[MOC] Wagony do niej podoczepiali ...

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

PatrykZ pisze:Skąd pozyskać ciemno-zielone?
Bricklink.com?

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#17 Post autor: Misterzumbi »

Super zabawki. Teoretycznie na okna proponowal bym bezwzglednie te:

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=772p01

Praktycznie sa one niestety na tyle rzadkie ze nawet jakbym sie zmusil na poszukiwania to nie znalazl bym u siebie wiecej niz moze piec szesc takich. A i na Bricklinku rekord to chyba szesnascie za Poltora dolca... Moze warto pozbierac puapu, czyli troszeczke i za jakis czas miec?
Kiedys widzialem wagon z takimi oknami. Byl wspanialy, ale niestety, choc bardzo sie staram za cholere nie moge znalezc na Brickshelfie...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#18 Post autor: Maciej Drwięga »

Misterzumbi pisze:Kiedys widzialem wagon z takimi oknami. Byl wspanialy, ale niestety, choc bardzo sie staram za cholere nie moge znalezc na Brickshelfie...
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=44807
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=3593118


Widziałem kiedyś jeszcze dłuższy. Jak sobie przypomnę to dam znać.

EDIT: ooo, ten http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=338585
Ostatnio zmieniony 2009-01-26, 17:09 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#19 Post autor: Misterzumbi »

To nie te. ten ktory znam byl wybudowany w L-draw i absloutnie lsiczny. Model sam w sobie. Ciemnoniebieski i bezowy chyba... Z szarym dachem.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Nexus 7

#20 Post autor: Nexus 7 »

Te okienka sa bez watpienia najlepsze ale wlasnie baaardzo trudno dostepne. Jedyna metoda to wydrukowac sobie naklejki.

Jesli ktos zechcialby takie naklejki zaprojektowac a jeszcze lepiej wydrukowac to potrafie sie odwdzieczyc.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#21 Post autor: Misterzumbi »

Zapytam sie kogos.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#22 Post autor: Robson »

Jesli ktos zechcialby takie naklejki zaprojektowac a jeszcze lepiej wydrukowac to potrafie sie odwdzieczyc.
Ja też ja też :P Chciałbym prosić o takie naklejki :)
Cb1100RR

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

Re: Wagony do niej podoczepiali ...

#23 Post autor: benny80 »

Nexus 7 pisze:Lokomotywa bez wagonow to tak jak buldozer bez elektryki albo zamek bez rycerzy. (..)
No, no, chylę czoła.
Przyjrzałem się (porządnie) Twojej BRce w Kielcach, ale widzę, że teraz jest wspaniałe uzupełnienie. Bo jak napisałeś sam parowóz to nie wszystko.
Nie będę się rozpływał w komplementach, dla mnie po prostu wagony super szczegółowe i ciekawie rozwiązane technicznie w detalach. A ten dark green.. ech! No i koniecznie fotki z parowozem prosimy.

ps1. nie przejmuj się długością - modele kolejek tez nie trzymają tego wymiaru niezależnie od skali;
ps2. nieskromnie dodam, że już coś mam w temacie by Was zaskoczyć, tylko aparatu chwilowo brak. No i chyba nabiorę dalszej inspiracji po obejrzeniu Twych wczorajszych modeli;
Pozdrawiam! B. ;)
______________
27.02.2009 AD
27.07.2011 AD

Nexus 7

#24 Post autor: Nexus 7 »

benny80 pisze:nieskromnie dodam, że już coś mam w temacie by Was zaskoczyć, tylko aparatu chwilowo brak
Super! Cos sie w koncu zaczyna dziac w Stalowych Szlakach. Czekamy.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#25 Post autor: lugomina »

Wars wita Was! Pekape jak zywy, nawet bez tych specjalistycznych okienek.
Bardzo ladna i schludna budowla. I do tego jezdzi i mozna podczepiac!
Podobaja mi sie tez te pólokragle slopy, z których zbudowany jest dach.
PatrykZ pisze:re-we-la-cja. Skąd pozyskać ciemno-zielone?
Najprostszym i najlatwiej dostepnym dawca jest zestaw Mini Creatora z ciemnozielona lokomotywa, która oprócz kilku bricków, w tym grilled, ma tez 4 ciemnozielone serki i 2 przezroczyste bricki :)
Ostatnio zmieniony 2009-01-27, 04:34 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

mkur
Posty: 36
Rejestracja: 2004-08-06, 15:23
Lokalizacja: Warszawa

#26 Post autor: mkur »

Misterzumbi pisze:Super zabawki. Teoretycznie na okna proponowal bym bezwzglednie te:

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=772p01
Najlepszym dawcą tych okienek jest wagon 137 (dość łatwo dostępny na Ebay-u):

http://guide.lugnet.com/set/137_2
Nexus 7 pisze:Te okienka sa bez watpienia najlepsze ale wlasnie baaardzo trudno dostepne. Jedyna metoda to wydrukowac sobie naklejki.

Jesli ktos zechcialby takie naklejki zaprojektowac a jeszcze lepiej wydrukowac to potrafie sie odwdzieczyc.
Niestety, uzyskanie białego druku jest możliwe jedynie przy wykorzystaniu profesjonalnych maszyn poligraficznych...

--mk
Ostatnio zmieniony 2009-01-27, 14:08 przez mkur, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#27 Post autor: Maciej Drwięga »

mkur pisze:Niestety, uzyskanie białego druku jest możliwe jedynie przy wykorzystaniu profesjonalnych maszyn poligraficznych...
Poproszę o dokładne fotki tego klocka, najlepiej od frontu... Nie obiecuję, ale może mi się uda zrobić naklejki takie... względnie tanio :]
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Nexus 7

#28 Post autor: Nexus 7 »

Jesli ktos ma ten klocek to niech koniecznie podrzuci Maciejowi zdjecia! Jak bedzie wzor i opanujemy technologie to wszyscy zainteresowani beda mogli skorzystac.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#29 Post autor: Misterzumbi »

Maciej Drwięga pisze:
mkur pisze:Niestety, uzyskanie białego druku jest możliwe jedynie przy wykorzystaniu profesjonalnych maszyn poligraficznych...
Poproszę o dokładne fotki tego klocka, najlepiej od frontu... Nie obiecuję, ale może mi się uda zrobić naklejki takie... względnie tanio :]
Jutro, pojutrze, w piatek? Jak bede mial czas. Co prawda mam teraz czas ale juz jest ciemno...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

mkur
Posty: 36
Rejestracja: 2004-08-06, 15:23
Lokalizacja: Warszawa

#30 Post autor: mkur »

Maciej Drwięga pisze:
mkur pisze:Niestety, uzyskanie białego druku jest możliwe jedynie przy wykorzystaniu profesjonalnych maszyn poligraficznych...
Poproszę o dokładne fotki tego klocka, najlepiej od frontu... Nie obiecuję, ale może mi się uda zrobić naklejki takie... względnie tanio :]
Postaram się zrobić wieczorem zdjęcia

--mk

ODPOWIEDZ