[Regulamin / Rules - TruckTrial] FAQ [Regulamin 2008]

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

[Regulamin / Rules - TruckTrial] FAQ [Regulamin 2008]

#1 Post autor: Pietruch »

Jeżeli masz jakieś wątpliwości/pytania dotyczące nowego regulaminu, to ten temat jest dla Ciebie.

Wątpliwości/pytania mają dotyczyć tylko regulaminu, wszelkie inne wypowiedzi będą kasowane.
Ostatnio zmieniony 2011-10-07, 22:26 przez Pietruch, łącznie zmieniany 4 razy.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#2 Post autor: Maciej Drwięga »

Co więcej, jeżeli masz wątpliwości nie co do interpretacji zapisu a tego, czy Twoja konstrukcja jest zgodna, poproś kogoś o pomoc w wątku dotyczącym Twojego modelu, nie tutaj.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#3 Post autor: smyk »

Tak na wszelki wypadek wyjaśniam pkt. 3.3 Regulaminu:
pikap = półciężarówka; dawniej: pick-up

na podstawie:
Nowy słownik ortograficzny PWN, pod red. naukową prof. Edwarda Polańskiego, Warszawa 1999.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Podoba mi się zezwolenie na użycie wyciągarek - pojazd który mam na oku ma taką w oryginale :) Tylko jak dokładnie ma to wyglądać w praktyce? Wyciągamy linkę ręcznie, przywiązujemy do czegoś a potem trialówka się wyciąga? To mam nadzieję że trasy będą kręte, bo przy mocy nowych silników może się okazać że szybciej śmiga się na wyciągarce niż bawiąc się w napędzanie kół :)
A poza tym widzę że nowe silniki zeżrą RC w punktacji. I dobrze, przynajmniej nasze trialówki nie będą tak ryczeć :)
Ostatnio zmieniony 2007-11-12, 17:18 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#5 Post autor: smyk »

Sariel pisze:Podoba mi się zezwolenie na użycie wyciągarek - pojazd który mam na oku ma taką w oryginale :) Tylko jak dokładnie ma to wyglądać w praktyce? Wyciągamy linkę ręcznie, przywiązujemy do czegoś a potem trialówka się wyciąga?
W praktyce jeszcze nikt nie próbował, ale: zawieszasz/zakopujesz się - informujesz, że chcesz użyć wyciągarki - zostaje potwierdzone, że rzeczywiście inaczej nie możesz kontynuować przyjazdu - wyciągasz (wyciągarka może być napędzana w obu kierunkach silnikiem lub przez przystawkę mocy) linkę i ją zaczepiasz (o inny pojazd, drzewo, etc.) - załączasz wyciągarkę i używasz jej do czasu odzyskania mobilności - sędzia przypomni Ci o odłączeniu wyciągarki i zwinięciu linki - jedziesz zwyczajnie dalej.
Ostatnio zmieniony 2007-11-12, 17:53 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#6 Post autor: mienso123 »

Czy nadal obowiązuje zasada że pojazd napędzany 1 silnikiem rc musi ważyć minimum 1,5kg, napędzany dwoma co najmniej 3 kg?

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#7 Post autor: Pietruch »

mienso123 pisze:Czy nadal obowiązuje zasada że pojazd napędzany 1 silnikiem rc musi ważyć minimum 1,5kg, napędzany dwoma co najmniej 3 kg?
Nie, pojazd musi ważyć minimum 1kg. Masa pojazdu nie wpływa na ilość użytych silników.
Ostatnio zmieniony 2007-11-12, 22:49 przez Pietruch, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#8 Post autor: Sariel »

Nigdy nie było takiej formalnej zasady, to po prostu kwestia opłacalności punktowej. Poza tym nowe silniki mają większy moment obrotowy od RC a jednocześnie mniejszą moc, więc nie tylko łatwiej ich użyć (mniej redukcji) ale i bardziej opłacają się punktowo. Jestem przekonany że w przyszłym roku ciężarówki napędzane RC będą w odwrocie, jeśli tylko przyzwyczaimy się do budowania bez ślimaków - przy PF XL ślimak raczej nie jest potrzebny, smyk pisał że ma zatrważające wyniki testów tych silników w trialówkach :) Zresztą mi zdarzyło się ostatnio podłączyć PF XL przez łańcuch do skrzyni biegów która jak się później okazało miała zablokowane zębatki. Silnik się nie zatrzymał, nawet nie zwolnił - po prostu ten łańcuch zbierałem potem po całym pokoju.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#9 Post autor: Kubrick »

mienso123 pisze:Czy nadal obowiązuje zasada że pojazd napędzany 1 silnikiem rc musi ważyć minimum 1,5kg, napędzany dwoma co najmniej 3 kg?
Ten niegdysiejszy prawie wymog zostal zalatwiony przez przelicznik. Z tego wynika tyl,e ze jak masz RC, to warto dolozyc masy,zeby nie trzeba bylo poruszac sie z predkoscia F16 po torze.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#10 Post autor: smyk »

Frax pisze:
punkt 3.3. regulaminu pisze:Faktyczny ciężar własny pojazdu musi wynosić minimum 1 kg (ważony bez załogi).
Co oznacza "ważony bez załogi"? Że nie jest ważony zawodnik? Czy że nie jest ważony np. technicfig znajdujący się w środku? Czy że pojazd jest ważony bez obecności zespołu?
Nie jest ważony technicfig/maskotka/kierowca umieszczony w kabinie pojazdu.

Awatar użytkownika
pixel
Posty: 285
Rejestracja: 2006-06-05, 13:43
Lokalizacja: wawa
brickshelf: pixel

 

#11 Post autor: pixel »

a ja mam pytanie po kiego grzyba jest taki zapis
- dodatkowe silniki są dozwolone, jeśli tylko nie napędzają ciężarówki;
skoro mozna miec dowolna liczbe silnikow

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#12 Post autor: Sariel »

To jeszcze ja się dopytam: użycie wyciągarki wiąże się z karą 30 sekund. Rozumiem że niezależnie od tego czas mierzy się bez przerwy, czyli również kiedy kierowca wyciąga i zaczepia do czegoś linę, czy może - tak jak np. przy serwisie - wstrzymuje się czas do momentu przygotowania pojazdu, w tym przypadku do zaczepienia wyciągarki?

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#13 Post autor: Maciej Drwięga »

pixel pisze:a ja mam pytanie po kiego grzyba jest taki zapis
Cytat:
- dodatkowe silniki są dozwolone, jeśli tylko nie napędzają ciężarówki;

skoro mozna miec dowolna liczbe silnikow
A ja mam pytanie: a podczas prac nie łaska było to sprawdzić i poprawić ? :P
Sariel pisze:To jeszcze ja się dopytam: użycie wyciągarki wiąże się z karą 30 sekund. Rozumiem że niezależnie od tego czas mierzy się bez przerwy
Bardzo dobrze rozumiesz. 30 sekund ekstra, nawet jeśli linkę będziesz pół dnia zaczepiał.
Ostatnio zmieniony 2007-11-14, 14:51 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#14 Post autor: Sariel »

Maciej Drwięga pisze:Bardzo dobrze rozumiesz.
:jupi:
Maciej Drwięga pisze:30 sekund ekstra, nawet jeśli linkę będziesz pół dnia zaczepiał.
Wyciągarka z Technic Cannonem wyrzucającym hak nie jest nieregulaminowa, prawda? :aniol:

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#15 Post autor: Maciej Drwięga »

Oczywiście. Jeżeli pojazd który budujesz w oryginale też taką miał.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Zablokowany