[MOC] MENTU-mi

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] MENTU-mi

#1 Post autor: Jerac »

Jest sobie na flickrze konkursik: zbudować mały myśliwiec. Proste? To dodam haczyk...

1: po wylądowaniu musi się zmieścić wewnątrz pudełka 14x14 stud wysokiego na 5 bricków. To naprawdę mało, szczególnie że najmniejsza kabinka zabiera nam już 6s długości.

2: statek ma być w skali minifig, co oznacza że wewnątrz musi zmieścić się cały minifig.

Trochę się namęczyłem, ale ostatecznie udało mi się zbudować stateczek zainspirowany moim ulubionym latadłem wszechczasów - pyro GX z descenta. I ma minifiga, i mieści się w pudełku.

Obrazek
Obrazek

Galeria, flickr.
Ostatnio zmieniony 2009-01-16, 22:12 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#2 Post autor: rh »

Działa / rakiety (co to jest?:D) zrobione z pinów z bushem - świetne :D
Ten fig chyba musi cierpieć, jak ma tym latać, bo pozycji zbyt komfortowej to on tam nie.

Poza tym dodanie sobie wymagań - ciekawy pomysł :)

Tylko jak zwykle przy czarnych modelach ... ciężko cokolwiek dokładnie zobaczyć ...

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#3 Post autor: SeezSQ »

Zgrabny! niezłe wykorzystanie naklejek z 8112! pasują :)
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#4 Post autor: grevious27 »

Bardzo ciekawy myśliwiec. Mały, lecz zgrabny. Powodzenia na konkursie :)
Why so serious?

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#5 Post autor: Mikolaj »

No! W koncu galeria na BS jest dostępna:)

Patent na dysze silników świetny, podobają mi się też płaty skrzydłowe z flag no i kolor:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#6 Post autor: spacelord »

Fajny stateczek. Ogólnie ładny, ale chyba najciekawszy jest tył. I (prawie) jak zwykle nie zabrakło dziwnych połączeń (działka na skrzydłach) ;)
Powodzenia na konkursie :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#7 Post autor: Hezar »

Po załadowaniu strony głównej LUGPol-u, moim oczom ukazała się miniaturka zdjęcia i krótki opis.
O, "Pyro" z Descent-a! - pomyślałem.
Loguję się zatem, czytam opis, oglądam zdjęcia na BS i... jestem pełen podziwu.
Przede wszystkim duży plus za wybór "Pyro", bo tak się akurat składa, że Descent to moja ulubiona gra i zawsze wracam do niej z dużym sentymentem.
Myśliwiec jest pięknie wymodelowany, kolorystyka nieco inna niż w przypadku oryginału, lecz nadzwyczaj korzystna. Nawet drażniące mnie zazwyczaj naklejki prezentują się bardzo fajnie.
Na koniec nie pozostaje mi zatem nic innego, jak tylko życzyć powodzenia w konkursie (ale uważaj, żeby nie zostać posądzonym o plagiat).

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#8 Post autor: martinbb »

No nie powiem, z zadania wybrnąłeś śpiewająco :)
Zgrabny, zwarty modelik :)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#9 Post autor: Jerac »

Hezar: To wciąż nie jest dokładna kopia tego statku - jak już się za to zabiorę, będzie to zrobione porządnie. Naprawdę porządnie. Tak czy siak dziękuję - skoro nawet w tak małym i w sumie całkowicie z pamięci zbudowanym modelu widać wszystko co definiuje pyro-gx, mogę uznać go za sukces, nawet jeśli w konkursie pojawiły się już ewidentnie lepsze prace.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#10 Post autor: Hezar »

Jerac pisze:w tak małym i w sumie całkowicie z pamięci zbudowanym modelu widać wszystko co definiuje pyro-gx
Jeżeli zbudowałeś go z pamięci, tym niżej chylę czoła.
Choć w Descent-a grałem mnóstwo razy (i to we wszystkie trzy części), to i tak dokładnie nie pamiętam, jak wyglądają poszczególne elementy myśliwca (widok mamy przecież z kabiny pilota).
Najważniejsze, że jeśli ktoś orientuje się w temacie, to z pewnością "Pyro" rozpozna bezbłędnie.
Następnym razem możesz "dać po garach" i zbudować jeszcze "Phoenix-a" (Descent 3) ;)

Pozdrawiam (:

ODPOWIEDZ