A w jednym krowy, a w drugim konie

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

A w jednym krowy, a w drugim konie

#1 Post autor: Nexus 7 »

Lokomotywy sa, wagony pasazerskie sa, brakuje tylko taboru towarowego. Wybor pierwszego wagonu ulatwilo pojawienie sie nowych krow. Udalo mi sie znalezc taki wagon oryginalnie przeznacony do przewozu koni ale mam nadzieje ze nikt sie nie obrazi na bydlece wykorzystanie. Dla hardcore'owych znawcow oznaczenie Gvwhu.
Z ciekawostek MOC okazal sie logistycznym koszmarem, zdobycie niezbednych klockow wymagalo zlozenia siedmiu roznych zamowien na BL.

Obrazek

Wersja z klockow

Obrazek

Obrazek

Z ladunkiem

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kwestie techniczne: wagon w pelni funkcjonalny, pokonuje typowe luki.

Obrazek

Podwozie zostalo rozwiazane w nastepujacy sposob

Obrazek



Galeria

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2772
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ciamek »

Sympatyczny wagonik : o)
Ale ja chyba bym wolał kafelki zamiast grilli na drzwiach / trapach.
Podczepisz go do innych wagonów?
W ogóle to chyba nie doczekaliśmy się zdjęcia zmontowanego całego pociągu?

Czy krówka nie wstydzi się tak z koniem jechać? : oP
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Jak zobaczyłem te trzy osie, to pomyślałem, że pewnie służy jedynie do jazdy po prostym. A tu niespodzianka - udało Ci się rozwiązać ten problem. W ogóle odwzorowanie tego wagonu na pewno nie było łatwe. Ale poradziłeś sobie z tym znakomicie. Fajny patent na te ażurowe schodki.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4 Post autor: Qworg »

Bardzo dobrze ci wyszedł ten wagonik (i to na dodatek w jedynym słusznym kolorze). A zdjęcie z resztą wagonów? Fajne schodki no i przede wszystkim ciekawie rozwiązany układ trzech osi. Przestańcie takie rzeczy budować bo zacznę jeszcze zestawy z kolejka kupować...
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#5 Post autor: Piterko »

Na czym trzymają się te 3 osie? One nie są typowo podczepione, prawda? Jeśli to skręca i jest połączone czy to nie są zwykłe klocki obrotowe (nie chce mi się szukać - ten klocek 2x2 z obrotowym środkiem?)

Co do samego modelu - baardzo ładny, estetyczny, w dobrym kolorze. Mówiąc szczerze na początku nie zauważyłem co jest zdjęciem a co klockowym pierwowzorem xD
Skąd wy macie tyle brązowych grili no... po prostu nie mam szans z wami. A im więcej patrzę na takie budowle mam ochotę kupić jakiś stary pociąg z lego...

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#6 Post autor: Misterzumbi »

FANTASTYCZNY! Jedyne co bym osobiscie probowale zmienic to ten daszek nad budka. Wydaje mi sie ze jescze sympatyczniej by wygladalo jakby mial maly okap. Moze po prostu zrezygnowac z jednej plytki w tej budce?
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#7 Post autor: lugomina »

Prze-sli-czny! Bardzo sympatyczny, bardzo brazowy wagonik, wiernie odwzorowuje oryginal i do tego jaki bydlecy :) Super sprawa. Muuu!!
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Nexus 7

#8 Post autor: Nexus 7 »

Dziekuje za uwagi i opinie.
Ciamek pisze:Ale ja chyba bym wolał kafelki zamiast grilli na drzwiach / trapach
Probowalem, z grillami bardziej mi pasuje
Worg pisze:Przestańcie takie rzeczy budować
Nie ma mowy :-))
Piterko pisze:Na czym trzymają się te 3 osie?
Srodkowa jest zmocowana na sztywno. Dwie skrajne na starych zaczepach od przyczep, oprocz tego nie sa polaczone z podloga wagonu. Dziala to bardzo dobrze, szczegolnie jesli wagon jest w srodku skladu.
Piterko pisze:Skąd wy macie tyle brązowych grili
To akurat bardzo popularny i tani element na BrickLinku.
Misterzumbi pisze:Jedyne co bym osobiscie probowale zmienic to ten daszek nad budka. Wydaje mi sie ze jescze sympatyczniej by wygladalo jakby mial maly okap. Moze po prostu zrezygnowac z jednej plytki w tej budce?
Niezly pomysl, sprobuje tak zrobic.

rasch22

#9 Post autor: rasch22 »

"MISTRZU GENIALNIE"
jestem pod wrazeniem kazdej kolejnej twojej kolejowej produkcji, kiedys chcialem zakupic zestaw kolejki swiatecznej 10173 a twoja recenzja przekonala mnie ze to bedzie dobry zakup, ale slowa ktore w niej napisales ze to poczatek przygody z TRAINS to powiem szczerze ze wtedy nie sadzilem ze takie cuda bedziesz tworzyl :)
Gratki i szacuneczek

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#10 Post autor: spacelord »

Bardzo ładnie ten brązowy wygląda tutaj. Wagonik super się prezentuje i bardzo dobrze odzwierciedla oryginał :)

kris kelvin

#11 Post autor: kris kelvin »

Naprawdę klasa wagon. Ciężko mi wymyśleć co można w nim zmienić, żeby był bardziej podobny do orginału ? Też mi się wydaje, że wersja z grilami jest ciekawsza niż byłaby z kaflami.. No i to podwozie ciekawie bardzo rozwiązane.
Armatę też zamierzasz zbudować ?

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#12 Post autor: Misterzumbi »

kris kelvin pisze: Armatę też zamierzasz zbudować ?
KONIECZNIE!
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#13 Post autor: kle_on »

długo oglądałem podwozie zastanawiając się czemu nie jest zrobione na płytkach obrotowych 2x2 i dlaczego gdyby było to by mi coś nie pasowało..., aż mnie olśniło, że przy takim ułożeniu już nie trzeba pakować dodatkowych antenek, grili, itp. elementy podwozia są jednocześnie składową konstrukcji - świetny pomysł!
z całości wagonu nie jestem tylko zachwycony mocowaniem zderzaków, a dokładniej ułożeniem klocka 1x1 w pionie, ale co ja się będę czepiał - i tak jest ładny

Ewa Sopel
Posty: 11
Rejestracja: 2008-07-09, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk, Gliwice

#14 Post autor: Ewa Sopel »

Piękny wagon i doskonałe odwzorowanie detali. GRATULUJE I PODZIWIAM :)

Mam pytanie może nie związane z tym wątkiem ale proszę o wyjasnienie skrótu BL. Jak się domyślam to jakieś miejsce gdzie można kupić różne klocki. Potrzebuje dużo klocków i gdzie się mogę zaopatrzyć ? Proszę o pomoc bo zaczęła mnie nachodzić ochota :) na budowanie MOC - ów. Coś mi się kręci Eve w z filmu Wall-e :) a do tego potrzeba duuuużo białych :)

Pozdrawiam
! Pozdrawiam !

No risk no fun

kris kelvin

#15 Post autor: kris kelvin »

Ewa Sopel pisze: Mam pytanie może nie związane z tym wątkiem ale proszę o wyjasnienie skrótu BL.
A oto i odpowiedź :)

ODPOWIEDZ