[MOC] Iveco EuroTrakker 8x4

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#31 Post autor: M_longer »

rh pisze:Ładowarka? Miałeś tyle CIEKAWYCH pomysłów, na coś, czego nie ma w dziesiątkach sztuk, a Ty znowu swoje ...
I co z tego że w dziesiątkach sztuk? Moja łyżka kupiona do ładowarki już się zdążyła zakurzyć :P

rh

#32 Post autor: rh »

M_longer pisze:I co z tego że w dziesiątkach sztuk? Moja łyżka kupiona do ładowarki już się zdążyła zakurzyć :P
I niech się kurzy dalej :P to, że ile razy można oglądać to samo? lub mniej więcej to samo? ... nie będę wymieniał, co ciekawego proponowałeś, bo sam wiesz, a są na pewno ciekawsze niż ładowarka :>

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#33 Post autor: Bricksley »

Hmm... zacznę od wyglądu, który naprawdę powala. Te wszystkie zaokrąglenia, detale i inne efekty składające się na konstrukcję sprawiają, że model wydaje się nie być z klocków. Brak wnętrze trochę razi biorąc pod uwagę całość wykonania. Jak pisałeś, że wolno jeździ, to spodziewałem się czegoś lepszego :D Fajny mechanizm podnoszenia kipra/u? .
M_longer pisze:Eee... nie?

Tak, to będzie ŻÓŁTE :)
A może coś polskiego? Albo nie, ja zajmę się rodzimą maszyną :D
M_longer pisze:A na razie poważnie myślę nad ładowarką... ;)
Kurde, musze się pospieszyć :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#34 Post autor: Sariel »

M_longer pisze:I ona musi być bardziej upakowana. Gdzie ja wcisnę box? Znowu do kabiny? :D
Po uważnym przyjrzeniu się wymiarom: wywal pompkę ręczną, między drugą a trzecią osią masz dość miejsca na kompresor z silnikiem PF Medium albo 71427/43362 i 1-2 pompkami. Wywal silnik napędzający atrapę, atrapę wsuń pod kabinę i napędzaj z układu napędowego. Bbox powinien Ci się wtedy zmieścić podłużnie poziomo na ramie za kabiną, pod przednią częścią paki, z tyłu zostanie akurat miejsce na jej mechanizm podnoszenia. Wieżyczka IR naprzeciwko kompresora na drugim boku albo w tylnej ścianie kabiny, i zostaje Ci miejsce na wnętrze kabiny. Jestem przekonany że się da :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#35 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:Wywal silnik napędzający atrapę, atrapę wsuń pod kabinę i napędzaj z układu napędowego.
Tylko, hmm, atrapa JEST napędzana przez silnik napędowy... Ten XL napędza tylne osie i V6 :)
Sariel pisze:Bbox powinien Ci się wtedy zmieścić podłużnie poziomo na ramie za kabiną
A nadkola do spółki z filtrem powietrza będą się trzymać zagęszczonego powietrza, tak? ;)
Box w podanym przez Ciebie ułożeniu będzie miał wymiary 8x11x4s. Rama jest szeroka na 8s, a do niej jest poprzyczepiana cała masa pinów które trzymają nadkola i resztę. A jej głębokość to 3,5s, bo w ramie siedzi jeszcze PF M od skrętu. Dobrze rozumiem? Czy chodziło Ci raczej o ułożenie boxa w stylu Cherry Pickera?
Sariel pisze:Wieżyczka IR naprzeciwko kompresora na drugim boku albo w tylnej ścianie kabiny, i zostaje Ci miejsce na wnętrze kabiny
Brak zasięgu > PF M ucierpi przy skręcaniu ze względu na brak sprzęgła, nie, na zdublowanie sprzęgła nie ma miejsca.
Ostatnio zmieniony 2009-01-27, 16:15 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#36 Post autor: Sariel »

