Fabryka Świętego Mikołaja / Santa Claus' Factory

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

Fabryka Świętego Mikołaja / Santa Claus' Factory

#1 Post autor: Adrian »

Fabryka Świętego Mikołaja / Santa Claus' Factory

Obrazek

Jest to moja pierwsza praca. którą tutaj publikuję, dlatego proszę o konstruktywne uwagi i komentarze... czyli mówiąc krótko piszcie to co zawsze :)

Mnie osobiście się praca podoba. Stworzona została z myślą ustawienia jej reprezentatywnie w honorowym miejscu w pokoju na święta i bardzo dobrze pełni tą rolę.

Pomyślałem, że warto w końcu coś zaprezentować od siebie co też dzisiaj uczyniłem. MOCa zacząłem już w sumie budować 2 tygodnie temu, jednak dopiero 2 dni temu go do końca skończyłem.

MOC przedstawia fabrykę/posiadłość/gospodarstwo/dom (niepotrzebne skreślić - ja wybrałem najprostsze) Świętego Mikołaja. Zobrazowany został sposób co dzieje się z prezentami dopóki przed trafieniem do naszych domów. Jak widać najpierw są składowane w magazynie pod głównym budynkiem, po czym są wyciągane z kartonów i innych pudeł i trafiają na taśmę pakującą, gdzie są pakowane i przenoszone na sanie. To tak w gwoli wyjaśnienia, jakby co :)

Mikołaj posiada swoją załogę, która pomaga mu w swojej pracy: pakują oni prezenty na sanie, zajmują się papierkową robotą, obługują maszyny czy też pracują przy oświetleniu.
Posiadają oni wspólne cechy wyglądu. Oprócz głów nie różni ich nic więcej.

Na samej górze wieży znajdują się wielkie reflektory oświetlające drogę mikołajowi, który wraca po kolejne 'doładowanie' prezentów. Mikołaj niestety jeszcze nie dorobił się nawigacji GPS, stąd ta drobna pomoc przy trafieniu do celu :)

Mniej więcej na środku znajduje się jakieś drzewko. Planowo miała być to choinka, jednak braki w klockach zmusiły mnie do zrobienia czegoś takiego. Najgorzej to myślę nie wygląda, więc pozostawiłem to takie jakie jest.

Prezenty. Nie miałem specjalnie pomysłu na nic lepszego, dlatego wyglądają jak wyglądają.

Jeśli chodzi o same klocki to na zdjęciach mogą wyglądać na zakurzone. Z zewnątrz nie było tego specjalnie widać, dlatego się tym nawet nie przejmowałem. Teraz jednak widzę, że czeka je mała kąpiel ;) w ogóle to muszę przyznać, że w rzeczywistości wygląda to dużo lepiej niż na samych zdjęciach. Ale cóż zrobić... to dopiero początki i mam nadzieję, że nie będę tylko prezentował swoje MOCe "od Święta" :)

P.S. Czy angielska nazwa jest dobra?

GALERIA
Ostatnio zmieniony 2010-11-26, 00:15 przez Adrian, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Może jakieś deeplinki, co? ;)
Na zdjęciu z załącznika mało co widać, a galeria niepubliczna :)

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#3 Post autor: Adrian »

Liczyłem, że o tej godzinie wystarczy tylko zdjęcie główne i nikomu nie będzie się chciało w to zagłębiać, a tu klops :P

Deep linki:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#4 Post autor: caro »

Jak na początek to jest bardzo przyjemnie. Podobają mi się kolorowe lampki oraz sanie Świętego Mikołaja. Natomiast w ogóle(a nawet mnie odpychają) prezenty. Powinienes coś z nimi jeszcze zrobić by naprawde wyglądały jak prezenty,a nie jak czerwone czy zielone cegły ;) No i pomocnicy Mikołaja. Wyglądają jak by się urwali z Ataku Klonów. To nie powinny być jakieś skrzaty ? Ale oprócz tego to jestem jak najbardziej za :D
Ostatnio zmieniony 2008-12-25, 10:08 przez caro, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

Fajny pierwszy MOC :)
Pomysł ciekawy, ale gdyby nie opis to nie wiem czy bym się domyślił że to fabryka Św Mikołaja ;)
Zimowy klimat nawet jest OK... Drzewko - może gdyby spróbować ukośnie ułożyć te zielone części to by jakoś wyszła choinka? ... Prezenty - też wg mnie słabo wypadają - ale się chwilę zastanowiłem, i nie wiem jak b można je ciekawie zrobić, ale na pewno by się coś udało ;)
Renifer i sanie są fajne :) Fabryka jakaś taka mało fabrykowa, ale można przymknąć oko na to... No i na koniec - te sznurki ze światełkami na dachu dodają klimatu ;)

