[MOC] Colonial Marines APC

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

#16 Post autor: Hippotam »

Sariel pisze:Dzięki MZ, ale Havoc ma rację - choćby ten potrzebny drobiazg nie występuje w DkGray:
Tu: http://www.bricklink.com/search.asp?ite ... colorID=85
i tu stary szary: http://www.bricklink.com/search.asp?ite ... colorID=10

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#17 Post autor: Sariel »

Hmmm, a to na pewno są te same odcienie szarego (damn you Lucas)?

Mrutek

#18 Post autor: Mrutek »

Misterzumbi pisze: o ile "wymowke" o braku ciemnoszarych klockow akceptuje przy czolgach zbudowanych w dwa dni, to takie cudo powinno byc szare...
To mnie dobiłeś. Cały rok zbierałem szare, a teraz dowiaduję się, że powinienem ciemnoszare... Tylko nie wiem czy nowe czy stare;-).
Całe szczęście, że raczej nie robię nic dłużej niż 2 dni.

Wracając do transportera: Najlepszy APC z Aliens ze wszystkich jakie do tej pory oglądałem.
Nie myśleliście żeby zrobić jakiś konkurs na najlepszy APC z Aliens? Każdy miałby tylko 3 próby?

Ta filmowa maszyna zwraca uwagę. Zapamiętałem 3 rzeczy z tego filmu i były to urządzenia, z czego jedno latało, jedno jeździło, a jedno było chyba żółte i łaziło. Natomiast pukałem sie w głowę przy jednej rzeczy: Nie wyobrażam sobie tego czegoś w żadnym terenie poza płytą lotniska i w korkach na autostradzie.

No i znalazłem jedną wadę w Twoim autku. Na filmie to coś nieźle popylało. Twoje toczy się nieśmiało i ostrożnie :-)))

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#19 Post autor: Hezar »

Ten MOC zasługuje na słowa najwyższego uznania, pięknie wymodelowany we wszystkich szczegółach prezentuje się rewelacyjnie.
Osobiście uważam, że jest on lepszy od konstrukcji Havoca.
Nie jestem wybredny i myślę, że szary niekoniecznie jest tu jedynym słusznym kolorem - w czerni Twój APC wygląda wręcz wyśmienicie.
Bardzo podobają mi się funkcje dodatkowe, czyli otwierane drzwi i obrotowe wieżyczki działek (mniejsza wieżyczka trochę nieciekawie przeskakuje po dojściu do elementów kadłuba, ale rozumiem, że ze względu na zastosowane tu rozwiązanie konstrukcyjne nie może być inaczej).
Krytycznym okiem patrzę jedynie na naklejki, których zbytnio nie trawię, no ale "jak mus, to mus"...
Na koniec gratuluję również wspaniałej prezentacji z (jak zwykle) świetnymi zdjęciami, ciekawym filmikiem i wyczerpującym opisem konstrukcji.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#20 Post autor: Pietruch »

Wspaniały, dopracowany, funkcjonalny. Bardzo mi się podoba, zwłaszcza te mechaniczne dodatki, drzwi, działka... Na ogromny plus zasługuje dokładny opis i piękne zdjęcia - dopracowałeś Sariel to wszystko do perfekcji.
Coś pięknego, CUDOWNY MOC.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 285
Rejestracja: 2006-06-05, 13:43
Lokalizacja: wawa
brickshelf: pixel

 

#21 Post autor: pixel »

he he nawet mi sie podoba...
(wrzuce C cos na PW)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#22 Post autor: dmac »

Lista zastrzeżeń:

1) Cameron ma na imię James (ew. Jim).



Z wyglądu bardzo ładny model.
I to powinno wystarczyć w przypadku budowli Sariela jako Komplement Ostateczny :D .
Bo że wszystko działa - i to jak! - to już się przyzwyczailiśmy. Choć oczywiście skandalem jest, że drzwi kierowcy otwierają się ręcznie ;) . Co do koloru: gdyby był inny, łatwiej byłoby podziwiać model, bo czerń zawsze zlewa się w jedną bryłę, zwłaszcza na filmie.

To teraz zgrabnie kicający Obcy do kompletu i będę już w pełni zachwycony :) .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#23 Post autor: Sariel »

Hezar pisze:mniejsza wieżyczka trochę nieciekawie przeskakuje po dojściu do elementów kadłuba
Problem w tym, że ma pionową oś napędową wychodzącą przez płytki. W takim układzie oś musi być w ściśle określonej pozycji żeby zębatka na niej dobrze się zazębiała, i jest to najczęściej pozycja 'nierówna' z punktu widzenia wymiarów Lego - czyli zamiast pół czy stud pod płytką, zębatka jest np. trzy czwarte studa niżej. Powstają luzy w pionie, których nie ma czym wypełnić. Zawile to brzmi, ale kto się bawił w pionowe osie, będzie wiedział o co chodzi.
Pietruch_15 pisze:dopracowany
Tak mi mów :D
dmac pisze:1) Cameron ma na imię James
Ech... FAIL.
dmac pisze:czerń zawsze zlewa się w jedną bryłę, zwłaszcza na filmie.
Starałem się dobrze rozjaśnić zdjęcia, a na filmie tak oświetlać model, żeby było widać na nim odbicia, mam nadzieję że nie jest tragicznie. Chociaż nie ukrywam, że i ja z niecierpliwością czekam na ciemnoszarego APC Havoca :)
Ostatnio zmieniony 2008-12-14, 18:27 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#24 Post autor: Ramzes »

Coraz wiecej upychasz silników w swoich produkcjach, tutaj wiecej się już chyba nia dało:) Bardzo mi się to podoba.
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#25 Post autor: Sariel »

Dało się, dało, oprócz pięciu silników pracujących są jeszcze dwa jako balast. Zresztą mój rekord to na razie osiem.
Ostatnio zmieniony 2008-12-15, 12:05 przez Sariel, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#26 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:Zresztą mój rekord to na razie osiem.
I więcej się raczej nie zmieści, chyba że kolejne pracowałyby w parach ;)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#27 Post autor: Sariel »

Wiesz, jak się bardzo uprzeć to możesz wyprowadzić z bboxa dwa switche spięte tak, żeby wyłączenie jednego włączało drugi, i do każdego podłączyć max. po 8 silników. Chłopaki na SeTechnicu wymyślili taki patent:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-12-15, 17:18 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#28 Post autor: kris kelvin »

To ja może tak późno, ale jednak.
Bardzo mi się to cacko podoba, a najbardziej te otwierane drzwi.
Powtarzał po innych będę, że też chciałbym zobaczyć go w wersji ciemnoszarej.
Kiedyś się pewnie doczekam.
No i tradycyjnie wykaflowałbym go całego :D

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#29 Post autor: Scaner »

Mama mia, co się tu dzieje... Kolejny APC i to jeszcze bardziej zabójczy od poprzedniego.
Też chciałbym coś takiego zbudować, ale przy tej konkurencji to mogę co najwyżej kupić bilet na pokaz na żywo.

BTW, moim zdaniem na kołach ładnie by wyglądały czarne http://www.peeron.com/inv/parts/6177
W filmie te talerze na kołach były płaskie, tak mi sie wydaje. I miały takie klocki zamiast opony, może gąsienicami to potraktować :-).
http://i78.photobucket.com/albums/j104/ ... /apc07.jpg (znalezione w goglach)
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#30 Post autor: Sariel »

Masz rację, to rzeczywiście wyglądałoby lepiej. Trzeba sprzedać patent Havocowi do jego trzeciej wersji APC :)

ODPOWIEDZ