[MOC] Dziennik pokładowy Projektu Endor

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
--pg--
VIP
Posty: 221
Rejestracja: 2015-07-13, 19:30
Lokalizacja: Kraków

#556 Post autor: --pg-- »

W pracy zachwyca wykonanie absolutnie każdego elementu autentycznie, bez uproszczeń i kompromisów. Podziwiam. Mój wzrok przykuwało ukształtowanie terenu ze wszystkimi scenkami dziejącymi się w lesie.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#557 Post autor: eric trax »

dmac pisze:Po drugie, model nie jest opublikowany w tym miesiącu, tylko wiele lat temu - po prostu się rozwijał. Po trzecie, nie fair jest wystawiać wariactwo, na które poświęciło się tyle lat, gdy dokoła sami zdrowi ludzie, budujący modele rozsądnej wielkości.
Akurat to można podciągnąć pod wątek WIP :) co do wielkości na erebor nikt nie kręcił nosem :P

dmac pisze: Po pierwsze, AT-AT - ważny element Projektu Endor - już uczestniczył w konkursie.
Tu pojawia się znacznie poważniejszy problem bo teoretycznie według reglaminu ten punkt raczej dyskwalifikuje pracę :/
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#558 Post autor: 3dom »

dmac pisze:A z MOCem miesiąca to ja nadal nie wiem. Ankietę trzeba by przeprowadzić, czy Endor się kwalifikuje do konkursu, czy nie. Po pierwsze, AT-AT - ważny element Projektu Endor - już uczestniczył w konkursie. Po drugie, model nie jest opublikowany w tym miesiącu, tylko wiele lat temu - po prostu się rozwijał. Po trzecie, nie fair jest wystawiać wariactwo, na które poświęciło się tyle lat, gdy dokoła sami zdrowi ludzie, budujący modele rozsądnej wielkości.
Ja autorytarnie stwierdzam, że się kwalifikuje ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#559 Post autor: dmac »

3dom pisze: Ja autorytarnie stwierdzam, że się kwalifikuje ;)
To już coś! Jeśli reszta administracji jest tego samego zdania, zgłoszę się do konkursu.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#560 Post autor: 3dom »

Jak będzie innego to im pokasuję konta :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

bart_ilo
VIP
Posty: 1493
Rejestracja: 2015-05-14, 20:04
Lokalizacja: Iłowa

#561 Post autor: bart_ilo »

Nie ma się co zgłaszać. Wynik jest do przewidzenia :)

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#562 Post autor: Żbik »

No trzeba się będzie zastanowić co z tym MOCem zrobić, bo nam konkurs rozwalisz :)

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#563 Post autor: Jellyeater »

Z drugiej strony druga MOC roku... Aczkolwiek niby fragment i kawał życia.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
JK
Posty: 551
Rejestracja: 2014-08-12, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#564 Post autor: JK »

Praca jest piękna, wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju! Bardzo się cieszę, że mogłem ją zobaczyć na żywo. Pomimo swej monumentalności zachwyca szczegółowością.

Wiem dobrze, że żaden komentarz nie jest wystarczający dla pracy, która pochłonęła lata i powstawała kosztem wielu wyrzeczeń. Ale bardzo to doceniam!
Żbik pisze:No trzeba się będzie zastanowić co z tym MOCem zrobić, bo nam konkurs rozwalisz :)
A może jakaś nagroda specjalna, równoważna nagrodzie za MOC roku? A sam konkurs odbyłby się niezależnie wśród pozostałych prac. Bo obawiam się, że w przeciwnym razie nie zobaczymy w tym roku na forum wielu obiektywnie świetnych prac, gdyż ich autorzy zdecydują się przetrzymać je do następnego roku...

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#565 Post autor: dmac »

Żbik pisze:No trzeba się będzie zastanowić co z tym MOCem zrobić, bo nam konkurs rozwalisz :)
No to się zastanawiajcie :) .
Absolutnie nie czuję się jak jakiś pewniak. Nie czuję też, że należy mi się nagroda - bo niby za co? Ale z całą pewnością nie chciałbym, jak piszesz, rozwalić konkursu, gdybym się zgłosił. A już zwłaszcza zmusić kogoś, żeby odłożył swoją pracę do przyszłego roku. Wynaturzeniom mówimy stanowcze "nie"! ;)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#566 Post autor: SERVATOR »

Ty się musisz zastanowić, bo ostatecznie do konkursu zgłasza się sam zainteresowany. ;)
A poza tym nie ma się co zastanawiać. Niech inni po prostu zbudują coś co bardziej przyciągnie uwagę głosujących i po problemie. ;)

A sam MOC... Zazdrosne/rozmarzone/zapatrzone/pełne podziwu spojrzenia na tę pracę widziałeś osobiście więc wiesz wszystko. Pozostaje tylko pogratulować. :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#567 Post autor: dmac »

SERVATOR pisze:rozmarzone/zapatrzone/pełne podziwu spojrzenia na tę pracę
To jeden z niewielu moich "żalów" po chojnickiej wystawie: jak ten osioł, pierwszego dnia nie nastawiłem kamerki na publiczność oglądającą Endor. Miny i okrzyki niektórych dzieciaków - absolutnie bezcenne :) . Warto było składać to draństwo przez 19 godzin, żeby zobaczyć coś takiego.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1277
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#568 Post autor: wallyjarek »

Gratuluje wytrwałości i samego MOCa. Podziwiam wielkość, zaangażowanie, ilość klocków (wiesz mniej więcej ile ich było? Tak wiem, bardzo dużo, ale czysta ciekawość mnie zżera), cała logistykę budowy, transportu itd.
Widać ogrom detali i faktycznie szybko to minęło co? :)

Czy ludzie na wystawie wierzyli, w ilość czasu włożonego w ten projekt?
Pamiętam jak na jednej z wystaw w której brałem udział, dziwnie i z niedowierzaniem patrzyli na mnie jak opowiadałem o mojej ciężarówce.

Taki pomysł wpadł do głowy by Kalais zrobił jakiś fajny film. Pewnie to nie jest do ogarnięcia ze względów logistycznych i czasowych (już widzę ile tygodni by to trwało pewnie), ale przy jego pomysłowości i Twoim talencie budowlanym wyszłoby to wyśmienicie.

Jeszcze raz gratuluje. Jest co podziwiać.
Ostatnio zmieniony 2017-07-14, 17:51 przez wallyjarek, łącznie zmieniany 3 razy.

Jellyeater
VIP
Posty: 2363
Rejestracja: 2014-03-16, 16:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#569 Post autor: Jellyeater »

ilość klocków (wiesz mniej więcej ile ich było? Tak wiem, bardzo dużo, ale czysta ciekawość mnie zżera),
200 kg. Tego już się nie da policzyć.
Ile by nie było to i tak jest za mało.
Szacunek do klocków, nienawiść do COBI, tak zostałem wychowany.
foto

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1277
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#570 Post autor: wallyjarek »

Jellyeater pisze:
ilość klocków (wiesz mniej więcej ile ich było? Tak wiem, bardzo dużo, ale czysta ciekawość mnie zżera),
200 kg. Tego już się nie da policzyć.
Różnie to bywa, znam osobę która liczy każdy element, a buduje rzeczy po 50 tys. klocków.
Rozmawiałem z nią na ten temat i dla niej to było proste, by liczyć wszystko. Ja tego nie ogarniam.
Ostatnio zmieniony 2017-07-14, 18:23 przez wallyjarek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