[MOC] Miniautobusy

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#16 Post autor: Kubrick »

szarikm pisze:a podobno to facet ma zbudować dom :)
Wiec rh moze sie jeszcze ratowac posadzenim drzewa i splodzeniem syna ;]
A w sumie po co komu dom, jak autobusy takie fajne? :D
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: Miniautobusy

#17 Post autor: lugomina »

Super autobusy! Stworzyles nowy standard :)
Swietny patent na zaokraglone szyby!
Bez naklejek tez widac, co to jest. Od razu mozna rozpoznac!

Piernikowa ulica mi sie podoba :)
A RGB w druku wychodzi inaczej niz na ekranie, bo RGB to kolory ekranu, a kolory w drukarce to CMYK (przed drukowaniem skonwertuj w programie graficznym, to bedziesz mial przyblizony obraz tego jak wyjdzie w druku)..

A mam jeszcze pytanie, czy te duze autobusy nie maja z przodu takich wielkich lusterek? Chociaz i bez tego jest slicznie :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#18 Post autor: Iskra »

Ten żółto-czerwony jest fantastyczny! Doskonale oddałeś esencję autobusowatości w tej skali. :) Fragment ulicy bardzo pomaga w prezentacji. Dobrze zrobiona jezdnia, przystanek z koszem na śmieci(!), reklama 00453005_0000002u... :) Podoba mi się.

kris kelvin

#19 Post autor: kris kelvin »

Naprawdę świetna sprawa. Szczególnie ten miejski jest wprost genialny, bo w tym piętrusie to ta szachownica wygląda trochę dziwnie.
Czapki z głów, chciałbym coś tak małego o takiej jakości zbudować :)

Nexus 7

#20 Post autor: Nexus 7 »

Fantastyczne. Spodobaly mi sie na tyle ze natychmiast biore sie do skopiowania na wlasny uzytek. Powtorze za innymi ze miejski lepszy i ze w Neoplanie cos slupki nie graja. Za scenke uliczna naleza sie osobne gratulacje.
Buduj dalej w tej skali bo wychodzi Ci bardzo dobrze.

rh

#21 Post autor: rh »

Uf. Muszę przyznać, że wszystkie komentarze mnie bardzo zaskoczyły. Naprawdę nie spodziewałem się aż tak pozytywnego przyjęcia, szczególnie od osób, których prace sam mam przyjemność podziwiać :)
Nexus 7 pisze:Spodobaly mi sie na tyle ze natychmiast biore sie do skopiowania na wlasny uzytek. (...) Buduj dalej w tej skali bo wychodzi Ci bardzo dobrze.
No to już dla mnie wręcz zaszczyt :) Konstrukcja właściwie jest banalna, jedyny haczyk jest w montażu dachu dużego modelu. Dalej? Czemu nie. Mikroskala ma swój niezaprzeczalny urok i trudność, gdzie każdy stud może coś reprezentować, a nie tylko być sposobem łączenia klocków. Ale oprócz tego muszę przyznać, że oprócz walca, to mi się to wszystko bardzo przyjemnie budowało.
kris kelvin pisze:Czapki z głów, chciałbym coś tak małego o takiej jakości zbudować :)
A ja chciałbym umieć tak budować zamkowe rzeczy jak Ty ;)
Iskra pisze:Doskonale oddałeś esencję autobusowatości w tej skali. :)
Określenie "autobusowatość" mnie rozbroiła ;)
lugomina pisze:(...) Stworzyles nowy standard :) (...)
A RGB w druku wychodzi inaczej niz na ekranie, bo RGB to kolory ekranu, a kolory w drukarce to CMYK (przed drukowaniem skonwertuj w programie graficznym, to bedziesz mial przyblizony obraz tego jak wyjdzie w druku)..
Bez przesady z tym nowym standardem, chociaż faktycznie autobusów na 4 study jeszcze (chyba) nie spotkałem, za to takie na 2s szerokości są i są też bardzo ciekawe ;) Co do druku - zdaję sobie z tego sprawę, będę musiał jeszcze kiedyś spróbować, może się uda, albo po prostu naklejki na przezroczystym papierze (o ile w końcu go kupię).
Kubrick pisze:A w sumie po co komu dom, jak autobusy takie fajne? :D
Jakiś czas temu widziałem niesamowicie przerobionego Neoplana Jumbocruiser (Zdjęcie - chociaż to jest model po renowacji), który wewnątrz był urządzony nie gorzej niż pokój w dobrym hotelu, a na dodatek na dachu miał jeszcze specjalny taras (ale chyba tylko dostępny w trakcie postoju – jednak to bydlę ma swoje 4 m wysokości, a w czasie jazdy groziłoby to co najmniej urwaniem głowy przejeżdżając pod wszelkimi wiaduktami itd. Itp.).

