6243 Brickbeards Bounty

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kulasz

#16 Post autor: kulasz »

mnie niestety się nie podoba.. zestaw rzecz jasna, a nie jego recenzja ;)
W ogóle cała nowa seria piratów z róznych względów przegrywa ze starą. Począwszy od mimiki minifigów, skończywszy na kadłubie i rufie statku.. (nie wiem czy dobrze to nazwałe, chodzi mi o te brązowe wiekie elementy - przód i tył statku). Brak lin które tak upiekszały stare statki.. nawet rekin jak dla mnie jest brzydszy ;)
Jedyna zaleta tego statku w stosunku do starych to chyba jego cena.. bo za stare w dobrym stanie trzeba by wyłożyć z 5 stówek, jedyny zestaw jaki mi sie podoba z nowych piratów to 6240, ale to tylko moje zdanie :)

fietu

#17 Post autor: fietu »

witam wszystkich na forum i kolegę powyżej który również debiutuje:)

właściwie mam bardzo podobne odczucia. Kapitalnie, że nowe lego piraci wyszło, w porównaniu do tego co z klockami działo się kilka lat temu jest niezłe, ale przy starych piratach 1989-1995 wymięka......nie pisze tego tylko dlatego, że piraci i zamki to moja ulubiona seria z dzieciństwa do której jestem niezmiernie przywiązany ale dlatego że:

mimo szczegółowości ludzików są one dla mnie zbyt.... kreskówkowe? tak to to słowo. Podobnie nowy rekin, ładny ale taki bajkowy, mi ta konwencja nie podchodzi.

sam model okrętu niezły, jednak za tą cenę polował bym na pierwszy okręt piracki na allegro, w piątek można go było nabyć za 320 zeta.... i nie znalazł chętnego, 100% + instrukcja

brak jest olinowania:( i dlaczego na zdjęciach oficjalnych lego okręt ma flagi odwrotnie do kierunku wiatru:)

sama bryła modelu bardzo ok.


kapitan i piratka to 2 figurki które mnie jednak urzekły

no reasumując, okręt jak i cała seria ok, ale takiej klasy jak piraci do 1995 nie trzyma. Za to jest lepsza niż piraci I od 1996

pozdrawiam i ja skrobie recenzje moją innego okrętu:)

Serdecznie zapraszam, ale proszę pamiętać o poprawności ortograficznej. I dużych literach...
nori



przepraszam:)
Ostatnio zmieniony 2009-01-19, 23:14 przez fietu, łącznie zmieniany 2 razy.

rh

#18 Post autor: rh »

fietu pisze:ładny ale taki bajkowy, mi ta konwencja nie podchodzi.
Mały OT.
Wiecie co ... tak jestem ciekawy pewnego eksperymentu. Daj ktoś dziecku - takiemu, dla jakiego jest skierowany ten zestaw, starego i nowego rekina - ciekawy jestem, który mu się bardziej spodoba ... Efekty, znając życie i dzieci, mogą być bardzo zaskakujące i przeczące wszystkim opiniom, że stare lepsze....
Poza tym ... Piraci II są ciekawą alternatywą Piratów I. Mi osobiście się bardzo podobają Piraci II. Może dlatego, że w tej kwestii nie jestem wybitnym konserwatystą? Ale te zestawy są skierowane do dzieci i warto by było się dowiedzieć, co się IM bardziej podoba, a nie nam. Przepraszam za OT.
Ostatnio zmieniony 2009-01-19, 23:02 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

lordofdragonss

#19 Post autor: lordofdragonss »

Teraz czekajmy aż lego wyda Pirate Agents lub Space Pirates xD
Zestawy sa robione dla dzieci, i dlatego jest kreskówkowy. Zobaczymy jak bedzie w nastepnym roku :D

fietu

#20 Post autor: fietu »

Ale ja wiem, że dla dzieciaków fajniejsi będą nowi piraci.... ja napisałem co mi się bardziej podoba. Co dzieci bardziej dziś kręci Reksio czy Pikaczu? a co Ty wolisz? kwestia gustu.. 20 lat temu nie przeszkadzał dzieciakom wygląd lego a tamte zestawy były skierowane dla takiego samego przedziału wiekowego jak dziś:)



aha recenzja uboga w treść troszku ale ilość zdjęć super

rh

#21 Post autor: rh »

fietu pisze:były skierowane dla takiego samego przedziału wiekowego jak dziś:)
Teoretycznie tak, ale gusta się zmieniają, nawet u dzieci. Poza tym proponuję porównać Ci instrukcje technic sprzed 20 lat do obecnych. Wielka różnica.
Mi. Podobają się zarówno nowi - ze względu na ciekawe moim zdaniem torsy, elementy, udany powrót do starych pomysłów. A starzy piraci za to, że od nich się zaczęło, a były to też świetne zestawy (chociaż zawsze z względów finansowych miałem najmniejsze zestawy).
O statku zawsze marzyłem, ale mnie nie było stać. Teraz, jak mi się uda kupić inne planowane zestawy, może i znajdą się fundusze na statek :)
bartemo pisze:Ale to chyba jednak forum AFOL-i, a nie dzieci? :-) Możemy więc omawiać zestawy z punktu widzenia AFOL-a, a ja wręcz to lubię, bo taka opinia jest dla mnie cenna.
Teoretycznie tak, praktycznie każdy ma swój gust i sam może zdecydować, co mu się bardziej podoba.
Ostatnio zmieniony 2009-01-19, 23:54 przez rh, łącznie zmieniany 2 razy.

