Zawsze mi się wydawało, że raczej w jakichś stertach szmat :)
¨

Dobre! - co autor na to? ;)
Ha...
Próbowałem ich przekonać, żeby spali na stertach szmat, śmierdzieli i w ogóle byli odstręczający.
Nie dało rady. Czasem robią nawet przepierkę w tym strumyku. Ich szef strasznie się żalił, że orki mają taką złą prasę i że my ludzie postrzegamy ich jako brudasów i nieokrzesanych chamów, a to nie prawda. Uraczył mnie nawet próbką haiku w swoim wykonaniu:
"Ciemna pieczara
Ogryzione kości
Smaczny był ten młynarz"

W sumie porządni ludzie, tfu - orki.

lordofdragonss

#27 Post autor: lordofdragonss »

kris kelvin pisze:
lugomina pisze:
bartemo pisze: Tylko, hmmm, to orki śpią w łóżeczkach? Zawsze mi się wydawało, że raczej w jakichś stertach szmat :)
¨

Dobre! - co autor na to? ;)
Ha...
Próbowałem ich przekonać, żeby spali na stertach szmat, śmierdzieli i w ogóle byli odstręczający.
Nie dało rady. Czasem robią nawet przepierkę w tym strumyku. Ich szef strasznie się żalił, że orki mają taką złą prasę i że my ludzie postrzegamy ich jako brudasów i nieokrzesanych chamów, a to nie prawda. Uraczył mnie nawet próbką haiku w swoim wykonaniu:
"Ciemna pieczara
Ogryzione kości
Smaczny był ten młynarz"

W sumie porządni ludzie, tfu - orki.
Zgadzam się z przedmówcą- Orki to nie tylko bezmyślne machiny wojenne.To czujace istoty!( za duzo Warcrafta ;D)

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#28 Post autor: szarikm »

kris kelvin pisze:To chyba w filmie "Twierdza" Sean Connery mówi - Welcome to the Rock?
No to mu ukradłem kwestię :)
Tak, w chwili gdy otwiera komandosom drzwi od tamtej strony.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2785
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#29 Post autor: Ciamek »

Zdrufko, Ciamek

kris kelvin

#30 Post autor: kris kelvin »

Ciamek pisze:Kris, you naughty boy:
http://www.classic-castle.com/forum/vie ... hp?t=16156
To wieśniaki będą się kłócić o kilka pikseli.
Dzięki Ciamku za ostrzeżenie :)

ODPOWIEDZ