[MOC] Dziennik pokładowy Projektu Endor

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#61 Post autor: dmac »

kris kelvin pisze: No dmac, masz konkurencję ! ! !
Aaa, to szanowny ACPin (Amado C. Pinlac bodajże), światowej sławy SoUFMSWwZCD (Spec od Ustawiania Firmowych Modeli Star Wars w Zbyt Ciasnych Dioramach)!

Żarty żartami, ale jestem Mu winien wdzięczność, albowiem to dzięki Jego dokonaniom doszedłem kiedyś do wniosku, że ktoś powinien zbudować porządną makietę SW. No a potem Adam podsunął mi konkretniejszy pomysł i tak się zaczęło.

Nie bójmy się faktów: ACPin jest ojcem chrzestnym mojego projektu :D .
Ostatnio zmieniony 2017-01-25, 18:48 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#62 Post autor: M_longer »

kris kelvin pisze:No dmac, masz konkurencję ! ! !
Wielką :D
Tak na oko 3 kubki zielska z PABa + trzy zestawy :]

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#63 Post autor: Kubrick »

Nie zebym sie czepial, ale ta konkurencja to taka nedzna popierdolka, a Endor dmaca to praca, ktora nawet mnie - kompletnego laika,a wrecz ignoranta w kwestii SW - w jakis sposob interesuje, bo jest wielka i dopracowana :)
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#64 Post autor: Piterko »

A może by tak projekt Hoth... mam 2 białe podstawy, w ciul BURPów w tym kolorze, atst, teraz będzie tego od groma, freeco... stop, nie! Nie dam rady - od razu wyśmieją, że nie ma wygładzania, brak at at, parę dziwnych modeli itp.

Cóż, jako fan Star Wars (średni bo wiedza moja o expanded universe to zahn, komiksy i gry, parę cross-overów i tyle) stwierdzam, że przydało by się zrobić jeszcze Ewoka (i:wak zapamiętajcie tę transkrypcję) w skali 1:1. Mówiąc już tak totalnie na serio - jesteś mistrzem. Pamiętam, że dawno temu czytałem na którejś ze starwarsowych stron o świrze (cóż dawne czasy) robiącym lambdę w dużej skali. A teraz się okazuje, że będzie jeszcze więcej ciekawych rzeczy. Tylu listków do drzewa to chyba ci wielu zazdrości (ci którzy by chcieli i ci którzy mówią "a na co mi to"?) a cała reszta to już "tylko" detale. Aż boję się zapytać, czy zrobisz bunkier w odpowiedniej skali, albo at-st odpowiednio przebudowane. Czasem tak tu zaglądam i nadal wyjść z podziwu nie mogę "co też te świry nowego wymyśliły". Sztuka, sztuka, sztuka.

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#65 Post autor: Flymbex »

M_longer pisze:Tak na oko 3 kubki zielska z PABa + trzy zestawy :]
A co to ten PAB, tak z ciekawości? Wujek Google nie chce powiedzieć!
EDIT: Wpisywałem samo PAB bez "Lego" by uniknąć wyświetleń z setek sklepów. Dzięki!
Ostatnio zmieniony 2010-01-27, 22:10 przez Flymbex, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#66 Post autor: Adrian »

Flymbex pisze:
M_longer pisze:Tak na oko 3 kubki zielska z PABa + trzy zestawy :]
A co to ten PAB, tak z ciekawości? Wujek Google nie chce powiedzieć!
Jak to nie? Wystarczy wpisać 'PAB Lego'

http://shop.lego.com/pab/

rh

#67 Post autor: rh »

Pick A Brick.
Ostatnio zmieniony 2010-01-27, 16:41 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#68 Post autor: dmac »

kris kelvin pisze: No dmac, masz konkurencję ! ! !

A propos konkurencji: prędzej spodziewam się jej po gościu zwanym Cavegod. Koleżka ten wziął sobie plik mpd z mojego katalogu na Brickshelfie (być może nawet korespondował ze mną w tej sprawie; nie pamiętam, bo wielu było takich), na jego podstawie zbudował sobie wahadłowiec (lekko zmieniony w detalach), po czym opublikował taki oto wątek na Eurobricks: http://www.eurobricks.com/forum/index.p ... 30185&st=0

Najlepsze jest na drugiej stronie tego wątku, bo kiedy Jerac zgasił gościa, przypominając, że model nie jest "inspired by dmac", tylko zerżnięty, na długi czas zapadła cisza, a potem Cavegod oznajmił, że jednak nie zerżnięty, skoro zmienił parę szczegółów :D .

A konkurencja będzie, bo widziałem ostatnio na Brickshelfie początki transportera AT-AT w wykonaniu tego samego koleżki i wiem dobrze, że te patenty już gdzieś widziałem. Zapowiada się duża scena z paroma "pożyczonymi" modelami. Tylko że on zbudował swój wahadłowiec w 2 miesiące, co oznacza, że nie musi się zbytnio liczyć z kasą, zatem i makietę pewnie szybko skończy.