bartemo

#22 Post autor: bartemo »

rh pisze:Daj ktoś dziecku - takiemu, dla jakiego jest skierowany ten zestaw, starego i nowego rekina - ciekawy jestem, który mu się bardziej spodoba ...
Ale to chyba jednak forum AFOL-i, a nie dzieci? :-) Możemy więc omawiać zestawy z punktu widzenia AFOL-a, a ja wręcz to lubię, bo taka opinia jest dla mnie cenna.

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#23 Post autor: Ramzes »

A może po prostu tak narzekamy na nowych pirratów bo mamy sentyment do starych?
Bo pojawili się kiedy przechodzilismy burzliwe lata młodości, bo moglismy się powyzywać za szkołę zabiając kilku żołnierzy?:)
Świat idzie z postępem ==>dzieci idą z postępem==>Lego idzie z postępem. Teraz coś jest atrakcyjne jak się świeci, jest kolorowe i ma ładne opakowanie, nie jednokrotnie drozsze od tego co znajduje się w środku (ot, taka głupia sztoteczka do zębów). to właśnei pod takim kątem należy na to patrzeć, przynajmniej tak mi się wydaje:)
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#24 Post autor: Ither »

Ja do nowych piratów nie mam żadnych zastrzeżeń. Bardzo podobają mi się nowe główki z minami, jak ktoś powiedział komiksowymi. Czemu? Są piekielnie szczegółowe, wyrażają emocje, dają możliwości jakich wcześniejsze uśmiechnięte minki żołnierzy nie dawały. Mają niemal artystyczne torsy, pełne drobiazgów i z pomalowanymi plecami. Przecież to błogosławieństwo.

Jednak zgodzę się w dwóch kwestiach z narzekającymi na nowych piratów - rekin jest badziewny i bez sensu, że nie ma olinowania na statku. Tego będzie brakowało, ale panowie, mamy dużo lat, mamy dużo klocków, mamy nie wyczerpane pomysły - możemy przecież sami dobudować olinowanie :))))

kris kelvin

#25 Post autor: kris kelvin »

Recenzja rzecz jasna oki.

Co do samego zestawu to musze się podzielić moim malkontenctwem, bo im bardziej patrzę na tych nowych Piratów tym mniej mi się podobają. Nie kupię raczej żadnego zestawu. Im dłużej patrzę na figurki tym mniej mi się podobają.
Ale są i plusy - bo jest sporo fajnych elementów, a w statku choćby łuki 1x6 w kolorze dark red, które wcześniej były tylko bodajże w Hogwarts Ekspresie i praktycznie nie do kupienia w większej ilości. A teraz już czekam aż dotrą do mnie zza wielkiej wody via BL :)
Są plusy dodatnie i plusy ujemne...

fietu

#26 Post autor: fietu »

mamy dużo lat, mamy dużo klocków, mamy nie wyczerpane pomysły - możemy przecież sami dobudować olinowanie :))))
jasne, ale my przedstawiamy uwagi do tego co zaprezentowało lego, czyli gotowy zestaw..... aha ja mam mało klocków:(
Ostatnio zmieniony 2009-01-20, 14:28 przez fietu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#27 Post autor: Jerac »

Gdybym porównywał z barracudą, porównanie wychodzi mniej więcej równo. Starszy statek jest lepiej dopracowany i ma ciekawsze detale, natomiast nowy ma ładniejszą sylwetkę i zdecydowanie lepszą kolorystykę.

Ale - według mnie oba te zestawy blakną przy tym. Rząd 4 armat po jednej stronie bije na głowę wszystko co mają oba powyższe, nawet jeżeli kolory są nieco dziwne.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#28 Post autor: Qworg »

Po zbudowaniu tego zestawu (nawet już po rozpakowaniu) odczułem pewien niedosyt... moim zdaniem zestaw nie jest wart swojej ceny, jedyny plus to figurki.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#29 Post autor: Ither »

Jerac: ale Skull's Eye Schooner to tylko Urban Legend jest :D dotychczas widziałem na allegro tylko jednego, może dwa.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#30 Post autor: Piterko »

Każdy może powiedzieć, że Brickbeards Bounty (w polskim tłumaczeniu Perła Klockobrodego xD) to już nie to co legendarne statki sprzed lat. Ale zobaczycie, jeszcze docenicie nowych Piratów. Musicie tylko się do nich przekonać. Lego jest teraz w świetnej formie i czerpie z najlepszych swoich wzorców. Dużą różnicą jest własnie rozwinięcie się technik tworzenia i malowania figurek. Doszło także wiele nowych kolorów. To może być główny problem dla wyjadaczy xD

Inną sprawą jest to, że klocki są robione z gorszej jakości plastiku i są widoczne wszelkie niedoróbki ale to już wina marketingowców albo i twórców procesu produkcyjnego.

ODPOWIEDZ