[MOC] Multivan T5

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#16 Post autor: spacelord »

Gdyby przymknąć oko na szczegóły i patrzeć z daleka to bardzo ładnie się prezentuje - i ciekawe też jest :)
Trochę ten technic poukrywany, a szkoda bo fajnie sobie różne ciekawe mechanizmy pooglądać czasami (a tu nic...)

Athaal
Posty: 46
Rejestracja: 2009-01-15, 13:13
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Athaal

 

#17 Post autor: Athaal »

No właśnie wczoraj zacząłem przeróbki i robię wykończenie wnętrza (jakiego wnętrza :)), czyli wszystko od zera. Już wstawiłem silniki PF XL napędowy i M do skrętów. Z reszta już o tym wspominałem, że tak będzie. Pod maską wylądował silnik V6.
Co do tego ile waży. Obecnie z 2 silnikami, boxem na baterie i całym układem przeniesienia napędu - jakieś 1,1 KG (nie mam aż tak dokładnej wagi by się w setne części bawić, a chyba i tak tego nikt nie wymaga). Przypuszczam, że w pełni wyposażony będzie ważył jakieś 1,5-1,6 KG.
Co do jazd testowych. Samochodzik na silniczku XL przy przełożeniu 24:20 (!) śmiga całkiem żwawo, choć boje się jakie generuje naprężenia podczas startu i zatrzymywania się. W wolnej chwili nakręcę film wrzucę na YouTuba.
Dla zainteresowanych (o ile tacy będą) wrzucę parę zdjęć podwozia i układu napędowego.
Choć ciągle zastanawiam się czy jednak przełożenia nie zrobić większego.
Acha samochód nigdy w planach nie miał mieć zawieszenia (amorki, itp) i nie będę tego robił. Jest na sztywnej ramie i taki pozostanie. Możecie spytać dlaczego? A dlatego że taki był mój zamysł i nie będę modelu przeciążał usztywnianiem ramy i robieniem niezależnego zawieszenia, a dzięki temu wazy ile waży, czyli mało :)

A co do dystansu, to wczoraj nie był dobry dzień, a z reguły to jestem spokojnym człowiekiem. Wymaga ode mnie tego praca i stanowisko które piastuje.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#18 Post autor: Sariel »

Athaal pisze:Samochodzik na silniczku XL przy przełożeniu 24:20 (!) śmiga całkiem żwawo, choć boje się jakie generuje naprężenia podczas startu i zatrzymywania się.
Przy kilogramie wagi i na tak niewielkich kołach to się nie ma co bać. Gdyby było, to byś poznał po uszkodzonych klockach :)

Athaal
Posty: 46
Rejestracja: 2009-01-15, 13:13
Lokalizacja: Toruń
brickshelf: Athaal

 

#19 Post autor: Athaal »

Kilogram kilogramem, ale chyba co do kół się mylisz, bo mają ok 7 cm średnicy, a to już według mnie całkiem spore koła. No dobra nie są aż tak duże jak te w trialówkach, ale my tu mówimy o normalnym pojeździe w skali 1:9 zeskalowanym właśnie do rozmiaru tych kół(oczywiście wszystkie wymiary, bo słyszałem pogłoski, że za wysoki :) ).

ODPOWIEDZ