Projekt Bipa

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

Projekt Bipa

#1 Post autor: Maciej Drwięga »

No więc założenia są szczytne. Trzeba zbudować wagon, który zapewne większości z Was kojarzy się z wakacjami i innymi takimi bajerami. Tak zwany wagon Bhp, wcześniej opisywany jako Bipa.
O samym wagonie możecie przeczytać tutaj: http://wagony.net/index.php?url=Bipa

Założenia:
- dwa pokłady, każdy na tyle wysoki aby mogł tam stanąć minifig;
- skala pasująca do SM42 Adama;
- oswietlenie wnetrza;
- kolor nowy/stary ciemny szary;
- bezproblemowa jazda po standardowych lukach Lego;
- dwa skrajne czlony zbudowane.

Co wyszlo póki co ?
- dlugość 55 kropek (proporcjonalnie do SMki powinien skrajny wagon mieć 54,2 kropki);
- wzglednie sztywna konstrukcja, choc 2/3 sciany jest budowana "w poprzek" - Adam zbudował wersję z okami kolejowymi na dole i moja wersja na gornym pokladzie, ale to sie sam pochwali ;)
- minifig spokojnie moze sobie stac w otwartych drzwiach, uda sie tez znalezc miejsce na baterie 9V;
- dach jest nieco wyzszy niz powinien, wiec sa dwie wersje wydarzen, jedna z nich ma obnizowy sufit gornego pokladu, ale za to wyglada naturalniej (choc nie idealnie z oryginalem).

Do zrobienia: dopracowanie schodkow, te obecne sa na "odwal sie", dopracowanie wnetrza, dopracowanie wozkow, rozwiazanie problemu odstepu miedzy wagonami (w tej chwili 5 kropek, ideal - 2 lub 3), zamowienie klockow...... :)

Mozecie sobie zobaczyc sami :)
Obrazek
http://www.afol.pl/maciejd/projekt_bipa/
Ostatnio zmieniony 2008-02-04, 17:07 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#2 Post autor: Misterzumbi »

To ja pokaze swoja wersje budowana na podstawie Mackowych wymyslow... Tzn Zalozenia takie same, dlugosc, szerokosc mozliosci i takie tam bajery... blablabla...

Za to ja upieram sie zeby uzyc normalnych okien od pociagu na dolnym pokladzie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem dlaczego dokladnie te okna, podobaja mi sie zaokraglone narozniki... Dach jest za stromy...
Ostatnio zmieniony 2008-02-04, 17:16 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#3 Post autor: Maciej Drwięga »

To ja pozwolę sobie dodać, że gdyby do Adama wersji dwie górne warstwy zrobić serkami, to wagon by wyszedl nieco nizszy a i krzywizna dachu by złagodniała :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#4 Post autor: Misterzumbi »

Dwie gorne Warstwy? :D Juz tak na jeden wagon potrzeba 110 Serkow... Szarych :D... dwie warstwy to 220, trzy wagony to 660 :D!!! Prawie liczba szatana, czy to tylko przypadek psze Pana? Ile kosztuja szare serki? Tak mniej wiecej po, dolara? 330 Dolcow? Dwie SMki? :D :D...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2141
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#5 Post autor: smyk »

Do cholery, nie wykupujcie mi wszystkich jasnoszarych serków świata - zostawcie mi 20 do tatry!

W tym temacie, to chyba nawet nowy Warzywniak nie uratuje koniunktury.

ps. zaokrąglone okienka chyba ładniejsze. ale ja się nie znam.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#6 Post autor: Maciej Drwięga »

Jeeeetam :) Szatanski projekt to i zasoby szatanskie ;)
A tak powaznie - moze zamiast serków uzyc tych zaokraglonych klockow 1x3x1 ? http://www.peeron.com/inv/parts/50950
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#7 Post autor: Misterzumbi »

Nima jasnoszarych... pozatym sa na 3, 2 to 6... Za nisko bedzie chyba...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#8 Post autor: Maciej Drwięga »

Moze troche za nisko, ale dach bipy powinien byc 1 bricka ponad dach SMki... Wiec........... :)
Mysle ze dach nie musi byc jasny. Mozna go zrobic nowym szarym... a reszte starym...
Ostatnio zmieniony 2008-02-04, 17:59 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Iskra
Posty: 422
Rejestracja: 2007-06-01, 16:51
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Iskra

 

#9 Post autor: Iskra »

Ja też jestem za pociągowymi okienkami, zwłaszcza ze w oryginale takie są. Ale ja też się nie znam ;)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#10 Post autor: Maciej Drwięga »

Iskra pisze:Ja też jestem za pociągowymi okienkami, zwłaszcza ze w oryginale takie są.
No tak, ale mnie jedyne co zniechęca do takich to fakt, że górne takich rogów mieć nie będą... Poza tym absolutnie macie (ze Smykiem i Adamem) rację :)
Iskra pisze:Ale ja też się nie znam ;)
Taaaa.... jasne.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

Też sądzę że lepsze są zaokrąglone, przynajmniej dla mnie. Ale z tymi serkami to żart, prawda? No ludzie... to tak jakbyście gadali o tym że czas zmienić rollsa na nowego bo w poprzednim jest już pełna popielniczka... ;>

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#12 Post autor: V1 »

Stary i nowy ciemnoszary nie da dobrego efektu, wagon będzie się zlewać z dachem. Jasnoszare sery za parę miesięcy pewnie się pojawią masowo i niedrogo, pierwszy zestaw już jest.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#13 Post autor: Maciej Drwięga »

V1 pisze:Stary i nowy ciemnoszary nie da dobrego efektu, wagon będzie się zlewać z dachem. Jasnoszare sery za parę miesięcy pewnie się pojawią masowo i niedrogo, pierwszy zestaw już jest.
Zerkne jeszcze, czy te slope 1x3 curved top da sie jakos fajnie zamontowac. Ale to pozniej...
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#14 Post autor: Misterzumbi »

Pozatym mieli sie wypowiadac o okienkach nie serkach... :D
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2141
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#15 Post autor: smyk »

Maciej Drwięga pisze:No tak, ale mnie jedyne co zniechęca do takich to fakt, że górne takich rogów mieć nie będą...
hmmm, a dopuszczacie myśl o naklejkach? Bo może by złagodzić te rogi w okienkach na piętrze takimi malutkimi, przylepnymi, ciemnoszarymi...
(tylko pytam)

ODPOWIEDZ