No, ale nie on jeden tak potraktował mój wahadłowiec. Niejaki Ansgard Riedel, z przesympatycznej krainy naszych zachodnich sąsiadów, też ze mną korespondował prosząc o różne rady i dodatkowe zdjęcia, żeby mógł spełnić swoje marzenie - zbudować sobie Lambdę na wzór mojej (bo nie umiał rozczytać projektu MLCada, o ile pamiętam). No to mu pomogłem. A on odwdzięczył się publikując na 1000Steine "swój MOC", a następnie rozsławiając go na youtube... Ech, ludzie, ludzie.

Konkurencji ci u nas dostatek :) .
Ostatnio zmieniony 2010-01-27, 17:31 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#69 Post autor: M_longer »

dmac pisze:Najlepsze jest na drugiej stronie tego wątku, bo kiedy Jerac zgasił gościa, przypominając, że model nie jest "inspired by dmac", tylko zerżnięty, na długi czas zapadła cisza, a potem Cavegod oznajmił, że jednak nie zerżnięty, skoro zmienił parę szczegółów :D
Widzisz, problem z EB polega na tym, że każda próba wytknięcia komuś plagiatorstwa kończy się w najlepszym wypadku oburzeniem, że jak to tak, wypominać pr0 budowniczemu plagiat...
Agreed.
It's kinda hard making something that bog without it slightly resembling other MOCs.
A shuttle is a shuttle after all.
A tutaj próba (moja) i efekt...
http://www.eurobricks.com/forum/index.p ... ntry639472

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 741
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#70 Post autor: Kirysowaty »

Ten wahadłowiec Cavegoda ma strasznie brzydki kokpit, rzeczywiście zmieniony, ale jakiś taki... dziwny. Oryginał dmaca wygląda o niebo lepiej.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#71 Post autor: dmac »

Dobra, może to i małostkowe z mojej strony, ale...
Mój Endor na pewno NIE będzie wyglądał tak:
http://www.brickshelf.com/gallery/MOSM/ ... rorjeg.jpg

Tyle dobra, tak zmarnowane... Ech!

******

I w temacie dziennika pokładowego: wreszcie znalazłem karton, w którym zmieści się drzewo liściaste. Do pełnego spakowania makiety na ten rok brakuje mi jeszcze jednego pudła. I za Boga nie wiem, jak się z tym wszystkim pomieszczę w samochodzie :/ .
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Mistrz Podziemi
Posty: 89
Rejestracja: 2009-03-27, 13:58
Lokalizacja: Częstochowa

#72 Post autor: Mistrz Podziemi »

Dmac, za ten Endor jesteś moim idolem, a to co pokazałeś w linku jest po prostu żenujące.
Twórcy powinni na klęczkach do siedziby Lego o przebaczenie błagać za takie zmarnowanie klocków, w ramach pokuty oddać je na LugPOL.

Czy te brązowo-zielone monolity miały przypominać drzewa?
"Osłony na 30%!" - krzyczy technik.
"Przekieruj moc z wentylatorów w klozecie." - odpowiada dowódca.

Hippotam

#73 Post autor: Hippotam »

dmac pisze:A on odwdzięczył się publikując na 1000Steine "swój MOC", a następnie rozsławiając go na youtube...
Buractwa się niestety nie wytępi. Możesz spróbować działać, jak to się w dzisiejszych czasach mówi, proaktywnie. Twoja Lambda funkcjonowała raczej w hermetycznym gronie Lugpolu plus kilku pojedyńczych osób czy grupek na świecie. Dlatego tak łatwo im się udaje przebić do mainstreamu ze swoimi podróbkami.

W przypadku Endoru, wersja minimum to:
- posty na wszystkich mozliwych forach (LP, EB, FBTB, 1000st, itd)
- masa dobrych zdjęć na BS, flickr i mocpages
- filmy na youtube
- posty na blogach
- artykuł w BrickJournalu

to powinno utrudnić takie bezczelne kopiowanie.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#74 Post autor: M_longer »

Hippotam pisze:W przypadku Endoru, wersja minimum to:
- posty na wszystkich mozliwych forach (LP, EB, FBTB, 1000st, itd)
- masa dobrych zdjęć na BS, flickr i mocpages
- filmy na youtube
- posty na blogach
- artykuł w BrickJournalu
Hippo przepowiada to, co czeka ten projekt po ukończeniu, a nie to co może być zrobione :D

Hippotam

#75 Post autor: Hippotam »

M_longer pisze:Hippo przepowiada to, co czeka ten projekt po ukończeniu, a nie to co może być zrobione :D
Nie, samo się nie zrobi. Zasada "siedź w kącie a cię znajdą i docenia" sprawdzała się może w XiX wieku, ale teraz jest inaczej....

ODPOWIEDZ