6243 Brickbeards Bounty

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#46 Post autor: Misterzumbi »

Hipcio, ten Pan nie pije piwa.

To nie jest corka Gubernatora.

Nexus ty swintuchu ;D...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#47 Post autor: Ither »

MZ ja nie mówię, że ta figurka jest zła, bo jest dobra, bardzo dobra. Tyle tylko, że jej buzia i fryzurka jest taka sama jak większość (niemal wszystkie, nie licząc licencjonowanych?) innych babeczek, również syreny z tego samego zestawu. Torsy są świetne - masa różnorodnych opcji się wysypała, tylko ta buźka, szkoda że nie ma takiej różnorodności jak w torsach :(
I co ważne: cieszę się, że LEGO 'zaczęło' dodawać żeńskie figurki i fryzury oraz, że Twoje słowa to nieoficjalna zapowiedź, że temat będzie rozwijany.
Ostatnio zmieniony 2009-02-28, 17:31 przez Ither, łącznie zmieniany 1 raz.

Conrack1410

#48 Post autor: Conrack1410 »

wtrące swoje 3 grosze do tematu

co do statku - pozytywnie mnie zaskoczył - jest bardzo ładny , zachwycily mnie nowe figurki piratów - są znakomite

jednak zdarzyła się rzecz której nie miałem nigdy wczesniej a skladalem juz sporo zestawów - mianowicie ewidentnie brakuje mi jednej kobiecej główki więc mam zamontowaną syrenkę po gilotynie :-/ pierwszy raz spotyka mnie brak istotnego elementu w nowym zestawie ...

nie podoba mi się rekin - niby fajny ale chyba za bardzo Duplowaty

sprawa wykonania elementów - wiekszosc z nich to jednak nie ten sam material co kiedys - widac spadek jakosci plastyku wzgledem lat 90-tych - oczywiscie nie ma tu mowy o kiepskiej jakosci ale niestety jednak jest nieco gorsza - a moze poprostu nieco inna

mocowanie żagli też niezbyt mi sie podoba podobnie jak brak linek - jednak jakbym mial ocenic statek to wypada bardzo dobrze - jest ładny , przemyslany i atrakcyjny niemal pod kazdym wzgledem- uwazam go za najlepszy statek ostatnich lat ( oczywiscie porownuje tutaj 6243 do statku orków i wikingów)


ps: cieszy mnie to ,że powracam do klocków - mam wielkie plany co do serii pirates - mam nadzieje ze wszystko pojdzie po mojej mysli
Ostatnio zmieniony 2009-03-04, 23:07 przez Conrack1410, łącznie zmieniany 1 raz.

Conrack1410

#49 Post autor: Conrack1410 »

na tle innych okrętów nowy Brickbeards Bounty prezentuje sie okazale

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-03-06, 13:39 przez Conrack1410, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#50 Post autor: Piterko »

Wreszcie dorwałem Perłę KlockoBrodego, arr hahahahaha
Wszystkie części składowe zestawu trzymają się świetnie. Trochę mnie zaskoczyło to, że cały tył można zdjąć, podobnie jak z daszkiem. Musiałem tylko dodać 2 klocki do tylnej ścianki gdyż ta lubiła wypadać. W ogóle na złotych elementach gorzej się trzyma, ale cóż. Trzymające się na flexach żagle czasem mnie wkurzają, z tego względu, że lubią się przekrzywiać (przez te flexy właśnie) i stąd żagle też się przekrzywiają czy zwijają.
Jedna z osiek armaty ma u mnie lekkie przekrzywienie w górę. No i mam nierówną armatę na kółkach, ale nie widać tego tak bardzo. Natomiast 2 armaty na 4 możliwe miejsca (mówię o dolnej części) to wg. mnie za mało :( chyba, że TLC zrobi tak jak kiedyś "service packi" i będzie można dostać nakrycia głowy, czy właśnie armaty.
Syrena na dziobie - genialne. 8 minifig, służący za ozdobę. Nawet oddzielnie wpakowana w inny woreczek.

Niemniej jednak Drakkar Wikingów jest dłuższy :) Co ciekawe tam przy upchnięciu chwodziło do 25 figurek. Tutaj przy dobrym upchnięciu wejdzie 30, może wiecej (dzięki właśnie kajucie kapitana, gdzie jest całkiem sporo miejsca).
Model na półeczce prezentuje się naprawdę okazale. W ogóle seria nowych piratów bardzo spodobała się mojej mamie (stąd nie miałem oporów w kupowaniu kolejnych zestawów tej serii tak na marginesie).
Dziewczyna nie zauważyła, że to klocki i pomyliła to z normalnym bibelotem (mam parę modeli statków w pokoju) więc jest dobrze :)

Zestaw dorobił się już bocianiego gniazda (tak, ta wersja z dziurką z tratwy piratów, ta wcześniejsza musiała by mieć ze 2 klocki trzymające).

"Perła" daje też możliwość dostania 2 sztuk mieczy szkieletorów z Castle. Dostajemy 2 kobitki, obydwie unikalne, kolejnego kapitana Klockobrodego, 3 armaty, następne piórko i najlepszego z rekinów Lego. Czy wam też tak "cyka" przy otwieraniu/zamykaniu paszczy?

Porządny statek, porządny zestaw. Warto go mieć.

Typ: Dwumasztowiec
Ładowność: do 30 ludzików
Uzbrojenie: 3 armaty, 2 muszkiety na dziobie (do 4 miejsc na muszkiety)
Czas budowy w stoczni: tak na oko 4 godziny
Przyjemność z zabawy: Bezcenna

Yo ho ho i klocek rumu xD

Awatar użytkownika
Lipek79
Posty: 85
Rejestracja: 2009-03-08, 20:33
Lokalizacja: Świnoujście
brickshelf: Lipek79

 

#51 Post autor: Lipek79 »

Do mnie także przypłyną Brickbeards Bounty :) . I dość szybko został zbudowany (tak około 4 godzinek). Seria Pirates zawsze mi się podobała, mam gdzieś jeszcze parę starych zestawów z pierwszej serii ale statku nie miałem niestety ;( Aż do tej chwili. Ogólne wrażenie jest pozytywne ale mam kilka "niedosytów", ale o tym w minusach.

Na plus:
+ to ze lego się zdecydowało na "odżywnieie" serii Pirates
+ nowe minifigi piratów i żołdaków
+ rekin :)
+ syrenka
+ zwierzątka ze szczurkiem na czele (mój pierwszy w kolekcji)

Na minus
- jak dla mnie za mały
- brak olinowania
- uproszczone reje
- brak bocianiego gniazda z prawdziwego zdarzenia
- uboga kajuta kapitana
- pokład mógłby być bardziej urozmaicony

Ogólna moja ocena to 5 na 6.

Teraz czekam aż żołnierze dorobią się swojego okrętu :)

ODPOWIEDZ