6243 Brickbeards Bounty

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

6243 Brickbeards Bounty

#1 Post autor: vedder »

Data produkcji 2008
Ilość elementów: 592 sztuki
Figurki: 7
Seria: Pirates 2
Wymiary kartonu:57,5x37,5x8
Cena Shop AT Home: 299,95 pln
Sklepy w kraju od 240 do 300 pln
Spis części: http://www.peeron.com/inv/sets/6243-1 (jeszcze niedostępny), http://www.brickset.com/detail/?Set=6243-1 , http://guide.lugnet.com/set/6243 ,
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=6243-1

Jako ciekawostka paczka ze sklepu Lego Shop at Home. Zamówienie złożyłem w 25 grudnia paczkę zamówiłem przesyłką zwykłą nie ekspresową. Przesyłka przyszła do mnie 13 stycznia.

Obrazek

Obrazek

Nie za ciekawie spakowana przesyłka w środku sporo wolnego miejsca przez co część kartoników niestety się pogniotła.

Obrazek

Cała dostawa.

1.Pudełko
Wykonane z grubego kartonu. Spokojnie można go używać do trzymania w nim klocków.
Przód kartonu

Obrazek

Góra kartonu

Obrazek

Tył kartonu

Obrazek

Bok

Obrazek

Dół kartonu

Obrazek

2.Instrukcja

W ilości dwóch sztuk. Część pierwsza ma 56stron i jest nieco dłuższa od części drugiej która ma stron 76. Po raz pierwszy spotkałem się z tak dobrze spakowanymi w woreczkach częściami dosłownie po zużyciu wszystkich części z jednego woreczka otwieramy następny. Nie ma tutaj typowego dla dużych zestawów szukania części. Ostatnio koszmarem pod tym względem jest 10193 gdzie trzeba wysypać części ze wszystkich woreczków żeby zacząć budowę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

3.Model

Spód

Obrazek

Pokład po 10 minutach budowy

Obrazek

Po 20 minutach

Obrazek

Obrazek

Kajuta kapitana

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po 1,5 godzinie

Obrazek

Dziób okrętu

Obrazek

Budowa zakończona model w pełnej krasie

Obrazek

Obrazek

4.Figurki

Rekin na początek. Jest zdecydowanie większy od starego w jego pysku zmieści się ludzik.
Ma takie ładne zęby.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Córka gubernatora ma dwie różne buźki.

Obrazek

Obrazek


5.Plusy i minusy
+po tylu latach wreszcie Lego wydało statek piracki!
+imponujący wygląd
+bardzo bawialny
+niesamowity rekin!
+figurki z malowanymi po obu stronach korpusami

Obrazek

-żagle z nadrukiem trupiej czaszki, nie będzie można ich użyć np. do okrętu dla żołnierzy
-brak dwóch dział na pokładzie


6.Ocena
Mam skrzywienie na punkcie serii Pirates. Zostało mi jeszcze kilka starych zestawów z lat 80-tych ale zawsze marzyłem o pirackim statku którego do tej pory nie udało mi się zdobyć. Brickerds Bunty jest moim pierwszym okrętem i z tego powodu nie mam zbytniego porównania do starszych modeli. Wystawiam ocenę 8/10.
Reszta zdjęć: galeria.
Ostatnio zmieniony 2009-01-19, 12:16 przez vedder, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#2 Post autor: Adrian »

Muszę przyznać, że to jedna z najlepszych recenzji na tym forum, o ile nie najlepsza :)
Masa zdjęć bardzo dobrej jakości, ciekawe opisy, zwrócenie uwagi na kilka ważnych aspektów, oryginalny wstęp... miodzio...

Naprawdę można się poczuć jakby miało się ten model na własnym biurku ;)

A i gratuluję sporych, ale jakże udanych zakupów ;) Sam mam zamiar zakupić większość zestawów, które ty nabyłeś ;]

lordofdragonss

#3 Post autor: lordofdragonss »

Ach, statek jest śliczny i bardzo bogaty a na pewno lepszy(niestety) od statku orków.
Nie znam się na piratach ale wykonanie statku bardzo mi się podoba, popatrzcie tylko na te mieczyki z tyłu! Jestem ciekaw czy wszystkie minifigi bedą teraz dwustronnie drukowane... zobaczymy za rok :D

Swoją drogą, bardzo ładna recenzja.
Ostatnio zmieniony 2009-01-18, 23:16 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 2 razy.

Goldbrick

#4 Post autor: Goldbrick »

Widzę że niezłe zakupy miały miejsce:)
vedder pisze:Jako ciekawostka paczka ze sklepu Lego Shop at Home. Zamówienie złożyłem w 25 grudnia paczkę zamówiłem przesyłką zwykłą nie ekspresową. Przesyłka
przyszła do mnie 13 stycznia.
Jak zamawiasz w Europie to paczki są nadawane z Danii nie z USA.
Ooo! Miasteczko ma opakowanie na amerykański rynek.

