[MOC] White Duke - Combat Transporter

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

[MOC] White Duke - Combat Transporter

#1 Post autor: spacelord »

Witam
Tego MOCa zbudowałem miesiąc temu, ale przez różne pechowe zbiegi okoliczności dopiero dziś go sfotografowałem (a i tak skończyło się że przy lampie - więc zdjęcia nie są jakieś super :/)...

Przedstawiam
Bojowy Transporter 'Biały Książę'.
Obrazek
Obrazek

Jego przeznaczeniem jest transport niedużych ładunków na powierzchni planety. Dwa średnie działka wystarczają do pokonania nawet (niektórych) cięższych pojazdów wroga. Dodatkowo - z myślą o mniejszych celach, na dole są zainstalowane małe działka.
Kabina mieści dwóch pilotów. Z tyłu jest chwytak na który mocuje się transportowany ładunek. Nogi i pionowe silniki pozwalają na lądowanie (bądź utrzymywanie się nad ziemią) prawie w każdym terenie.

Galeria (po upublicznieniu): TUTAJ
Pojedyncze zdjęcia (numerki na końcu od 0001 do 0016): TUTAJ


Pozdrawiam i zapraszam do komentowania :)

Hippotam

#2 Post autor: Hippotam »

No czekałem kiedy wreszcie użyjesz tych białych wężyków :-)
Bardzo fajnie wyszło, podoba mi się uzycie szybek jako nieszybek, szczególnie tych z tyłu.

Kabina jest rozhermetyzowana!

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#3 Post autor: spacelord »

Hippotam pisze:No czekałem kiedy wreszcie użyjesz tych białych wężyków :-)
Miałem coś o tym napomknąć w opisie, ale o 1.30 mi wyleciało z głowy ;) - no w tym MOCu są wszystkie 4 użyte (wcześniej był już użyty jeden)...
Hippotam pisze:Bardzo fajnie wyszło, podoba mi się uzycie szybek jako nieszybek, szczególnie tych z tyłu.
Kabina jest rozhermetyzowana!
W zasadzie to ja sam nie wiem czym są te szybki-nie-szybki, pewnie jakiś materiał o bardzo ciekawych właściwościach, więc konstruktorom przypasowało jego użycie ;)
A co do kabiny - to przy odrobinie wyobraźni wcale nie jest rozhermetyzowana ;)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#4 Post autor: Hezar »

Transporter na pierwszy rzut oka nie wygląda na transporter, lecz na statek zwiadowczy ;)
Bardzo podoba mi się jego kształt (który kojarzy mi się z jakimś owadem), świetnie dobrana kolorystyka i ciekawe wykorzystanie różnych elementów w konstrukcji (jak choćby wspomniane przez Hippo szybki).
Jestem na tak.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Bardzo ciekawy pomysł z tymi przezroczystymi pokrywami tu i ówdzie. O ile wiem to coś nowego :)

Boki kabiny jednak bym czymś zabudował. Można sobie wyjaśnić że jest tam pole siłowe które osłania kokpit ale.... to trochę naciągane, nieprawdaż?

Wiesz co, pokaż to na classic-space. Pewnie dostaniesz tam jakieś ciekawe sugestie lub kogoś zainspirujesz.

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#6 Post autor: aro_kal »

Fajne robisz te zabawki. Bardzo podoba mi się gra świateł na modelu. Dzięki przeźroczystym elementom powstaje taka miła, niebieska poświata na pięknej bieli. Kształt też jest bardzo ciekawy. Nie jest to konstrukcja tak zwarta, do jakich przyzwyczaił mnie jerac, ale i Twoje zabawki są urocze, tyle że w nieco innym, klasycznym stylu. Jeśli zębatkowcy mnie nie urzekną czymś wyjątkowym w tym miesiącu, to z przyjemnością oddam swój głos na Białego Księcia w głosowaniu na MOC grudnia.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mikolaj »

Świetny! Naprawdę przypomina jakiegoś owada. Miło, że kabina mieści dwie osoby:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#8 Post autor: grevious27 »

Super machina. Bardzo fajnie wykonany przód, nogi też są ciekawe :)
Why so serious?

