7682 Shanghai Chase

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

rh pisze:Edyta mówi, że:
Prawdziwa Edyta nie używa opcji 'Cytuj' :P

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#17 Post autor: lugomina »

rh pisze: Wyobrażasz sobie Indianę Jonesa, który właściwie w klockach reprezentuje śliśle określonego aktora z żółtą główką? Bo ja nie.
He he... Twoja Edyta musi byc malej wiary, bo ja oczywiscie ze moge sobie wyobrazic dowolna twarzyczke na licencji w wersji zóltej (ewentualnie tan lub brazowej:)
http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?M=sw111
a zóltych glowek z wariacjami na temat kilkudniowego zarostu jest od groma..
Niby dlaczego? Przecież zawsze możesz użyć w swojej pracy jednolitych cielistych główek albo korzystać z takich i takich, co jednak mogłoby dać dziwny efekt ;)
Sam widzisz, ze nie za bardzo da sie oba kolory mieszac.
Drogie swinki na licencji zmieszane ze zwyklymi zóltymi figurkami wygladaja jakby byly chore.. chore! A szkoda bardzo, bo maja piekne rysy i wyrazy twarzy. Stosunkowo duzo jest tez nowych twarzy kobiecych, a tych w Lego zawsze za malo :)
Marze wiec dalej o takich licencjach, gdzie Lego by produkowalo dwie wersje: zólte dla milosników klasyki (jak moi) i rózowe dla tych, co lubia swinki :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

rh

#18 Post autor: rh »

Drogie swinki na licencji zmieszane ze zwyklymi zóltymi figurkami wygladaja jakby byly chore.. chore! A szkoda bardzo, bo maja piekne rysy i wyrazy twarzy. Stosunkowo duzo jest tez nowych twarzy kobiecych, a tych w Lego zawsze za malo :)
To fakt faktem. Bo ja wiem, czy chore? Raczej inne, może nawet troszkę naturalne, chociaż faktycznie - tracą całą legową symbolikę. Za to te rysy twarzy na "świnkowych" mordkach rzeczywiście są świetne. Ale ... moim zdaniem, jak się chce, to można się do nich przekonać :) Poza tym jest ich coraz więcej, a to skutkuje tym, że jak ktoś się uprze i nie jest wyjątkowym konserwatystą, to może spokojnie zrobić pracę z cielistymi główkami, co nie?
lugomina pisze:He he... Twoja Edyta musi byc malej wiary, bo ja oczywiscie ze moge sobie wyobrazic dowolna twarzyczke na licencji w wersji zóltej (ewentualnie tan lub brazowej:)
Harrison Ford z brązową twarzą? No to dopiero by była profanacja ... świnki przy tym to nic :D

Swoją drogą dyskusja w tej chwili stoczyła się na rozmowę o główkach, co wbrew pozorom wcale nie jest OT w przypadku tego zestawu. Shanghai Chase, właściwie, poza niezbyt wielką ilością dość przydatnych klocków, to przede wszystkim 5 świetnych figurek. Szczególnie te dwa torsy: 1 i 2 mogą się okazać wyjątkowo przydatne i to nie tylko w roli Indiany czy gangstera.
Ostatnio zmieniony 2009-01-22, 13:17 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#19 Post autor: zgrredek »

rh pisze:korzystać z takich i takich, co jednak mogłoby dać dziwny efekt
lugomina pisze:Sam widzisz, ze nie za bardzo da sie oba kolory mieszac.
Drogie swinki na licencji zmieszane ze zwyklymi zóltymi figurkami wygladaja jakby byly chore.. chore!
Zmieszałem dwa kolory w "Ulicy Zmarzniętej". Pani w krótkiej spódniczce ma cielistą buzię. Zrobiłem to specjalnie, że niby taka sina z zimna. Ale chyba nikt tego nie zauważył.

rh

#20 Post autor: rh »

zgrredek pisze:Ale chyba nikt tego nie zauważył.
Albo nie pamięta. Albo ulica zmarznięta była na tyle doskonałą pracą, że ciężko było zwrócić uwagę na jedną główkę, przy masie innych ciekawych szczegółów. Ale zgrredku wielkie Ci dzięki za dowód, że te główki jednak mogą ze sobą współistnieć bez większych problemów :)