A sam statek... świetny. Muszę go mieć:)
Ostatnio zmieniony 2009-01-18, 23:16 przez Goldbrick, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#5 Post autor: bartek_mi »

okret swietny, trafil na moja liste zakupow (+moze z jeden na MISB dla przyszlych pokolen)

recenzja niezla
poracuj prosze nad fotkami - obroc te, ktore obrocenia wymagaja i ktorys rekin jest straszliwie "rozmazany". moze niektore warto poworzyc przy swietle dziennym?

edit: nie "statek" tylko "okret"
Ostatnio zmieniony 2009-01-18, 23:23 przez bartek_mi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#6 Post autor: Piterko »

http://www.brickshelf.com/gallery/vedde ... 144_56.jpg To zdjęcie rozłożyło mnie totalnie. Już pall icho recka Brickbearda - bo jest przejżysta, dobrej jakości i naprawdę przystępna. Ale to co kupiłeś..
Powiem tak - patrzę - 11 impulsów mówię "świr ale ok" a potem patrzę "średniowieczne miasteczko - lol" a potem całą resztę xDD

Tak nawiązując do tematu - Brickbeard jest większy od Medieval Market? Ciekawe, zawsze myslałem, ze jest odwrotnie. Ale zs tego co widze jego wielkosć porównywalna jest do mojego pierwszego statku - drakkar Wikingów ;]

Jako fan piratów gratuluję ci i jednocześnie zazdroszczę - bo dwa rarytasy, 11 impulsów, city battle pack, 2 cannon battle i castle battle pack... szcześliwe ferie? xD
Ostatnio zmieniony 2009-01-18, 23:34 przez Piterko, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#7 Post autor: rh »

Goldbrick pisze:Jak zamawiasz w Europie to paczki są nadawane z Danii nie z USA.
Z Niemiec, gwoli ścisłości.

To co mi się podoba w recenzji to ilość zdjęć - tekstu opisującego może nie za wiele, ale zdjęcie na swój sposób to nadrabiają. Statek zapowiada się ciekawie, chociaż na chwilę obecną jednak za podobną cenę wolę ... Crystal Sweepera plus Granite Grindera ;) tak, wiem, zboczenie ;) Statek oczywiście jest zbiorem świetnych klocków, jestem prawie pewny, że około 90% z nas tutaj, zawsze, będąc dzieckiem, marzyło o statku pirackim (ja na pewno, Scrat krzyczy mi nad uchem, ze też), a teraz pojawia się świetna okazja i ma nawet ludzką cenę. Oby tak dalej :)


PS: Chociaż ze stwierdzeniem, że to najlepsza recenzja na forum bym się wstrzymywał :)

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#8 Post autor: vedder »

Piterko pisze: Tak nawiązując do tematu - Brickbeard jest większy od Medieval Market? Ciekawe, zawsze myslałem, ze jest odwrotnie.
Pudełko od wioski średniowiecznej i okrętu piratów jest tej samej wielkości. Tak przy okazji to dziękuję za miłe głosy odnośnie recenzji niedługo coś nowego postaram się dodać w dziale recenzje.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ramzes »

No wreszcie Recenzja statku!
Wszystko w porządku, zastanawiam się jednak nad tym, czy gdyby ktoś miał baraccude albo shonera to mogłby zrobić takei porównanie, o czym zresztą wspomniałes - wtedy możnaby było wysatwić obiektywną ocene, jak wypada na tle tych starych
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

MasterBlaster

#10 Post autor: MasterBlaster »

Super recenzja - mogłeś trochę więcej pisać a mniej zdjęć!
Czekam na recenzję 10193!
Co do statku - nie podoba mi się użycie koloru czerwonego i ciemnoczerwonego.

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#11 Post autor: Bartex0805 »

Recenzja jest ok, ciekawe zdjęcia, ale szkoda że tak mało opisu z wrażeniami.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#12 Post autor: Mikolaj »

Czemu tak mało opisów?:/

A co do modelu mam mieszane uczucia, z jednej strony cieszę się, bo to w końcu duży okręt z armatami etc, ale te złote wstawki.... Nienawidzę tego złotego koloru.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Goldbrick

#13 Post autor: Goldbrick »

Piterko pisze:city battle pack
Świetnie to brzmi:)
rh pisze:
Z Niemiec, gwoli ścisłości.
Pytałem w LEGO POLAND i powiedzieli mi że "Nasze produkty LEGO dla europejskiego rynku sa wszystkie wysylane z naszego glownego magazynu w Danii."

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 738
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#14 Post autor: Kirysowaty »

Mam skrzywienie na punkcie serii Pirates.
Arrgh. U mnie to samo. Przymierzam się do kupna statku. Ale najwcześniej dopiero po sesji. Niestety, na takie zakupy nigdy nie będzie mnie stać - chyba, że wygram w Totka, co jest akurat równie prawdopodobne jak to, że nagle się ziemia pode mną otworzy i mnie pochłonie.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#15 Post autor: grevious27 »

Zestaw bardzo fajny, jedyne co mi się nie podoba to ta syrena. Zestaw że Yo ho ho and a bottle of rum :)
Why so serious?

ODPOWIEDZ