[MOC] Koparka kołowa PF

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#31 Post autor: Sariel »

Domyślam się, że było trudno, dlatego podpatruję patenty :) W moim ratraku mam w tej chwili jakieś 6 metrów kabli, a jeszcze nawet nie zacząłem dodawać świateł, trochę mnie to przeraża.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#32 Post autor: makorol »

W koparce jest lekki bałagan wewnątrz. Dobrze jest zrobić specjalne "miejsca" na kable, albo spiąć je gumkami. To jest dośc wygodne. No i nie ma ryzyka, że kabel wejdzie nie tam gdzie trzeba i np. wkręci się w silnik.
Ostatnio zmieniony 2009-01-05, 14:31 przez makorol, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#33 Post autor: Żbik »

Ogólne wrażenie estetyczne jest bardzo pozytywne ale ja trochę przymarudzę. Jak dla mnie ramię jest zbyt wątłe w zestawieniu z dość ciężką wieżą. Podpinam się do głosów, że jeździ za szybko. Jednak największy minus to funkcjonalność: zakres ruchu ramienia (pierwszego segmentu od wieży) jest zbyt mały. Z tak nisko uniesioną łyżką koparka nie dałaby rady nic załadować na wywrotkę. Rozumiem, że zakres ruchu siłowników śrubowych jest mały ale trzeba jakoś temu zaradzić!
Poza tym przy nabieraniu urobku masz złą kolejność zdarzeń: najpierw łyżka powinna nabierać to, co ma być nabrane; a dopiero później ma być unoszone ramię - to takie uzupełnienie :)

ODPOWIEDZ