[MOC] FSO

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

[MOC] FSO

#1 Post autor: caro »

Witam.
Od czasu gdy zaprezentowałem swój ostatni model minęło troche czasu. Przez ostatnie miesiące moje modele były budowane tylko i wyłącznie do celów treningowych :D W końcu jednak postanowiłem ukazać światu moje ostatnie "dziecko".
Obrazek
Jest to samochód policyjny z 2 połowy XX wieku.
Budując go nie wzorowałem sie na jakimś konkretnym modelu choć przyglądałem się zdjęciom starego poloneza oraz popularnego "dużego fiata" :D Stąd wyszło połączenie tych dwóch "cudów" polskiej motoryzacji :D Model posiada 2 pary otwieranych drzwi, podnoszony bagażnik, przednia maske oraz koła skręcane za pomocą kierownicy. Zrezygnowałem z silnika ponieważ mechanizm skręcający kołami zajął trochę miejsca.
Obrazek
Obrazek
Komentarze ( zarówno te dobre jak i te złe) Mile widziane ;)
Jeszcze na koniec tylko link do galerii Zdjęcia
Ostatnio zmieniony 2008-12-21, 16:05 przez caro, łącznie zmieniany 2 razy.

Havoc

#2 Post autor: Havoc »

Z przodu od razu poznałem dużego fiata, a z tyłu od razu poloneza, jeszcze przed przeczytaniem opisu, czyli wyszło dobrze :) Te typowe dla dużego fiata przednie 'serki'.
rura wydechowa też super. Kogut chyba troszkę przyduży ale to szczegół.

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#3 Post autor: kosci »

Budując go nie wzorowałem sie na jakimś konkretnym modelu choć przyglądałem się zdjęciom starego poloneza oraz popularnego "dużego fiata" :D Stąd wyszło połączenie tych dwóch "cudów" polskiej motoryzacji :D
Zgadlem:)
patrze na przod - fiat jak patrzyl
patrze na tyl - poldek
se mysle ale mam wyobraznie xD kto by tam patrzyl na te w sumie legendarne:) samochody.
A tu taka niespodzinaka i to jako policja, przypomina mi sie '07 zglos sie' czy jak to lecialo.
Wydaje mi sie ze kola sa za male, dodatkowo odstep miedzy rama od tylnej klapy a bokiem troche za duzy. moze daloby rade przesunac rame ?
przod mnie urzekl, jest w nim cos. swiatla na dachu hum.. dziwne
ogolnie to bardzo mi sie podoba, kupa funkcjonalnosci i ten magiczny klimat milicji :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#4 Post autor: Hezar »

Bardzo interesujący projekt, jednak wykonanie takie sobie.
Radiowóz sprawia troszkę dziwne wrażenie - niby "Duży" Fiat, a jednak Polonez - tak jakby z tych dwóch modeli zbudowano jeden, a dodatkowo dorzucono masę elementów z zupełnie innych pojazdów.
Światła przednie wydają mi się za małe, podobnie rzecz ma się z kołami, za to "koguty" dachowe są zbyt masywne i mają niezrozumiały dla mnie wygląd.
Słupki przednie wyglądają tak, jakby były pogięte, zaś auto posiadało metalową klatkę bezpieczeństwa i tylko dzięki niej "trzymało się kupy".
Za nisko umiejscowione kierunkowskazy boczne, zbyt mała tablica rejestracyjna umieszczona trochę za wysoko...
Można tak jeszcze długo wyliczać, ogólnie jednak rzecz biorąc Twój MOC to jeden wielki konstrukcyjny nieład, który tu i ówdzie dobrze byłoby nieco uporządkować.
Może zatem warto skupić się na jednym, konkretnym modelu i zbudować go od podstaw na podobieństwo milicyjnych patroli tamtych lat, zamiast aż tak eksperymentować?

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#5 Post autor: PatrykZ »

Poczciwy poldek policyjny, ewentualnie milicyjno-ormowski i tyle.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#6 Post autor: caro »

Havoc pisze:Z przodu od razu poznałem dużego fiata, a z tyłu od razu poloneza
Czyli już jest lepiej niż poprzednio :D
Hezar pisze:Światła przednie wydają mi się za małe
Fakt, mogły by być większe, ale do wielkości całej reszty ciężko było dopasować.
PatrykZ pisze:Poczciwy poldek policyjny, ewentualnie milicyjno-ormowski i tyle.
Miałbyć Milicyjny, ale nie wiedziałem jak zostanie przyjęty na forum :D
Nikt inny już nie zabierze głosu ? :)
Ostatnio zmieniony 2008-12-24, 18:11 przez caro, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