8396 Soldier's Arsenal

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

8396 Soldier's Arsenal

#1 Post autor: Kirysowaty »

Obrazek

8396 SOLDIER'S ARSENAL

Dane techniczne
Seria: Pirates II
Rok produkcji: 2009 (2008)
Liczba klocków: 17
Liczba figurek: 1
Spis części: Peeron
Cena: ok. 12zł

W czwartek wieczorem, czekając na autobus, postanowiłem zajrzeć do pobliskiego "Krzysia". I zatkało mnie! Mieli wszystkie nowe zestawy z piratów, częściowo dopiero wyłożone na półki, a także nowości Star Wars i Creator. Mając przy sobie tylko 15 złotych polskich, chwyciłem szybko imperialnego impulsa. "Na przekąskę" - uśmiechnąłem się czarująco do dziewczyny przy kasie. Kojarzą mnie, często tam przychodzę.

ObrazekObrazek

Opakowanie i instrukcja

Pudełko jest chudsze niż starszych impulsów (oszczędzają na tekturze? nareszcie!), w pirackiej stylistyce, która bardzo przypadła mi do gustu (w ogóle pudełka są piękne, a cała seria udaaana!!!). Co ciekawe, z tyłu są tylko napisy w wielu językach, ostrzegające przed możliwością połknięcia małych elementów. Instrukcja to mała karteczka z reklamą całej serii oraz innych impulsów na odwrocie.

ObrazekObrazek

Klocki

Otrzymujemy nowego żołnierza z wyposażeniem, na które składa się muszkiet (pierwszy raz widzę nowszą wersję, z trójkątnym wgłębieniem na kolbie), dwie szable (jedna gratis; mam zastrzeżenie do ich jakości, na każdej jest wyraźnie widoczna biała kropka), plecak (tylko w tym zestawie nowej serii żołnierz ma normalny plecak; dla mnie żołnierze bez tornistrów, za to z nadrukowaną torebeczką na plecach, wyglądają śmiesznie i sprawiają wrażenie niekompletnych) oraz pistolet. Nadruki na czako i torsie, wbrew moim obawom, są w porządku. Nie podoba mi się za to twarz imperialisty - ten denerwujący uśmieszek lumpa spod budki z piwem... Poza figurką zbyt wiele części nie dostajemy - dwie ciemnoniebieskie płytki 1x4, jedna brązowa 2x4, dwa piaskowe cone i trzy szare elementy. Coś ubogo. Kiepską wymówką jest powoływanie się na wartość figurki; piraci nie są licencjonwani, więc ludzie z TLC mogliby przemyśleć ten impuls. Albo inaczej. Niech będzie odrobinę tańszy... Plus za dodatkowe pagonki!

Podsumowanie

Zestawik uważam mimo wszystko za udany. Jako uzupełnienie armii imperialistów.

Za


* żołnierz z pełnym uzbrojeniem!
* dodatkowe pagonki!


Przeciw


* trochę małe i trochę drogie...
Ostatnio zmieniony 2009-01-12, 21:24 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 5 razy.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Może jakieś zdjęcia?

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#3 Post autor: Kirysowaty »

Cały czas próbowałem podlinkować jakieś foto zestawu, ale nie wyświetlało. Wreszcie.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#4 Post autor: nori »

Kirysowaty DOBRA recenzja składa się z opisu i ZDJĘĆ. Postaraj się proszę uzupełnić powyższą o jakieś fotki. Nawet jak nie posiadasz aparatu na pewno uda Ci się go pożyczyć od kogoś z rodziny / znajomych. Nie sądzisz że zyska na tym sam opis, oraz każdy kto jest zainteresowany zakupem tego zestawu ?
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Goldbrick

#5 Post autor: Goldbrick »

Kirysowaty pisze:W czwartek wieczorem, czekając na autobus, postanowiłem zajrzeć do pobliskiego "Krzysia"
Widzę że wiele nas łączy - ten sam ulubiony sklep:)
Też chciałem kupić sobie ten zestaw ale się okazało że nie wziąłem z domu kasy.
Idę w przyszłą sobotę.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: 8396 Soldier's Arsenal

#6 Post autor: lugomina »

Kirysowaty pisze: Otrzymujemy nowego żołnierza z wyposażeniem, na które składa się muszkiet (pierwszy raz widzę nowszą wersję, z trójkątnym wgłębieniem na kolbie),
dwie szable (jedna gratis; mam zastrzeżenie do ich jakości, na każdej jest wyraźnie widoczna biała kropka),
plecak (tylko w tym zestawie nowej serii żołnierz ma normalny plecak; dla mnie żołnierze bez tornistrów, za to z nadrukowaną torebeczką na plecach, wyglądają śmiesznie i sprawiają wrażenie niekompletnych)
Dzieki za recenzje, ale pozadam zdjec! Chce zobaczyc te nowa wersje strzelby (gdzie to wglebienie na kolbie?) i te kropki na szablach i czy zolnierz ma oprócz tornistra te torebke na plecach :)
Nie podoba mi się za to twarz imperialisty - ten denerwujący uśmieszek lumpa spod budki z piwem...
Hehe.. Co chcesz od Sir Rascusa? Przeciez on sie tylko podsmiechuje ;-)
Wg. mnie to jedna z najbardziej sympatycznych twarzy. Na szczescie zawsze mozesz wymienic na dowolna glówke z Twej kolekcji (a lumpowska oddac mi;)
Zestawik uważam mimo wszystko za udany. Jako uzupełnienie armii imperialistów!
* trochę małe i trochę drogie...
Troche drogie owszem, ale od zeszlego roku Lego ma tradycje sprzedawania takich wlasnie skromnych impulsików z jednym ludzikiem. Kupisz takie 3 i moznaby juz miec mily zestawik za te sama sume. Ale nie jest tak zle. Najwazniejsze jest wg. mnie to, ze mozna osobno kupowac ludziki, nie muszac kupowac wielkich zestawów. Zeszloroczne impulsy to byly glównie sluzby drogowe i Castle, wiec cieszy mnie bardzo, ze w tym roku mozna kupic tez o wiele ciekawsze figurki od pomaranczowych robotników czy orków.