Dobra .. ile mogłem tyle odpowiedziałem. Tak pozytywne opinie stanowiły dla mnie wielką motywację dla modyfikacji proponowanych tutaj szczególnie przez Jeraca – czyli zmiana koloru słupków na ciemnoszary, a także dodanie mikro-ludzików. Tak samo, jak paru z Was proponowało, usunąłem tą szachownicę (jakimś cudem udało mi się odnaleźć jeszcze parę odpowiednich bricków DBG). I oto efekty tych zmian:
Obrazek
Oraz same pojazdy:
Obrazek

Galeria (po upublicznieniu) oraz deeplinki od 020 do 028.
Uf. No to starczy tego mojego bazgrolenia ;)
Ostatnio zmieniony 2008-12-03, 03:33 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#22 Post autor: Misterzumbi »

Lepiej wygladaja ciemnoszare slupki. Miejski jest itak kapitalny. Naprawde.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#23 Post autor: aro_kal »

No teraz i ja nie umiem tego przemilczeć. Zamiana kolorów chodnika na plus, słupki w dużym autobusie na plus, dodanie życia (ludzików) na plus. Wcześniej praca była ładna, teraz jest więcej niż ładna. Szkoda tylko, że nie ma lusterek. Nie wiem czy się da je odwzorować w tej skali, ale mimo wszystko gdyby się dało, to byłby kolejny element na plus.

Chyba wiem co może być odrobinkę nie tak w dużym autokarze - może pozioma kreska na przedniej szybie w połowie jej wysokości by pomogła? Małemu nic już nie pomoże, się po prostu nie da.

Żebym ja sobie zdzierał palce w jakimś głupim dziale? :-)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#24 Post autor: Hezar »

Po kilku korektach całość rzeczywiście prezentuje się jeszcze lepiej ;)

Pozdrawiam (:

rh

#25 Post autor: rh »

lugomina pisze:A mam jeszcze pytanie, czy te duze autobusy nie maja z przodu takich wielkich lusterek? Chociaz i bez tego jest slicznie :)
aro_kal pisze:Szkoda tylko, że nie ma lusterek. Nie wiem czy się da je odwzorować w tej skali,
Nie ma to jak skleroza w środku nocy i przez to zapomniałem odpisać. Tak, Lugomina, masz rację, powinny być te "czułki". Możliwe, że kombinując z clipami i flexami dałoby się coś namodzić ... ale niestety nie posiadam odpowiednich ilości flexów i przewodów pneumatycznych (a to co mam, to szkoda mi ciąć - bo tego tam mało).
Misterzumbi pisze:Lepiej wygladaja ciemnoszare slupki. Miejski jest itak kapitalny. Naprawde.
aro_kal pisze:No teraz i ja nie umiem tego przemilczeć.
Hezar pisze:Po kilku korektach całość rzeczywiście prezentuje się jeszcze lepiej ;)
Jeszcze raz wszystkim dziękuję za pozytywne słowa ;)
Ostatnio zmieniony 2008-12-03, 13:24 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Krzysztof

#26 Post autor: Krzysztof »

Dla mnie bomba. Świetnie się prezentuje, wielki plus za ulicę z klocków, zajezdnia super pomysł :-) Przystanek... Wszystko robi ogromne wrażenie :-)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#27 Post autor: lugomina »

Teraz jeszcze bardziej swietne! Te szare slupki dodaly autobusowi jakiejs, no nie wiem, elegancji :)

