[WIP] Wielkie 8x8

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

[WIP] Wielkie 8x8

#1 Post autor: Emilus »

Witam,

Znowu was pozanudzam ale sądziłem, iż parę osób z branży zainteresuje to moje nowe 8x8...

Więc przedstawiam jeżdżące podwozie zila 135, tadaaa:

Obrazek

Jest wielki, ciężki i znacząco bardziej mobilny niż zil 4972. Naprawdę ta maszyna dostojnie przejeżdża przez wszystko... Tedom by się schował:-)
Teraz masa podwozia, to 3,5 kg. Docelowa tak jak przy 6x6, 5-6 kg. Przełożenie 9:1.

Najciekawszy oczywiście środkowy most, gdzie kolebka wzdłużna jest amortyzowana góra-dół. Pierwszy i ostatni most, to amortyzowane kolebki.
Zdjątko:
Obrazek

NApęd 3x PF XL, wszystkie zębatki oczywiście zdublowane (nawet te pracujące w układzie skrętu) :-). Docelowo ma mieć 6 batboxów.
Model będzie miał zgodnie z orginałem 2 atrapy V8 :-D

Pozostałe zdjątka (wszystkie z galerii):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

GALERIA...

Filmiki, pokazujące nieco możliwości tego potwora:-)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_-Rif8NhA_Y[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ma5_irgActE[/youtube]

Komentarze mile widziane.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#2 Post autor: mienso123 »

Wg mnie trochę zbyt sztywne to zawieszenie, może spróbuj zrobić dwie kolebki wzdłużne, na jednej dwie pierwsze osie, a na drugiej tylne. Koła będą bardziej przylegać do podłoża i mniej energii stracą na kręcenie się w powietrzu :)

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#3 Post autor: ManiekManiak »

Ma to potencjał, ale ten frywolnie latający w środku wózek mi się nie podoba. Wiem że nie jest łatwo zrobić maszynę 8 kołową, która przejeżdżając przez górkę lub dołek nie jedzie na 4 kołach, jednak to rozwiązanie jakoś do mnie nie przemawia. Nie próbowałeś innych koncepcji?

Fistach

#4 Post autor: Fistach »

mienso123 pisze:Wg mnie trochę zbyt sztywne to zawieszenie, może spróbuj zrobić dwie kolebki wzdłużne, na jednej dwie pierwsze osie, a na drugiej tylne. Koła będą bardziej przylegać do podłoża i mniej energii stracą na kręcenie się w powietrzu :)
dołozysz te 3 kg jeszcze i obawiam się, że będzie za miękkie.

Emilus to jest szalone, będę ze zniecierpliwieniem czekał dalszych update'ów. Ale rozumiem że pamiętasz, że same batboxy będą ważyć ponad 1200 g? :)

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#5 Post autor: TT »

Rzeczywiście potwór. Prawdziwe bydle.
Do rzeczy. Może w tej chwili środek czasami nie wybiera nierówności - lata, ale jak dołożysz masy to rzeczywiście powinno być lepiej. Mimo to bardzo sprawnie przeleciał przez te przeszkody.
Spróbuj dociążyć go czymś i zrobić symulacje z 6kg.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#6 Post autor: Kubrick »

Ja mysle, ze dobry efekt daloby zamintowanie bboxow tak, zeby dociazaly dzwignie trzymajace srodkowy wozek, bo przy podjezdzie czasami dziwnie podnosi kola drugiej osi.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#7 Post autor: Emilus »

Kubrick pisze:Ja mysle, ze dobry efekt daloby zamintowanie bboxow tak, zeby dociazaly dzwignie trzymajace srodkowy wozek, bo przy podjezdzie czasami dziwnie podnosi kola drugiej osi.
Kubrick, ale tam jest kolebka wzdłużna, amortyzowana tylko góra dół. Kolebka obraca się luźno. Po co dociążać? Koła podnosi czasem moment obrotowy, ale pamiętaj, że docelowo to auto będzie ważyć 2 razy tyle. Pod obciążeniem się ułoży... Poza tym taka cena mobilności... Sprawdziłem wiele rozwiązań, publikuję co trzecie :-)

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2200
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#8 Post autor: Kubrick »

Emilus pisze:Po co dociążać?
Zeby wszystkie kola wozka w miare mozliwosci uzyskaly kontakt z podlozem przy jednoczesnym osiagnieciu maksymalnej mozliwej trakcji.
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#9 Post autor: Emilus »

nie no kumam. Zobaczę, ala chodzi mi o podrywanie wózka...

ODPOWIEDZ