Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
6240 Kraken Attackin'
Autor Wiadomość
Scrat 

Wpisy: 542
Wysłany: 2008-12-25, 01:59   6240 Kraken Attackin'

Rok produkcji: 2008 (oficjalnie w sprzedaży w 2009)
Ilość elementów: 78
Figurki: 2
Seria: Pirates II
Cena: S@H 9.99 USD
BrickLink, Brickset, Peeron, Lugnet

1) Pudełko

Ot podłużny kawał kartonu. Z przodu piękne pełne akcji zdjęcie tratwy na niespokojnym morzu, w tle jakaś wysepka i okręt. W górnym lewym rogu kawałek nadpalonej mapy z logo serii.

Z tyłu pudełka jest kolejne świetne zdjęcie, zmieściła się również reklama 6243.

Po bokach niczego ciekawego poza zdjęciami figurek i papugi w 1:1 nie znajdziemy.

W pudełku mamy dwa woreczki i kałamarnicę/ośmiornicę luzem.

2) Instrukcja

23 strony, w tym tradycyjnie na końcu reklamy i ostrzeżenia o tym, żeby nie składać na dywanie...

Jak widać przy każdym kroku jest pokazana lista elementów potrzebnych do budowy.

Mam też mały błąd przy "przepisie na figi" i na końcu instrukcji, gdzie jest pokazany gotowy model z figami (porównajcie sobie jak wyglądają figurki na zdjęciu powyżej a na tym, nie zgadzają się nakrycia głów).

Z racji, że budowałem razem z bratem (co drugi krok) bardzo spodobał mi się ten krok (dziewiąty), czyżby chwila na podziwianie tratwy? ;)

Z tyłu jest też komiks i lista klocków.

3) Figurki

Zanim napiszę coś o klockach to pozwolę sobie najpierw skrobnąć coś o figurkach. Świetnie dobrane główki i te nowe fantastyczne dwustronne torsy. W szczególności podoba mi się pirat, który szczerzy zęby :) Cieszą też akcesoria, dwie szable (jedna bonusowa), luneta, muszkiet i wiosło (niestety tylko jedno).

4) Klocki

O, to jest w tym zestawie świetne. Dwie wspaniałe figurki i parę innych ciekawych elementów:
-kolorowa papuga

-luneta

-miednica z dziurą na axla (ta pojawiła się w nowych pirackich zestawach, wcześniejsze jej nie mają)

-23 Reddish Brown Brick, Round 2 x 2
Poza tym trochę tanowych elementów

5) Model

Tratwa cieszy oko. Na jej pokładzie znajduję się maszt (bez żagla), na szczycie którego jest bocianie gniazdo, miejsce dla papugi i kontener na kryształy. Piękna też jest darkredowa kałamarnica.

Po budowie zostały zaledwie dwa klocki

Nowi piraci są naprawdę genialni :)

Plusy:
-figurki! (i akcesoria)
-dodatkowa szabla
-23 reddish brownowe round bricki
-piraci wrócili!

Minusy:
-błąd w instrukcji

PS: To moja pierwsza recenzja, więc proszę nie bić ;)
Ostatnio zmieniony przez Scrat 2008-12-25, 02:42, w całości zmieniany 5 razy  

rh
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-25, 02:19   

Scrat napisał/a:
Z racji, że budowałem razem z bratem (co drugi krok) bardzo spodobał mi się ten krok (dziewiąty), czyżby chwila na podziwianie tratwy? ;)

Spodobał Ci się, bo to ja miałem pecha na niego trafić, po to by się na nią popatrzeć.
Teraz z mojej strony. Zestaw bardzo przyjemny w budowie, szczególnie sposób montażu platformy z belami mi się podoba. Budowa, mimo że dwóch identycznych fragmentów (dolnej części), jest na tyle szybka i łatwa, że nie trąci nudą :)
Zestaw ogólnie uważam za bardzo udany, szczególnie, gdyż udało nam się go kupić za 23 zł :)
Ostatnio zmieniony przez rh 2008-12-25, 02:19, w całości zmieniany 1 raz  

Goldbrick 

Wpisy: 96
Wysłany: 2008-12-25, 02:35   

Wy jesteście braćmi?:) Także nabyłem ten zestaw ale jest dopiero w drodze. Mam nadzieję że w poniedziałek go otrzymam.

No ale o ile dobrze pamiętam to już w którymś z zestawów pomylili nakrycia głowy u minifigsów.
Ostatnio zmieniony przez Goldbrick 2008-12-25, 02:41, w całości zmieniany 2 razy  

M_longer 
VIP

Wpisy: 4583
Wysłany: 2008-12-25, 02:40   

Goldbrick napisał/a:
Na czym polega błąd w instrukcji bo nie zrozumiałem???

