[MOC] Pożar

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

[MOC] Pożar

#1 Post autor: Qworg »

Obrazek
Ot, taki mały pożar.
Tu będzie Galeria
Co tu dużo pisać? Dzielni strażacy walczą z pożarem, a mieszkańcy płonącego budynku drą się wniebogłosy.
Dla niecierpliwych:1 ,2, 3 ,4 i jeszcze jedno :)
Ostatnio zmieniony 2008-12-15, 22:15 przez Qworg, łącznie zmieniany 3 razy.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ramzes »

Widocznie mi przypadła rola pierwszego komentatora:)
co do samej konstrukcji nie mam jakiś większych zastrzeżeń, może troszkę chropowata ulica psuje widok ale budynki jakoś to rekompensują.
Muszę się przyczepić do samego przedstawieia scenki, jako że interesuję się tematyką pożarnictwa. Mianowicie, W pierwszej kolejności ratujemy ludzkie życie, później zabieramy się za gaszenie, pożar na drugim piętrze nie gasi się wozem z wysięgnikiem tudzież z drabiną. Kosz powinien służyć raczej do wyciągania ludzi z budynków. Myślę, że powineineś zaopatrzyć droge w hydranty, popodpinać węże i gasić z przed budynku:) strażacy też powinni wkroczyć do budynku z gaśnicami, czy wężem, budując wcześniej linei gaśniczą. I takie drobne nie dociągnięcia natury technicznej - cieszmy się, że to nie prawdziwa, a klockowa akcja ratownicza :P
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-12-15, 22:09 przez Ramzes, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3 Post autor: Qworg »

Ramzes pisze:I takie drobne nie dociągnięcia natury technicznej - cieszmy się, że to nie prawdziwa, a klockowa akcja ratownicza :P
pozdrawiam
No co ty... w straży pracujesz czy co...
Ulica chropowata bo mi klocków zabrakło...
Ostatnio zmieniony 2008-12-15, 22:16 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

mucia

#4 Post autor: mucia »

Fajny polski blok mrozi swą surowością.
no i jeszcze ten fotograf w akcji - zupełnie jakbym siebie przy wypadkach widziała z aparatem :)

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#5 Post autor: PatrykZ »

Powtórzę dokładnie to co Mucia, polski blok jak z życia naszych szarych ulic wzięty - wykapany późny Gierek :-) Ten żółty budynek jest bardzo ciekawy, ale przy tym bloku trochę mało realistyczny i chyba nie ma za wiele wspólnego z naszymi rodzimymi klimatami, jak dla mnie jest taki nowoorleański :-) Patent na drogę pożarową muszę zapamiętać.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6 Post autor: Qworg »

Nie wzorowałem się specjalnie na naszych polskich blokach (nie widziałem jeszcze w Polsce bloku ze schodami przeciwpożarowymi), choć budując ten pierwszy chciałem uzyskać taki efekt jak pisaliście. Przy drugim bloku jakoś zapomniałem o tym założeniu, i wyszedł mi żółty:).
Ostatnio zmieniony 2008-12-18, 19:04 przez Qworg, łącznie zmieniany 1 raz.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

Fajne. Szczególnie patent na wyjście ewakuacyjne mi się podoba. I ludziki świetnie zrobione. Ten żółty domek jest chyba zbędny. Zwłaszcza, że nie wyszedł tak dobrze jak pierwszy i jest za blisko. Przepisowy odstęp między budynkami to zdaje się 8m.

kris kelvin

#8 Post autor: kris kelvin »

Bardzo fajna scenka. Proste, ale ciekawe budynki. Widać ładnie odwzorowany chaos i przerażenie :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#9 Post autor: Hezar »

Muszę przyznać, że faktycznie scenka robi wrażenie.
Bardzo podobają mi się obydwa budynki, pomimo iż konstrukcyjnie niezbyt do siebie pasują.
Dość realistycznie udało Ci się odwzorować wszystko to, co dzieję się w trakcie pożaru:
ogień, kłęby dymu, przerażenie i panikę poszkodowanych, ludzi szukających sensacji jak i tych, których zadanie polega na gaszeniu ognia i ratowaniu rannych.
Wóz bojowy i karetkę poznaję z Twoich wcześniejszych prezentacji (widzę, że mimo komentarzy nic nie zmieniłeś w ich konstrukcjach).
Wydaje mi się, że oba pojazdy znacznie lepiej prezentują się "w akcji" niż jako samodzielne MOC-e.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#10 Post autor: Qworg »

Żółtego nie miało być, ale zabrakło klocków w kolorze piaskowym i trochę pusto wyglądało.
zgrredek pisze:Przepisowy odstęp między budynkami to zdaje się 8m.
To nic że jest za blisko... nie mam pozwolenia na budowę żadnego z nich....
kris kelvin pisze:Bardzo fajna scenka. Proste, ale ciekawe budynki. Widać ładnie odwzorowany chaos i przerażenie :)
Cieszę się że się podoba.
Hezar pisze:widzę, że mimo komentarzy nic nie zmieniłeś w ich konstrukcjach
Jak to nie? Karetkę zmieniłem dokładnie według rad Jeraca, oprócz tylnego nadkola.
Dziękuję za wszystkie uwagi oraz za komentarze.
Ostatnio zmieniony 2008-12-18, 19:05 przez Qworg, łącznie zmieniany 2 razy.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

gzesioo

#11 Post autor: gzesioo »

hmmm fajne fajne ale przydało by sie więcej wozów strazackich no i policja co by gapiów odganiała:))
Ostatnio zmieniony 2008-12-18, 16:45 przez gzesioo, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