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#21 Post autor: Ither »

rh pisze:
zgrredek pisze:Ale chyba nikt tego nie zauważył.
dowód, że te główki jednak mogą ze sobą współistnieć bez większych problemów :)
przy założeniu, że będą kroplą w morzu, zasłoni się je masą innych i wszystkie inne rzeczy dookoła oślepią widza blaskiem swojego majestatu, tak jak to było ze Zmarzniętą :P

Awatar użytkownika
Lipek79
Posty: 85
Rejestracja: 2009-03-08, 20:33
Lokalizacja: Świnoujście
brickshelf: Lipek79

 

[Indiana Jones] 7682 Shanghai Chase

#22 Post autor: Lipek79 »

Recenzja: 7682 Indiana Jones - Shanghai Chase

Obrazek

Seria: Indiana Jones Classic
Rok produkcji: 2009
Liczba klocków: 244
Liczba figurek: 5
Naklejki: Nie
Cena: MSRP 30$ / S@H PL 159,95zł / Allegro 110zł - 154zł
Spis części: Peeron

Coś dla każdego fana Indiany Jones. Scenka z filmu "Indiana Jones i Świątynia Zagłady". Przedstawia uciekającego Indiego razem z Willie Scott oraz Short`im przed zbirami Lao Che ulicami Szanghaju (albo przed samym Lao Che wraz z synem, ale o tym w punkcie nr.3). Zestaw ten znajdował się na mojej liście "muszę to mieć" ;)

1.Pudło
Pudełko nie za duże i nie za małe. Wykonane z twardego kartonu. Z przodu główne zdjęcie zestawu plus przedstawione figurki. Z tylu pudla fotki samochodów plus reklama zestawu 7653-Fight on the Flying Wing. Na jednym z boków fotka figurek w skali 1:1.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W środku znajdziemy dwa woreczki z numerkami 1 i 2. W każdym woreczku po jednym subowerczku z drobnymi częściami. Woreczek numer 1 to części ludzików plus samochód Lao Che. Woreczek numer 2 zawiera części samochodu Indiego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Instrukcja w postaci książeczki, liczy 48 stron. Przy każdym etapie budowy w małym okienku pokazane są części i ich ilość jakich potrzebujemy. Na ostatnich stronach reklamy innych zestawów Indiana Jones plus spis cześć.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


2.Bohaterowie
W zestawie mamy 5 figurek. Są to Indiana Jones w garniturze. Indi ma dwie wersje nakrycia, albo brązowe włoski albo kapelusz.
Willie Scott w wieczorowej kreacji, nadruk na tułowiu z obydwóch stron, główka także posiada dwie minki. Do tego dochodzą piękne włoski w kolorze CoolYellow z miejscem na tiarę.
Najmniejszy to Short Round z czapeczka z daszkiem.
Dwa pozostałe ludziki to złoczyńcy i tak mi sie zdaje ze to jest Lao Che z synem Kao Kanem, ręki nie dam sobie za to uciąć, film dość dawno oglądałem i nie mogę skojarzyć sobie ich twarzy a na pudelku nie jest napisane kto jest kto. Jeśli ktoś wie proszę mnie poprawić.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

3.Budowa
Budowa samochodów składa sie z dwóch etapów. W pierwszym etapie budujemy pojazd tych złych, w drugim samochód tych dobrych.
Pierwszy samochód to klocki w większości w kolorze black, kształtem przypomina mi limuzynę.Dach jest ściągany i bez problemu można włożyć gangsterów.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pojazd Indiego jest w kolorze tan.Bardziej mi przy przypomina kabrioleta. Dach jest z materiału z "szyberdachem".
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Po budowie zostało kilka elementów:
Obrazek
Według Perrona miała być jeszcze jedna Tiara extra, u mnie jej nie było.


Z ciekawszych części dla mnie to:
Obrazek -2szt w kolorze tan
Obrazek - 2szt w kolorze black
Obrazek - 2szt w kolorze tan
Obrazek - 1szt w kolorze PearlLtGray plus 1szt extra
Obrazek - 2szt w kolorze tan


Kilka fotek zestawu:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Więcej zdjęć w galerii na BS.


Na plus:
+figurki, ten set trzeba nabyć chociażby dla nich
+samochody jak z filmu
+przyjemnie się buduje ale...

Na minus:
-za szybko to się buduje...
-za mało miejsca dla trzech figurek w samochodzie Indiego
Ostatnio zmieniony 2009-07-07, 17:19 przez Lipek79, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