Sorry, wydawało mi się, że pisałeś gdzieś o napędzaniu atrapy osobnym silnikiem. Nadkola mogą mieć mocowanie za i przed sobą, niekoniecznie z boku, silnik od skrętu da się schować pod kabiną jeśli zabiera miejsce na bbox. Z brakiem zasięgu nie przesadzajmy, dopóki jeździsz w niezbyt dużych pomieszczeniach, sygnał i tak odbija się od ścian. Jeździłem po pokoju czołgiem z odbiornikiem IR pod wieżyczką i się dało :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#37 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:Nadkola mogą mieć mocowanie za i przed sobą, niekoniecznie z boku
Budowałem z tego co mam. Czarne zawiasy się skończyły i nadkola trzymają się na pinach.
Ale mocowania filtra nie da się obejść. Musi się trzymać górnej części ramy, ze względu na flexa na którym znajdują się oponki. Inaczej flex wygiął by filtr do tyłu i wyglądałby jak po uderzenie młotkiem ;)
Sariel pisze:Z brakiem zasięgu nie przesadzajmy,
Być może. Ale dmucham na zimnie ;)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Iveco EuroTrakker 8x4

#38 Post autor: dmac »

Bardzo przyjemny model. I całkiem sprawny, z tego co widzę.

Do znanych już niedoskonałości (w rodzaju ręcznej pompki) nie będę powracał, bo są sprawy, których nie da się obejść, ale jest coś, o czym nie napisano - lub nie doczytałem (za co z góry przepraszam). Otóż jeśli to naprawdę ma być ta ciężarówka, którą widać na zdjęciach, to albo owe zdjęcia oryginału są rozciągnięte w pionie, albo nie całkiem trafiłeś z proporcjami kabiny. Odnoszę wrażenie, że powinna być wyższa (lub węższa). Gdy się na nią patrzy na wprost, wydaje się prawie kwadratowa, podczas gdy w oryginale jest wyraźnie prostokątna, czyli wyższa.

Nawet jeśli mam słuszność w tej sprawie, nie zmienia to faktu, że model jest bardzo wypieszczony. Naprawdę fajny.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#39 Post autor: M_longer »

dmac pisze:Nawet jeśli mam słuszność w tej sprawie
Masz. I to też wina boxa. Ech...
Ale wolałem taką dysproporcję zamiast boxa w roli szyby.
Następna będzie bardziej proporcjonalna ;)

Myślę o wersji 8x8, na kołach z JG. Prawdopodobnie byłby to Actros:
Obrazek
Ale to plan z gatunku 'na kiedyś tam'...

intech
Posty: 79
Rejestracja: 2007-11-28, 11:18
Lokalizacja: Konin
brickshelf: intech77

 

#40 Post autor: intech »

Oj, Longer, Longer...

Nabawiłem się przez Ciebie kompleksów... I pokaż tu coś, jak jeden z drugim wyskoczy z takim sprzętem? No nie da się! Gratki Longer, śliczna jest :D Ale czemu nie zaprezentowałeś tego w lutym? :P

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#41 Post autor: M_longer »

intech pisze:I pokaż tu coś, jak jeden z drugim wyskoczy z takim sprzętem?
Wiem że skończyłeś swój model. I masz go pokazać...
intech pisze:Ale czemu nie zaprezentowałeś tego w lutym? :P
Bo zbudowałem w styczniu? :>

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#42 Post autor: Robson »

M_longer pisze:I masz go pokazać...
Pewnie pokaże w lutym :P Ale Intech ja też coś pokaże w lutym :D
Cb1100RR

intech
Posty: 79
Rejestracja: 2007-11-28, 11:18
Lokalizacja: Konin
brickshelf: intech77

 

#43 Post autor: intech »

M_longer pisze:Bo zbudowałem w styczniu? :>
Żaden pretekst :P
Robson1903 pisze:Pewnie pokaże w lutym :P
To mały MOCyk relaksacyjny, nie ma znaczenia kiedy pokażę, ponieważ do MOC miesiąca go nie wstawię :)
Robson1903 pisze:Ale Intech ja też coś pokaże w lutym :D
Czekam :D

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#44 Post autor: Sariel »

Po napatrzeniu się na Twoje Iveco, Longer, sam nie wiem kiedy powiesiłem sobie na ścianie blueprint Scanii CB 8x4. Męczy mnie pomysł żeby zbudować ją całą na czarno pod kryptonimem Wywrotka Szatana :P

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#45 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:Po napatrzeniu się na Twoje Iveco, Longer, sam nie wiem kiedy powiesiłem sobie na ścianie blueprint Scanii CB 8x4. Męczy mnie pomysł żeby zbudować ją całą na czarno pod kryptonimem Wywrotka Szatana :P
Heh, Twój 8 Wheeler z tego co pamiętam był zgodny z proporcjami Scanii. No i bardzo dobrze, chcę zobaczyć ten kompresor z płaskim boxem i wnętrzem kabiny ;)

ODPOWIEDZ