[MOD] 8294

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rh

[MOD] 8294

#1 Post autor: rh »

Święta, święta i po świętach :) ale są rzeczy, które na szczęścia po nich pozostają - czyli prezenty, a w tym przypadku nowiutkie 8294 :) pani Muci bardzo dziękuję za ten prezent :). Jednak oryginalne 8294 wydało mi się lekko nudne - po moich panelach w pokoju to zbytnio nie chciało jeździć, a kręcenie kółkiem tylko po to by bawić się koparką - no wybaczcie, po buldku to już inne standardy mamy :)
Obrazek
No i w taki oto sposób w nocy z 24 na 25 grudnia około godziny 4:30 zacząłem moją modyfikację. Silnik do operowania koparką zamontowany standardowo zgodnie z instrukcją, podobnie battery box. Jedyna różnica w tym przypadku to dodanie odbiornika IR zamiast PF switcha (którego zwyczajnie nie mam). Skrzynia rozdzielcza wciąż pozostała manualna (gdzie tam wpakować kolejny silnik to już nie mam pomysłu...).
Kolejna modyfikacja to zabawa z zmechanizowaniem obrotnicy - i się jakoś udało. Co prawda kombinacja: obrotnica - z8 - oś - z8 - z24 - ślimak - z24 - double bevel 12 - double bevel 20 jest irytująca, jednak sprawdza się :) Innego pomysłu na przejście tego wszystkiego niestety nie miałem. Szczególnie, że jest tam w miarę ciasno (zębatki od tablicy rozdzielczej). Jedyne, co bym teraz poprawił jeszcze, to dodał jedną zębatkę z24 ze sprzęgłem zamiast obecnej z24 w okolicy silnika.
Obrazek
Napęd jest na przełożenie 1:1, zatem jeździ dość szybko :) (tak wiem, jak na koparkę za szybko, ale ... to w końcu zabawka). Największy problem miałem z umieszczeniem drugiego odbiornika IR - znajduje się w podwoziu w na tyle nieszczęśliwym miejscu, że łatwo stracić zasięg.
Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
(tak tu mi się wpakował kawałek walizki na klocki, który robił za statyw :) )

Film postaram się umieścić jak najszybciej (niech tylko go zrobimy najpierw ze Scratem).
Podsumowując - dodane zostały 4 silniki PF M, masakryczna kombinacja zębatek by zmechanizować obrotnicę, lekkie przeróbki w tylnym fragmencie, aby spokojnie wcisnąć wszystkie zębatki.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#2 Post autor: Robson »

Zbuduj normalną koparke :)
2 silniki od napędu wiszące na pinie i axlu nieciekawie ...
Mi średnio się podoba, zbuduj własną to naprawdę nie problem :)
Cb1100RR

rh

#3 Post autor: rh »

Robson1903 pisze:2 silniki od napędu wiszące na pinie i axlu nieciekawie ...
2 pinach i axlu gwoli ścisłości. A na serio - zdaję sobie sprawę, że może nie jest to wielka sztuka, ale najzwyczajniej na świecie nie ciągnie mnie do tego na chwilę obecną, może kiedyś - ta mi się jako model strasznie podobała, a chciałem ją minimalnie ucywilizować :)
A zrobienie filmiku, który by miał sens i by było ok, to jednak sztuka - Sariel podziwiam... :)

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#4 Post autor: makorol »

Robson1903 pisze:zbuduj własną to naprawdę nie problem :)
Oj nie, można zbudować w jedną noc :)

Ja również jestem przeciwny modyfikowaniu zestawów. Te silniki rzeczywiście nie wyglądają za dobrze.
Pozdrawiam, Makorol.

craxa

#5 Post autor: craxa »

ja nie jestem wielkim znawcą ale mi się podoba że ktoś próbuje upchnąc w gotowy model parę silników ,by to wszystko działało. Co prawda te wiszące silniki przypominają trochę wiejskie capki (traktorki) które są często połączone drutami , gdzie wszystko się dynda że aż strach :)))
Od kilku dni w wolnych chwilach buduje pewien pojazd , pomijając braki paru klocków ,ułożenie działającego i dobrze wyglądającego pojazdu/mechanizmu jest na prawdę wielką sztuką i chylę czoła niektórym osobą z tego forum za ich prace . Podejrzewam że te osoby kładą się spac z klockami i budzą się z nimi :)))

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#6 Post autor: SeezSQ »

Modyfikacje nie są złe! Ta natomiast wygląda jak by była zrobiona w 5 minut.. dość nie estetycznie jest!
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#7 Post autor: Hezar »

Pomysł niezły, nieco gorzej z wykonaniem.
Wydaje mi się, że rzeczywiście lepszy efekt mógłbyś osiągnąć budując koparkę (zawierającą zresztą te wszystkie ulepszenia) od zera, według własnego pomysłu.
Myślę, że to wciąż temat otwarty.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 285
Rejestracja: 2006-06-05, 13:43
Lokalizacja: wawa
brickshelf: pixel

 

#8 Post autor: pixel »

to ja doloze jeszcze od siebie ze wieze IR moznaby probowac wepchnac do kabiny

ODPOWIEDZ