[MOC] MAN Kat

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#31 Post autor: Pietruch »

Ja słyszałem i gdzieś wyczytałem że czarne są słabe, a żółte knoby znoszą bardzo duże obciążenie, ale to i tak zależy od konstrukcji i powstałych luzów. Widać Lomero miałeś solidną maszynę. ;)
Pozdrawiam,
Maciej

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#32 Post autor: mienso123 »

A więc tak:
Ten pomysł z przyspieszeniem nie był wcale taki głupi :) Wymieniłem prawie wszystkie pary z8 i z24 na bevele, knoby czarne na żółte (została tylko jedna para czarnych bo nie chciało mi się tego wyciągać) i śmiga nawet bardzo dobrze. Waży teraz jakieś 2,2kg (postaram się go jeszcze bardziej odchudzić). Dzięki zmianie na bevele, mogłem przerobić zwrotnice tak, że nie ma się teraz do czego przyczepić. W najbliższym czasie dodam dokładne zdjęcia mostów i może jakiś filmik.

Zakładając ten temat miałem nadzieje że Man jest już skończony... Eh jaki byłem głupi :P

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#33 Post autor: TT »

Jestem ciekaw tej konfiguracji. Zawsze zakłada się przełożenie 1:9 i manipuluje masą. W Twoim przypadku jest na odwrót. Ciekawe jak to się sprawdzi.
Pokaż film na tych nowych przełożeniach.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#34 Post autor: Sariel »

mienso123 pisze:Zakładając ten temat miałem nadzieje że Man jest już skończony... Eh jaki byłem głupi :P
Nie ma czegoś takiego jak skończona trialówka (nie licząc mojego Stara po locie z górki) :P

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#35 Post autor: mienso123 »

No to jest filmik i zdjęcia:

[Galeria]

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

[youtube]http://youtube.com/watch?v=9jE0w30_L-w[/youtube]


Nie jest wcale tak dobrze jak myślałem, i jak było na początku. Przy skręcaniu na dywanie zwalnia i jest słabszy. Możliwe że to wina akumulatorków, wypróbowałbym go na zewnątrz na trylince i kretowinach, ale wszystko leży przysypane tym białym dziadostwem. Udało mi się dzisiaj złamać drugiego knoba, w tym samym miejscu co poprzedniego ;].
Jak myślicie, czy wrócenie do dawnego przełożenia ma sens, czy zostawić to tak jak jest i nie kombinować?

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#36 Post autor: Pietruch »

mienso123 pisze:Jak myślicie, czy wrócenie do dawnego przełożenia ma sens, czy zostawić to tak jak jest i nie kombinować?
Wróć do poprzedniego przełożenia i nie kombinuj. Przyśpieszanie to bardzo głupi pomysł - już straciłeś 2 knoby.
Pozdrawiam,
Maciej

aro_kal
Posty: 436
Rejestracja: 2006-02-07, 14:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: aro-kal

 

#37 Post autor: aro_kal »

Na dywanie każdy pojazd bez dyferencjału podczas skrętu będzie zwalniał, bo opony mają niemal idealne tarcie o włochate podłoże. Na dworze masz piach na trylince, ziemię, śnieg, wszystko to pozwala kołom się obrócić w miejscu.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#38 Post autor: Mr.Z »

A ja zadam pytanie jak przystało na mało doświadczoną blondynkę:
po co są knoby?
jaka jest ich przewaga nad bevelami?
Pytam calkiem powaznie, to nie zadna prowokacja ani zart.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#39 Post autor: Sariel »

Nie przeskakują pod obciążeniem.

ODPOWIEDZ