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#9 Post autor: spacelord »

Hezar pisze:Transporter na pierwszy rzut oka nie wygląda na transporter, lecz na statek zwiadowczy ;)
Wiesz że nawet masz dużo racji... jak już go dużo było zbudowanego to chciałem żeby miał jakąś funkcję dodatkową - i wymyśliłem transport ładunków... jakoś nie pomyślałem o 'czystym' statku zwiadowczym ;)
Jerac pisze:Bardzo ciekawy pomysł z tymi przezroczystymi pokrywami tu i ówdzie. O ile wiem to coś nowego :)
E tam nowego ;) - w starych modelach pełno było przeźroczystych ścian i szybek w dziwnych miejscach... ale przyznam że jak je przymierzyłem do nóg to bardzo mi spasowały i już je tak zostawiłem...
Jerac pisze:Boki kabiny jednak bym czymś zabudował. Można sobie wyjaśnić że jest tam pole siłowe które osłania kokpit ale.... to trochę naciągane, nieprawdaż?
Jeszcze nie doszedłem do etapu budowania całkiem realnych modeli ;) - tak poważnie to próbowałem trochę je zabudować - ale wszystko co próbowałem źle wyglądało :/

I na pewno zgłoszę to na classic-space ;)
aro_kal pisze:Fajne robisz te zabawki... ... ale i Twoje zabawki są urocze, tyle że w nieco innym, klasycznym stylu...

Dzięki przeźroczystym elementom powstaje taka miła, niebieska poświata na pięknej bieli
Dzięki za miły komentarz :) Co do niebieskich szybek i białego koloru - to bardzo podobają mi się jeszcze zielone z białym, niestety nie miałem ich aż tyle - a mógłbym zrobić wersję alternatywną :)
Mikolaj pisze:Naprawdę przypomina jakiegoś owada. Miło, że kabina mieści dwie osoby:)
Owadzi kształt początkowo chciałem jakoś zaznaczyć w nazwie statku, ale nic mi nie przychodziło do głowy... A dwuosobowa kabina też powstała na samym końcu - jakoś się miejsce znalazło dodatkowe :)
grevious27 pisze:Super machina. Bardzo fajnie wykonany przód, nogi też są ciekawe :)
Dzięki :)

Dzięki za komentarze... na ten MOC poszło co najmniej z 10 wieczorów (dużo wersji do testowania było) - ale widać że opłacało się :)

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#10 Post autor: Scrat »

Uwielbiam te Twoje konstrukcje w stylu classic-space, niby mnóstwo nowych części, nie widać studów (ok, miejscami są ;) ), a wygląda to jak stary dobry kosmos (jakkolwiek to brzmi z ust takiego młodzika jak ja). Wykorzystanie szybek pierwsza klasa, w szczególności ten "ogonek" :) W ogóle całość przypomina mi jakiego insekta. Tylko jakiś mało uzbrojony, ale kto by się tam tym przejmował...

Havoc

#11 Post autor: Havoc »

Noo, jak tylko zobaczyłem tego MOCa na stronie głównej wiedziałem czyjego jest autorstwa. Jak zwykle pełen wypas jak to się mówi. W dodatku biały z niebieskimi szybami (moje ulubione zestawienie kolorów w tym gatunku). Nadal jesteś mistrzem CS (i nie mówię o Counter Strike ;) )
Ostatnio zmieniony 2008-12-22, 16:38 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#12 Post autor: spacelord »

Scrat pisze:Uwielbiam te Twoje konstrukcje w stylu classic-space, niby mnóstwo nowych części, nie widać studów (ok, miejscami są ;) ), a wygląda to jak stary dobry kosmos
Miło mi :)
A nowych części jest wyjątkowo więcej w tym MOCu bo w trakcie jego budowy kupiłem białego robota exo-force, i muszę przyznać że nawet fajne te nowe klocki ;)
W dodatku biały z niebieskimi szybami (moje ulubione zestawienie kolorów w tym gatunku)
No ładnie wyglądają te kolory razem, na pewno do nich wrócę jeszcze nie raz - tylko z białym kolorem to jakoś mam problem przy fotografowaniu (nawet na ciemniejszych kartonach) - ale to pewnie przez brak dobrego oświetlenia, który mnie prześladował przez cały miesiąc...
Havoc pisze:Nadal jesteś mistrzem CS (i nie mówię o Counter Strike ;) )
dzięki :) - ale na taką opinię to wolałbym jeszcze trochę popracować ;)

Dzięki za wyjątkowo pochlebne komentarze :)
eh... a gdzie jakaś porządna krytyka? ;)

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#13 Post autor: Legate Scimitar »

No, no, bardzo fajny statek, co prawda mógłbyś za obsługę jakiś insectoidów w białych wdziankach wrzucić i właściwie to tyle krytyki :P

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#14 Post autor: spacelord »

Legate Scimitar pisze:... i właściwie to tyle krytyki :P
I tyle dobre ;)

Nad ludzikami się nie namęczyłem - jakieś takie sobie poskładałem (z tego co pamiętam to najbardziej są na bazie tych z gwiezdnych wojen)...

ODPOWIEDZ