Nakrycia głowy minifigów są zamienione :)

Scrat 

Wpisy: 542
Wysłany: 2008-12-25, 02:43   

Goldbrick napisał/a:
Wy jesteście braćmi?:) Także nabyłem ten zestaw ale jest dopiero w drodze. Mam nadzieję że w poniedziałek go otrzymam.
Na czym polega błąd w instrukcji bo nie zrozumiałem???

Jesteśmy, ale to nie temat o tym :)
Wracając do właściwego tematu. Porównaj jak wyglądają figurki na tym zdjęciu, a jak w instrukcji, nie zgadzają się nakrycia głów.

edit.

Musiał się wciąć, no musiał... ;)
Ostatnio zmieniony przez Scrat 2008-12-25, 02:44, w całości zmieniany 1 raz  

Fistach
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-25, 08:34   

Scrat napisał/a:
Goldbrick napisał/a:
Wy jesteście braćmi?:)

Jesteśmy :)

A po co?:D

Co do zestawu naprawdę mi się podobają ci nowi piraci. Dwóch piratów w tak małym zestawie to cieszy oko. Co do kalamarnico-ośmiornicy to znacznie lepiej wygląda w brązie niż czarna.

Komiks świetny - trochę przypomina zawiązywanie sznurowadeł z dwóch butów razem :)
Ostatnio zmieniony przez Fistach 2008-12-25, 08:35, w całości zmieniany 1 raz  

lordofdragonss 
Krówkolub

Wpisy: 619
Wysłany: 2008-12-25, 09:11   

Gratuluję! :D Balię z dziurą miałem już w kopalni krasnoludów. Fajne się z niej koła robi :). I widzę błąd w dobiorze spodni do minifigów. (Czy jedne z nich to sand green?).
Ja chcę piratów już u nas!

rourk3 

Wpisy: 21
Wysłany: 2008-12-25, 10:53   

To czekamy na wysyp recenzji.

Piterko 

Wpisy: 533
Wysłany: 2008-12-25, 14:01   

Już wiem co sobie kupię w 2009 roku z Lego...a miałem z tym skończyć.
Starzy piraci uzupełnieni, to teraz pora na nowych :)

grevious27 

Wpisy: 515
Wysłany: 2008-12-25, 15:04   

Bardzo ciekawy zestaw. Nowi piraci są świetnie zrobieni:) Dobrze napisana recenzja.

Goldbrick 

Wpisy: 96
Wysłany: 2008-12-29, 14:13   

Mam już ten zestaw :) Dziwi mnie tylko sposób zamknięcia pudełka - chodzi o te samoprzylepne, przeźroczyste paseczki. Też tak macie??

rh
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-29, 16:26   

Goldbrick napisał/a:
Dziwi mnie tylko sposób zamknięcia pudełka - chodzi o te samoprzylepne, przeźroczyste paseczki. Też tak macie??

Tak, też tak było.

Hezar 

Wpisy: 933
Wysłany: 2008-12-29, 16:36   

Niezła recenzja, podobnie zresztą jak i sam zestaw.
Fanatycy Piratów pewnie szybciej przebierają teraz nogami...

Pozdrawiam (:

Ramzes 
Master of disaster

Wpisy: 395
Wysłany: 2009-01-18, 20:35   

Nie wiem, może jestem upierdliwy i czepiam się szczegółów, ale co do wykonania, niektórych elementów mam pewne zastrzeżenia:

Tą belkę jeszcze przeżyje, milimetrowy odstęp między plate'ami też, ale tak spaszczona papuga to chyba nie sposób na cięcie kosztów przez Lego
A może po prostu ja mam pecha do takich części, zdarzających się raz na milion zestawów...

rh
[Usunięty]

Wysłany: 2009-01-18, 21:10   

Ramzes napisał/a:
Nie wiem, może jestem upierdliwy i czepiam się szczegółów, ale co do wykonania, niektórych elementów mam pewne zastrzeżenia:

Ramzes, po wcześniejsze rozmowie z IRCa, też przejrzałem naszego Krackena. Papuga - też ma tą plamę na głowie, przerwa - też występuje. Natomiast, na szczęście, nie mam żadnych problemów z źle odlanymi round brickami.

PS: Pomimo wydzielenia wątku o jakości uważam, że ten komentarz tu może się znaleźć, ze względu na to, że taka przypadłość tego zestawu nie jest jedyna. Czy ktoś inny, mający ten zestaw, mógłby wypowiedzieć się, o do ww. klocków?

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu