[MOC] Iveco EuroTrakker 8x4

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#16 Post autor: SeezSQ »

Jak zwykle praca ponad wszelkie oczekiwania! Gratulację :D Mamy MOC stycznia :D
Długo przygotowywałeś się do budowy tego ?!
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

rh

#17 Post autor: rh »

M_longer pisze:Mnie też. Serio. W pewnych momentach budowy miałem jej dość (np. enty mechanizm podnoszenia paaaaaki...), myślałem nawet o jej rozebraniu do zera i wróceniu do tematu po jakimś czasie. No ale zmusiłem się do skończenia i jest ;)
Ojjj tak ... czasami Ci sił na nią brakowało, ale świetnie, że się w końcu pojawiła... co nie zmienia faktu, że wciąż uważam Iveco EuroTrakkera za nudną ciężarówkę :P
A na serio ... WYBITNIE mi się podoba paka i to jak rozwiązałaś jej podnoszenie i otwieranie (szczególnie otwieranie).
Jedyne czego można żałować, to brak wnętrza, ale znowu ten nowy BBox jest tak ogromny, że nie miałbyś kompletnie, co z nim zrobić.
Podoba mi się :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#18 Post autor: M_longer »

SeezSQ pisze:Długo przygotowywałeś się do budowy tego ?!
Co przez to rozumiesz? Zbieranie części? Musiałem tylko dokupić odwrócone skosy na pakę, a dodatkowo udało się tanio kupić kilka tiles ze Scuderii.
Resztę części już miałem :)
rh pisze:Ojjj tak ... czasami Ci sił na nią brakowało, ale świetnie, że się w końcu pojawiła... co nie zmienia faktu, że wciąż uważam Iveco EuroTrakkera za nudną ciężarówkę :P
Hmm, bo w sumie wywrotki są nudne, czyż nie? ;)

rh

#19 Post autor: rh »

M_longer pisze:Hmm, bo w sumie wywrotki są nudne, czyż nie? ;)
Dla mnie są, bo przez mieszkanie całkiem niedaleko wielkich placów remontów karłowatych mostów (i nie tylko) się ich za dużo naoglądałem :)
Ale ta i tak jest świetna ;) czapki z głów ;)


ale kolejna ma mieć ładne wnętrze;P
Ostatnio zmieniony 2009-01-27, 00:43 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#20 Post autor: Misterzumbi »

Nie ten dzial co trzeba. MT jest troche nizej. Wywal te sprzety i zbuduj siedzenia i kierownice. Sama paka to model sam w sobie. Bardzo dobrze. Buduj dalej. Obiecales Zbikowi wywrotke. Duza i zolta... :D...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#21 Post autor: M_longer »

Misterzumbi pisze:Nie ten dzial co trzeba. MT jest troche nizej. Wywal te sprzety i zbuduj siedzenia i kierownice. Sama paka to model sam w sobie. Bardzo dobrze. Buduj dalej.
Myślałem o MT, ale właśnie przez ten brak wnętrza kabiny dałem wywrotkę do działu Technic.
Misterzumbi pisze:Obiecales Zbikowi wywrotke. Duza i zolta... :D...
Jasne... Moje żółte klocki to 8421/8275 i F430... A czerwonego mam nieco więcej ;)
Ale zdaję sobie sprawę że żółta wyglądałaby najlepiej. No nic, pożyjemy, zobaczymy.
Dzięki :)
Ostatnio zmieniony 2009-01-27, 11:25 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#22 Post autor: Żbik »

M_longer pisze:Misterzumbi napisał/a:
Obiecales Zbikowi wywrotke. Duza i zolta... :D...

Jasne... Moje żółte klocki to 8421/8275 i F430... A czerwonego mam nieco więcej ;)
Ale zdaję sobie sprawę że żółta wyglądałaby najlepiej. No nic, pożyjemy, zobaczymy.
Nono! Ja tu mam taką czarną listę, na której figurują osobnicy zalegający z budową czegoś... ;) Ale nie poganiam. Taka wywrotka to spory wydatek i kupa pracy.
=====
Acha, no i chciałem przyłączyć się do zachwytów, bo model działa i prezentuje się znakomicie!
Ostatnio zmieniony 2009-01-27, 12:01 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#23 Post autor: M_longer »

Żbik pisze:Ale nie poganiam. Taka wywrotka to spory wydatek i kupa pracy.
Oj tak... I ona musi być bardziej upakowana. Gdzie ja wcisnę box? Znowu do kabiny? :D
Żbik pisze:model działa i prezentuje się znakomicie!
:)

rh

#24 Post autor: rh »

M_longer pisze:Oj tak... I ona musi być bardziej upakowana. Gdzie ja wcisnę box? Znowu do kabiny? :D
Hm, zostaje Ci jeszcze jedna opcja ... wędrówka w kierunku kół 24 x 43 :D wtedy chyba podwozie trochę urośnie i może wciśniesz do niego trochę więcej :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#25 Post autor: M_longer »

rh pisze:Hm, zostaje Ci jeszcze jedna opcja ... wędrówka w kierunku kół 24 x 43 :D wtedy chyba podwozie trochę urośnie i może wciśniesz do niego trochę więcej :)
Pojawia się ten sam problem co ze skidderem > użycie bardzo dużych kół nie pomoże, bo te wozidła w rzeczywistości jeżdżą na ogromnych kołach, więc skala i tak będzie mała...

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#26 Post autor: Żbik »

M_longer pisze:Gdzie ja wcisnę box? Znowu do kabiny?
Hmm, jak machniesz takiego kloca:
Obrazek
to o brak miejsca chyba nie będziesz musiał się martwić... Swoją drogą ja nie jestem entuzjastą tego nowego BBoxa - nieporęczny jest i ciężko go gdzieś wcisnąć. To samo o odbiornikiem IR.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#27 Post autor: Sariel »

Wszystko zależy od skali. A możliwość jeżdżenia po pokoju bez podnoszenia tyłka z fotela jest warta takich utrudnień ;)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#28 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:Wszystko zależy od skali.
Pod koła 24x43.
Żbik pisze:to o brak miejsca chyba nie będziesz musiał się martwić...
Dobra. Nie ma co gdybać, zacznę budowę to wszystko się wyjaśni. A na razie poważnie myślę nad ładowarką... ;)
Ostatnio zmieniony 2009-01-27, 12:55 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#29 Post autor: Hezar »

Świety MOC, a co tam świetny - absolutnie rewelacyjny!
Nie będę doszukiwał się żadnych niedociągnięć, mnie podoba się taki, jaki jest. I już!

Pozdrawiam (:

rh

#30 Post autor: rh »

M_longer pisze:A na razie poważnie myślę nad ładowarką... ;)
Ładowarka? Miałeś tyle CIEKAWYCH pomysłów, na coś, czego nie ma w dziesiątkach sztuk, a Ty znowu swoje ...

ODPOWIEDZ