Moze jeszcze jakas nalepke z palmami na ten duzy autobus? (Inter Papuga Travel ;)
Nastepne wyzwanie: mini autobus z otwartymi drzwiami i wysiadajaca mini babcia z tyci pieskiem ;)

Ach, i jeszcze bardzo mi sie podoba walec mini (walczyk?:). Walców drogowych Lego jest malo, a mnie zawsze fascynowaly :)
aro_kal pisze: może pozioma kreska na przedniej szybie w połowie jej wysokości by pomogła?
Aro, ale chyba trudno jest podzielic te wygiete (lukowate) klocki na pól .. :)
Chyba ze dolna czesc przedniej szyby bylaby ze swyklych tiles, nad nimi kreska z plate a nad kreska male zaokraglone klocki, mniejsze od tych obecnych (nie wiem czy rh ma takie i czy to da sie zrobic nie psujac calego autobusu :)
Żebym ja sobie zdzierał palce w jakimś głupim dziale? :-)
Moze sie zainspirujesz i zbudujesz jakis piekny autobus-trialówke z tych dziurawych klocków :)
Ostatnio zmieniony 2008-12-03, 19:06 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#28 Post autor: zgrredek »

Wczoraj wieczorem nie miałem kiedy zajrzeć na Forum, więc wszystkie komplementy powiedzieli już inni. Bardzo lubię prace w tej skali. Sam mam od dawna ochotę zbudować coś w tej skali, ale ciągle jakieś inne projekty wpychają się do kolejki.

To lusterko można chyba zrobić wysuwając delikatnie kafelek. Ktoś w ten sposób zrobił klamkę w drzwiach samochodu. Jest tam pod skosem miejsce, ale nie wiem czy to nie naruszy konstrukcji.

rh

#29 Post autor: rh »

lugomina pisze:Nastepne wyzwanie: mini autobus z otwartymi drzwiami i wysiadajaca mini babcia z tyci pieskiem ;)
To jest naprawdę wyzwanie ...
lugomina pisze:Ach, i jeszcze bardzo mi sie podoba walec mini (walczyk?:). Walców drogowych Lego jest malo, a mnie zawsze fascynowaly :)
Ciekawa fascynacja - chociaż za walec to podziękowania dla Scrata bardziej, bo to on zrobił użytek z mojego leżącego i kwiczącego podwozia do walca (zirytował się na mnie i zbudował - chwała mu za to).
Przy okazji spróbowałem dodać biały pasek - z użyciem tego klocka ... niestety efekt nie wyszedł za ciekawie ... ewentualnie można by spróbować podnieść dach o jednego plate'a i górną część przodu zrobić tak, jak w czerwonym- ale teraz już jest wysoki, a wtedy na pewno byłby już dużo za wysoki.

PS: Obydwa autobusy są miejskie ;) będę musiał zrobić taki sam, jak biały, tylko że turystyczny by pokazać znaczące różnice (zewnętrzne, bo o wewnętrznych to nawet nie wspominam, ale tu nie do ukazania).

EDIT:
zgrredek pisze:To lusterko można chyba zrobić wysuwając delikatnie kafelek. Ktoś w ten sposób zrobił klamkę w drzwiach samochodu. Jest tam pod skosem miejsce, ale nie wiem czy to nie naruszy konstrukcji.
Konstrukcji właściwie nie powinno naruszyć (wewnątrz przesunięcia o pojedyncze study są w pełni możliwe), jednak ... nie do końca będzie to autobusowe lusterko (one jednak są zazwyczaj w postaci "czułków", jak to kiedyś Kubrick określił).
Ostatnio zmieniony 2008-12-03, 19:45 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#30 Post autor: Scrat »

lugomina pisze:Ach, i jeszcze bardzo mi sie podoba walec mini (walczyk?:). Walców drogowych Lego jest malo, a mnie zawsze fascynowaly :)
Dziękować, walec to mój debiut w miniskali :) Może wspólnie zrobimy coś większego w tej skali.

Co do samej pracy: jak Ci mówiłem, strasznie mi się to podoba. Tylko czemu pożarłeś tyle czarnych bricków? ;)

ODPOWIEDZ