Debiut udany, czekamy na następne prace - bo przecież nie od święta tylko będą (więc jest szansa że szybko...) ;)

Fistach

#6 Post autor: Fistach »

Bardzo sympatyczny MOCykchociaż przyznam że mam kilka zastrzeżeń:

- wiem, że BHP itd, ale kurde te hełmy czerwone jakoś do skrzatów nie pasują
- przód płóz sań jest nienaturalny. Znacznie lepiej by było gdybyś użył zawiasów
- kurz na klockach - proponuję przy rozbieraniu wrzucać od razu do wody :)

Scenka pełna akcji, fajny taśmociąg noi klimat Świąt powoduje że scenka jest niezwykle klimatyczna.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#7 Post autor: V1 »

Czy angielska nazwa jest dobra?
Nie. Santa Claus' Factory.
\/1 ______________

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

Ciekawa konstrukcja zrobiona z pomysłem.
Jak na pierwszy MOC jest całkiem przyzwoicie - całość jak najbardziej może się podobać!

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#9 Post autor: Adrian »

caro pisze:Natomiast w ogóle(a nawet mnie odpychają) prezenty. Powinienes coś z nimi jeszcze zrobić by naprawde wyglądały jak prezenty,a nie jak czerwone czy zielone cegły ;)
Przeglądając BSa zauważyłem coś podobnego i pomyślałem że to wykorzystam. Osobiście nic lepszego nie mogłem wymyśleć.
caro pisze: No i pomocnicy Mikołaja. Wyglądają jak by się urwali z Ataku Klonów. To nie powinny być jakieś skrzaty ?
Chciałem, aby mieli wspólne uniformy. Niestety nie mam małych nóżek, więc wyglądają dość poważnie. Ale mnie się podobają ;)
spacelord pisze:Drzewko - może gdyby spróbować ukośnie ułożyć te zielone części to by jakoś wyszła choinka?
To mógłby być problem, gdyż aktualnie to drzewko nie jest za specjalnie stabilne. W trakcie budowy musiałem je jeszcze dodatkowo umacniać, więc ciężko byłoby z nim jeszcze coś kombinować :)
Fistach pisze:wiem, że BHP itd, ale kurde te hełmy czerwone jakoś do skrzatów nie pasują
Próbowałem z czapkami i włosami i jakoś nic mi nie pasowało. A, że hełmów miałem akurat sporo i w końcu to fabryka to zdecydowałem się na to rozwiązanie :)
Fistach pisze:przód płóz sań jest nienaturalny. Znacznie lepiej by było gdybyś użył zawiasów
Tutaj muszę się przyznać, że długo się nad tym nie myślałemi i zrobiłem tą cześć na szybko. To prawda, że akurat to można byłoby wykonać lepiej :)
Fistach pisze:kurz na klockach - proponuję przy rozbieraniu wrzucać od razu do wody :)
Jak będę rozbierał w nowym roku i posegreguje to od razu seriami zafunduje kąpiel mojej kolekcji ;]
V1 pisze:Cytat:
Czy angielska nazwa jest dobra?


Nie. Santa Claus' Factory.
Poprawione :)
caro pisze:Jak na początek to jest bardzo przyjemnie.
caro pisze:Ale oprócz tego to jestem jak najbardziej za :D
spacelord pisze:Fajny pierwszy MOC :)
spacelord pisze:Debiut udany, czekamy na następne prace - bo przecież nie od święta tylko będą (więc jest szansa że szybko...) ;)
Fistach pisze:Scenka pełna akcji, fajny taśmociąg noi klimat Świąt powoduje że scenka jest niezwykle klimatyczna.
Hezar pisze:Ciekawa konstrukcja zrobiona z pomysłem.
Jak na pierwszy MOC jest całkiem przyzwoicie - całość jak najbardziej może się podobać!
Dzięki za dobre słowa :) Zawsze to dodatkowa motywacja do tworzenia nowych MOCy, jak i ich potem tutaj prezentacji :)

P.S. Poprawiłem jeszcze ogólny wygląd 1 posta i usunąłem załącznik :)
Ostatnio zmieniony 2008-12-29, 16:18 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#10 Post autor: caro »

Adrian pisze:Poprawiłem jeszcze ogólny wygląd 1 posta i usunąłem załącznik :)
No i teraz wszystko gra:) Grunt to szybko sie uczyć by nie śmiecić na forum( znam to z własnego doświadczenia :D)
Powoli Astra GSI

ODPOWIEDZ