[MOC] Caterpillar 320D L

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#31 Post autor: M_longer »

Piotrek builder pisze:Mam nadzieję, że te zmiany poprawiły wygląd modelu!
Teraz jeszcze tylko dodaj silniki do napędu podwozia. A ramię działałoby lepiej na pneumatyce :P

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#32 Post autor: Mikolaj »

Mówiłem że "Hocus Pocus" się nada!:)
Koparka bardzo fajna, zmiany jej nie zaszkodziły, ani specjalnie nie pomogły. Ona po prostu była ładna od początku:)

Swoją drogą argumenty, że była "za bardzo przekombinowana" były... za bardzo przekombinowane...
Ostatnio zmieniony 2009-02-05, 16:07 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

rh

#33 Post autor: rh »

M_longer pisze:Teraz jeszcze tylko dodaj silniki do napędu podwozia. A ramię działałoby lepiej na pneumatyce :P
To jest "Tu i Teraz" a nie Technic :> Bez przesady. Najważniejsze, że można się nią w końcu pobawić :)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#34 Post autor: KUKUS »

Druga wersja jest lepsza od pierwszej. Koparka wygląda bombowo i na pewno może zająć honorowe miejsce na półce, ale szkoda, że gorzej z bawialnością :P ...

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#35 Post autor: pitrek02 »

rh pisze:
M_longer pisze:Teraz jeszcze tylko dodaj silniki do napędu podwozia. A ramię działałoby lepiej na pneumatyce :P
To jest "Tu i Teraz" a nie Technic :> Bez przesady. Najważniejsze, że można się nią w końcu pobawić :)
Dokładnie, nie można przesadzać!
KUKUS pisze:ale szkoda, że gorzej z bawialnością :P ...
Jak to gorzej? Da się nią normalnie bawić, chociaż dziecku bym jej nie dał. :P

Dziękuję wszystkim za komentarze i pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2009-02-05, 19:09 przez pitrek02, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#36 Post autor: Żbik »

Jako że podejmowałem w modelach temat kopania/ładowania/zgarniania odezwę się i ja. Pomijając kwestię funkcjonalności, której z definicji ten model mieć nie będzie, chciałem powiedzieć, że model jest bardzo ładny. Jeśli by zrobić lekko rozmazane zdjęcia można by mieć problemy z rozpoznaniem czy to oryginał czy model.

Ale... "rozchodzi się o to żeby te plusy nie przesłoniły wam minusów!" ;)

Nie podobają mi się te study przy łyżce - skoro już tak SNOT-ujesz, to do końca! Vogle może zamiast obustronnej gładkości zastosuj normalną technikę - klocki zwrócone spodem do kabiny: wtedy zaoszczędzisz tiles i konstrukcja będzie mocniejsza!

=====

I taka uwaga generalna do modelarzy "li tylko estetycznych": dlaczego w większości Waszych modeli klocki są nie do końca ze sobą szczepione? Na zdjęciach widać szpary, rozłazi się to jakoś... Nie można tego zrobić porządnie skoro model ma być taki ładniusi?
Ostatnio zmieniony 2009-02-06, 10:12 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#37 Post autor: Jerac »

Są kombinacje połączeń które nie do końca są poprawne (prosty przykład - boczny stud w headlight bricku wystaje poza jego obrys, jeśli postawimy koło niego bricka to cały układ będzie nieco rozepchnięty), i powodują powstawanie drobnych szczelin. Czasami, szczególnie przy bardzo skomplikowanym snocie zdarza się że pojawiają się szczeliny których być nie powinno, i nie bardzo wiadomo co je powoduje...

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#38 Post autor: Scrat »

Po poprawkach lepiej, choć już wcześniej mi się podobała. Na półce na pewno będzie ładnie wyglądała. Fajnie, że pojawiła się jakaś koparka dla figa. Właśnie! Mieści figa, za co wielki plus :)

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#39 Post autor: pitrek02 »

Żbik pisze:Nie podobają mi się te study przy łyżce - skoro już tak SNOT-ujesz, to do końca!
Zabrakło mi już Tilesów. ;(
Postaram się je zakupić w najbliższym czasie i podmienić. :)
Scrat pisze:Mieści figa, za co wielki plus :)
Trzeba iść z duchem czasu! :P
Żbik pisze:chciałem powiedzieć, że model jest bardzo ładny
Scrat pisze:Po poprawkach lepiej, choć już wcześniej mi się podobała.
Dzięki!

Pozdrawiam!

Monkej

#40 Post autor: Monkej »

Świetna koparka! Bardzo mi się podobają Twoje prace i tu też pokazałeś wysokiej jakości klasę. Ładna i zgrabna praca :)

ODPOWIEDZ