[MOC] Koparka kołowa PF

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#16 Post autor: spacelord »

Trucker - malutki to on nie jest, przynajmniej jak dla mnie ;)

Bardzo udany MOC. Ładnie wygląda (najładniej ramię) no i działa fajnie :)
Dwie rzeczy mi się trochę nie podobają (ale nie przyglądam się takim pojazdom, więc nie wiem czy tak ma być czy nie) - mianowicie: to coś z przodu (a'la spychacz mały) i trochę zbytnia grubaśność (możliwe że to dlatego żeby poupychać tam wszystko)...

Awatar użytkownika
Hasky128
Posty: 122
Rejestracja: 2006-12-20, 23:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Hasky128

 

#17 Post autor: Hasky128 »

Całość tak ślicznie wygląda, że pięknie prezentowałaby się jako MOC grudnia obok zielonych zwycięzców z poprzednich dwóch miesięcy, żółtego kraba i czarnego junaka:)
...

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#18 Post autor: makorol »

Ach... Dziękuję wszystkim za te miłe słowa. Nie przypuszczałem, że będzie się aż tak podobać. :)
Ramzes pisze:Troszkę za szybko ta kopara jeździ, dlatego jeśli się da to mógłbyś tak jeszcze jedno przełożenie upchac.
Może... Dla mnie ona jeździ ok. Po prostu nie lubię wolnych modeli. Wolę móc sobie "pojeździć" po domu.
spacelord pisze: to coś z przodu (a'la spychacz mały)
Przyjrzyj się realnym modelom. Lemiesz jest zawsze.
Sariel pisze:Tym prezentem wyleczyłeś mnie z ewentualnych marzeń o MOCu miesiąca, dziękuję pięknie ;P
Hmm.. Więc mówicie, żebym zgłosił ? xD Może tym razem się uda. Jakoś zawsze brakuje mi paru głosów.
TruckeR pisze:Zdaje mi się, że to najlepsza koparka tego typu, jaka powstała z LEGO. Gratuluję, naprawdę.
Ach. Dzięki wielkie :)
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#19 Post autor: pitrek02 »

Panowie Castlowcy, nie możemy pozwolić by ta przepiękna koparka została MOCem miesiąca! Grudzień należy do nas! :)
Tak więc do roboty! :P
Ostatnio zmieniony 2008-12-24, 23:55 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#20 Post autor: Robson »

Tak Piotrku ja się już o to postaram :) Choć nie jestem Castlowcem ale pokaże kolejną koparkę :D Hehehe
Cb1100RR

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#21 Post autor: makorol »

Robson1903 pisze:pokaże kolejną koparkę
Zobaczymy ;> Też będzie full IR ?

Zapraszam innych do wypowiedzenia się na temat mojej koparki.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#22 Post autor: Maciej Drwięga »

Bardzo inspirujące - estetyczne, zwarte, przemyślane. Oglądałem ze trzy razy ten filmik i w sumie trudno się nie zgodzić ze zdaniem, że jeździ nieco za szybko - to pozbawia ją takiej koparkowej majestatycznej powolności. Podoba mi się jednak "telepanie" się ramienia podczas obrotu wieży - zakładam, ze nie jest zamierzone i po prostu tak wyszło, bo jest dość ciężkie. Ale efekt bardzo bardzo.

BTW - lemiesz powinien być opuszczony podczas pracy, bo on służy jako podpora... no i czy sprzęt taki nie powinien mieć już hydraulicznych podpór ? Koła i zawieszenie nie są w stanie przenieść obciążenia - to nie jest sprzęt gąsienicowy i powinien być chyba podpierany na sztywno w całości podczas pracy (z jednej strony podpory, z drugiej lemieszem).
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#23 Post autor: Robson »

makorol pisze:Też będzie full IR ?
Tak i sporo większa ale na gąsienicach i odwzorowana na konkretnym modelu :)
Ostatnio zmieniony 2008-12-25, 21:12 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#24 Post autor: makorol »

Maciej Drwięga pisze:no i czy sprzęt taki nie powinien mieć już hydraulicznych podpór ?
Nie zawsze są podpory, ale rzeczywiście powinny być. Problem w tym, że podwozie i tak jest za długie, więc jeszcze dłuższe wyglądałoby głupio.
Pozdrawiam, Makorol.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#25 Post autor: Hezar »

Świetna konstrukcja - nie dość że bardzo ładna, to jeszcze funkcjonalna.
Niektórzy widzą tę koparkę na piedestale wśród MOC-y miesiąca i chyba mają rację, ponieważ tak dopracowana maszyna ma spore szanse by tam właśnie się znaleźć.
Moje gratulacje.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Henio
Posty: 56
Rejestracja: 2008-10-07, 19:04
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: Henio

 

#26 Post autor: Henio »

Widzę jakiś tajemniczy cień poruszający się na filmiku ^^

Wspaniała budowla! Wszystko zgrabnie poupychane, zabudowane brick'ami (ja na to sobie pozwolić nie mogę :P ) i funkcjonalne. Jedyną rzeczą do której mogę się uczepić jest wcześniej wspomniana prędkość koparki czy ten lemiesz pokryty studami, ale i tak całość powala :D Możesz liczyć na mój głos na moc miesiąca. :)
W Garażu : Ciekawe..

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#27 Post autor: Pietruch »

Dopracowana, ciekawa i pięknie poupychana kopareczka. Wykonana estetycznie, zadbałeś o detale, pomysłowo wszystko rozmieściłeś, naprawdę kawał porządnej roboty.
Szybko jeździ? Może troszkę, ale mnie to nie przeszkadza, Aktywatory są fajne, ale nie mogę się jakoś do nich przyzwyczaić, koparka = pneumatyka. Lemiesz powinien być poruszany również przez aktywator. Super maszynka.
Pozdrawiam,
Maciej

STING

#28 Post autor: STING »

Mnie również bardzo się podoba. Mam nadzieję że z czasem choć trochę zbliżę się do takiego poziomu budowania...

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#29 Post autor: Sariel »

Obejrzałem jeszcze raz bebechy koparki, i bardzo mi się podoba upakowanie wszystkiego w środku. Jest gęsto ale porządnie, fajny patent z położeniem wtyczek PF na boku :)

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#30 Post autor: makorol »

Sariel pisze:fajny patent z położeniem wtyczek PF na boku :)
To było jedyne miejsce.
Jest gęsto ale porządnie,
To było trudne. Szczególnie z XLem. Nie dość, że nie było tam miejsca (wcześniej był tam medium) to jeszcze z jego mocą wszystko się rozwalało...
No ale udało się i myślę, że koparka jeszcze długo postoi na półce.
Pozdrawiam, Makorol.

ODPOWIEDZ