Oczywiscie, gdy tylko ten impulsik zobacze, kupie zolnierzyka z miejsca, tak samo jak reszte pirackich impulsów i mini-zestawów.
Do armii potrzebowalabym conajmniej 5 takich - cos w stylu battle pack :)
To co mnie cieszy najbardziej, to powrót zolnierskiego czako i do tego ozdobionego emblematem i czerwonym piórem!
Na BL zwykle, stare czako chodzi za okolo 4 dolary, czyli tyle co "bialy kruk" widly trójzebne z Castle.. albo tyle samo co ten wlasnie nowy impuls z zolnierzem.
Ostatnio zmieniony 2009-01-12, 12:22 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#7 Post autor: Kirysowaty »

Kochani, tu naprawdę nie ma co fotografować. Serio. Mam ze wszystkich stron obcykać te kilka klocków? Niezrównany nori fotki figurek, w tym żołnierzy umieścił już w recenzji 6253. A muszkiety z wcięciem na kolbie są już od dawna, pierwszy raz występowały chyba w serii Ninja. Nie wiem, czy potrafiłbym zrobić zbliżenie białych kropek na rękojeściach szabli (pozostałość po wtrysku, jest też takie cuś na szabelkach i chustce pirata z Cannon Battle). Reklamować mi się też tego nie chce, bo przyślą mi pewnie to samo.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#8 Post autor: M_longer »

Kirysowaty pisze:Kochani, tu naprawdę nie ma co fotografować. Serio. Mam ze wszystkich stron obcykać te kilka klocków? Niezrównany nori fotki figurek, w tym żołnierzy umieścił już w recenzji 6253
To chociaż poproś Noriego o użyczenie tych zdjęć...
Wybacz, ale każdy Impuls recenzowany na LugPolu MA zdjęcia inne niż katalogowe.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#9 Post autor: Kirysowaty »

Nikt się nie przyczepił do braku zdjęć w mojej wcześniejszej mini-recenzji DIVER & SHARK.

Aha. Właśnie zauważyłem, że podlinkowane zdjęcie pochodzi z folderu noriego (z innych stron nie chciało wyświetlić). Niniejszym przepraszam za wykorzystanie go (zdjęcia, nie noriego ;D) bez pozwolenia. I prosiłbym o pozwolenie na zamieszczenie jeszcze kilku fotek.
Ostatnio zmieniony 2009-01-12, 20:00 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#10 Post autor: grevious27 »

Impuls warty kupna dla ludzi, którzy potrzebują żołnierzy. Przypomina mi impuls z rycerzem (dobra postać+ ekwipunek;).
Why so serious?

Awatar użytkownika
kenobi8
Posty: 174
Rejestracja: 2009-01-09, 17:37
Lokalizacja: Płock

#11 Post autor: kenobi8 »

Fajny zestaw, impulsy z serii City i Castle były u mnie w sklepie po 10.95zł. Piratów jeszcze nie ma, sprawdzałem. Ale jak tylko pojawią się nowe impulsy zaraz sobie jakiś sprawię. W tym najlepsza jest duża ilość broni.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#12 Post autor: Ramzes »

jak tylko pojawi sie na sklepowych półkach to kupie, i to nie jeden :)
Ostatnio zmieniony 2009-01-14, 11:16 przez Ramzes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#13 Post autor: Kirysowaty »

lugomina pisze:Wg. mnie to jedna z najbardziej sympatycznych twarzy. Na szczescie zawsze mozesz wymienic na dowolna glówke z Twej kolekcji (a lumpowska oddac mi;)
Żołnierz powinien być gładko ogolony! Chętnie wymienię tą główkę na standardowego, starego-dobrego grina.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Goldbrick

#14 Post autor: Goldbrick »

Ale ja się przyczepię do zdjęć :)
To opakowanie to wersja na rynek USA i takiej na pewno nie kupiłeś w Krzysiu!

W zestawie jest mnóstwo przydatnych klocków: karabin, pistolet, szabla, plecak, pagonki.
A to wszystko w cenie 12 zł!
Ostatnio zmieniony 2009-01-14, 16:44 przez Goldbrick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#15 Post autor: Piterko »

Zauważyliście, że od pewnego czasu Lego podaje w małych instrukcjach numery części podczas budowania? xD Kolejna oszczędność - tym razem papieru bo na małych zestawach nie ma sensu robić spisu części, prawda?

A zdjęcia są pewnie od Noriego, więć stąd ten "Czołkin Hazard" (ryzyko połknięcia...)

ODPOWIEDZ