[MOC] Br03

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#16 Post autor: Maciej Drwięga »

Jerac pisze:No bo to dupne podejście jest... byle skończyć już, teraz... a ja sobie dłubię to co sobie dłubię już 2 tygodnie (chociaż to przez Takiego Jednego Sprzedawce któremu się Śpieszy Inaczej) i gdzieś mam to że jeszcze nie skończyłem ;>
Ja równy rok bujam się z pewnym lokiem spalinowym i właśnie zrobiłem chyba już trzecie do niego podejście - najdalej posunięte, bo w sumie to już mam proof of concept czoła i spodu pudła...
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#17 Post autor: dmac »

Jerac pisze:sobie dłubię to co sobie dłubię już 2 tygodnie (chociaż to przez Takiego Jednego Sprzedawce któremu się Śpieszy Inaczej) i gdzieś mam to że jeszcze nie skończyłem ;>

Mam to samo :) . A właściwie to nawet bardziej perwersyjnie: miałbym prawie skończony jeden model, gdybym użył części pożyczonych od synów, ale ja chcę, żeby było ślicznie i nówka sztuka, więc już parę miesięcy sprowadzam różne elementy, a ostatnio miesiąc (sic!) czekałem na małą przesyłkę z Austrii.

A wszystko po to, żeby nie pisać: "jest to wierny model, ale zrobiony całkiem inaczej, bo akurat takie miałem części". I dlatego, Robson, jest tak jak mówi Jerac: miałbyś fajną lokomotywkę, gdybyś jej nie nazwał BR 03, bo - jeśli wierzyć fachowcom - dużo ją różni od BR 03, i to w motywach, które dałoby się zrobić z klocków :) .
Swoją drogą - aż trudno w to uwierzyć: handlujesz na tym Allegro chyba więcej niż my wszyscy, a żałujesz czasu czy pieniędzy na dopieszczenie modelu... Dziwne.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#18 Post autor: Robson »

Poprawie jeszcze dziś pokaże "perfekcyjnie" zrobioną :) Przepraszam za pośpiech ale chciałem ją pokazać jeszcze w ubiegłym roku :P
Ostatnio zmieniony 2009-01-01, 18:41 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#19 Post autor: Maciej Drwięga »

Robson1903 pisze:Poprawie jeszcze dziś pokaże perfekcyjnie zrobioną
Po prostu powiedz, że ją poprawisz - rok się dopiero zaczął, więc masz trochę czasu... Obiecywanie że będzie perfekcyjna jest mało wiarygodne, bo nawet SMka Adama ma niedoróbki... a jest klasą samą w sobie...
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#20 Post autor: Robson »

To tak w "" postawmy :) Postaram się ale ni jak nie da się zrobić dołu czerwonego :(
Ostatnio zmieniony 2009-01-01, 18:42 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
Cb1100RR

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#21 Post autor: aro_kal »

W grudniu powstało wiele niesamowitych konstrukcji. Ciamkowe zamki i zameczki wręcz mnie zabiły, ale nie mogłem przemóc wrodzonego lenistwa i coś napisać w tym temacie. Twoja kolejka każe mi użyć troszkę palców, a to dlatego, że niesamowicie mi się podoba. Szczególnie podziwiam to, że teoretycznie może jeździć (bo chciałbym to zobaczyć) i piękne duże koła ze złotymi obręczami. Czym są te złote elementy? Chyba nie są oryginalne. A może pomalowane złotą farbką? Tak czy siak, troszkę mi to wisi bo i tak bardzo mi się podobają, i to dzięki nim model tak bardzo mi się podoba.

Jeśli zastosujesz pomysły Jeraca, które wierzę że będą działały, to moim zdaniem będzie to bardzo dobra kolejka, modyfikacja Br03. Rzutem na taśmę, dałeś model na koniec roku, a ja zrezygnowałem z głosowania jedynie na technicowe modele i dodałem do trójki wspaniałych także Twój.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#22 Post autor: Sariel »

Chciałem tylko zaznaczyć, że nie znam się i w temacie nie siedzę, ale lokomotywka jest śliczna! Miejscami trudno zauważyć, że to klocki.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#23 Post autor: Robson »

Poprawiona :

Obrazek

GALERIA Jak BEDZIE

http://www.brickshelf.com/gallery/robso ... br03-1.jpg 1-10 Cyferki

Cięgieł nie robiłem bo takie które mogły być nie były ładne :( Ale dla mnie już jest bardzo ładna mi się podoba. ...
Ostatnio zmieniony 2009-01-02, 19:10 przez Robson, łącznie zmieniany 5 razy.
Cb1100RR

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#24 Post autor: aro_kal »

Prawda, że czasami można lubić swoje budowle? Sam się (rzadko) zaskakiwałem, że umiem zrobić coś ładnego.

Nie odpowiedziałeś mi na pytanie dotyczące złotych obręczy. A napisz proszę, czy wózek z napędem to ten z przodu, bo jeśli tak to chyba jest to z systemu 12V. Może jednak skryłeś go w tenderze.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#25 Post autor: Robson »

Napęd jest z 9V w tenderze. Zło obręcze kupiłem te koła w lokomotywie za grubą kase na ebayu ... I tam już były rozwaliłem ją i zbudowałem po swojemu taką :) Mam nadzieje że już lepiej wygląda
Cb1100RR

Nexus 7

#26 Post autor: Nexus 7 »

No i teraz jest pieknie! Popatrze jeszcze potem dokladnie ale tak na szybko wyglada swietnie.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#27 Post autor: Robson »

Może napisze co zmieniłem. Podwozie wypełniłem, poszerzyłem loko do 7 zrobiłem skośne okna, podorabiałem duperelki na bokach kotła, skróciłem tender o 3 kropki (tak mi wyszło ze skali) zrobiłem schodki poszerzyłem go o 1 studa na 7
Na razię pracuje jeszcze nad zdjęciami bo sa bleeee ...
Ostatnio zmieniony 2009-01-02, 16:30 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
Cb1100RR

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#28 Post autor: Iskra »

Nie mam pojęcia o lokomotywach i już w pierwotnej wersji niedoróbki nie przeszkadzały mi w zachwycaniu się. Jest piękna! Ale pamiętaj, że to opinia laika. ;)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#29 Post autor: Maciej Drwięga »

Robson1903 pisze:Ale dla mnie już jest bardzo ładna mi się podoba. ...
Teraz to nawet mi się podoba i szczerze gratuluję poprawek - miodzio.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#30 Post autor: Robson »

Maćku mam nadzieję że w Twoim projekcie bedzie mogła stanąć z innymi moimi Lokomotywami :) Bo to nie jest pierwsza i ostatnia :) Mam nadzieję że zdjęcia się spodobają na razie jest jedno, zaraz wrzucę reszte lepiej zrobionych. Dziękuje za miłe słowa :) Pozdrawiam
Cb1100RR

ODPOWIEDZ