[MOC] Podatki

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#16 Post autor: lugomina »

Cudny moc, zgredku! Czapki z glów! Ten zuraw, bociek, dachy!
Zglos to do Mocy miesiaca :)
Nawet jak "wioche zrobisz", to piekna i funkcjonalna!

(to tak na pierwszy rzut oka, a teraz ide sie zaglebiac w galerie:)
Edytka: po zaglebieniu podziwiam Cie jeszcze bardziej! Wszystkie te szczególy od drewutni po bude po ogródek :)
Chata z gontami na górze i zbudowana z balów na zrąb!
(swietne zastosowanie bialych brick modified logs). Takze swietny komin.
Baran jest przeboski! Ekstra klasa wykorzystanie batów Indiego!
Ptaszki to poemat - kury wystajace z wozu oraz kuraki latajace po obejsciu :)

Wspólczuje tym wiesniakom - na temat fiskusa tez sie czuje jak ten chojrak przy studni z mieczem przytknietym do gardla oraz zrozpaczona niewiasta przy wozie zarazem. Ech zizn!

Pytanie - dlaczego kon poborców pije wode z balii do zmywania? :)
I czy to czosnek tam rosnie na grzadce?
Ostatnio zmieniony 2009-02-04, 22:13 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1392
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#17 Post autor: glaz_pimpur »

Świetne! Domkowi kolor biały jak widać mu nie zaszkodził. Miny fajnie dopasowane. Nie podoba mi się tylko ta breja, którą "pije" koń. Rozumiem, że to ma być jakieś pożywne papu ale niestety przypomina mi tylko zbieraninę klocków.
I oczywiście baran świetny, reszta trzódki też.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Nexus 7

#18 Post autor: Nexus 7 »

Zachwycajaca ilosc szegolow. W glowie sie nie miesci. Dynamika calej sceny rowniez fantastyczna. Baran genialny. Podobnie jak okno w chacie.
Tak samo jak Kris zazdroszcze umiejetnosci ozywiania modeli.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#19 Post autor: zgrredek »

Dziękuję za komentarze. Cieszę się, że się Wam podoba.
bartemo pisze:studnia w środku jest jakaś taka kanciasta.
Też dostrzegam , że można było zrobić to lepiej i dziś zrobiłbym to inaczej. Nie podjąłem się jednak zmiany tego bo wymagałoby to zbyt dużej ingerencji w podłoże. Właściwie to musiałbym wszystko rozebrać i jeszcze raz składać do kupy.
Hezar pisze:W wątpliwość poddaję jedynie fakt istnienia w "tamtych" czasach budy i przywiązanego doń łańcuchem psa, który "papu" dostaje do miski.
Też miałem tę wątpliwość, ale nie mogłem odmówić sobie tego szczegółu.
Worg pisze:Tam aż się prosi żeby poupychać trochę brązowego, np brązowe titlesy w ramie i okiennicy, brązowy daszek nad składzikiem drewna przy stajni.
Wiem, że w świecie Lego utarło się, że drewno i pnie drzew są brązowe, ale tak naprawdę to drewno w tym kolorze występuje tylko w meblach i stolarce budowlanej. Drewno wystawione na działanie deszczu i słońca szarzeje, a pnie drzew są tak naprawdę czarne, szare lub ciemnozielone. No, sosny są trochę brązowe, ale w innym odcieniu. W skansenie, który był dla mnie inspiracją budynki były albo pobielone wapnem, albo szare. Małym ustępstwem na rzecz legowej tradycji było zrobienie brązowego płotu. Po prostu szare kafle mi się skończyły.
Ciamek pisze:Dach chatki! Chyba niełatwo było go poskładać do kupy?
To jest czwarta wersja. Jak już wpadłem na pomysł to poszło łatwo. Gdyby nie to, że zabrakło mi małych kafli i flexów (bliżej komina prześwitują żółte), to obora miałaby podobny dach.
Ciamek pisze:co jest nóżką bociana?
To zwykła antena Obrazek , tyle, że zaczyna się kawałek pod gniazdem. Właściwie to całe gniazdo trzyma się tylko na tej nodze.
Ciamek pisze:Jak im się mordki trzymają? Na fleksie?
Tu niestety było trochę rzeźbienia. Nie dość, że flex to jeszcze na nim krótki kawałek węża pneumatycznego.
lugomina pisze:Pytanie - dlaczego kon poborców pije wode z balii do zmywania?
glaz_pimpur pisze:Nie podoba mi się tylko ta breja, którą "pije" koń.
Przyjazd "gości" zastał gospodynię przy zmywaniu "statków". Koń pije bo akurat taką "wodę" znalazł sobie. Nie musimy bać się o jego zdrowie, bo w tych czasach nie było detergentów.
glaz_pimpur pisze:baran świetny
Nexus 7 pisze:Baran genialny.
Nie spodziewałem się tak ciepłego przyjęcia barana, bo... te jego rogi są dosyć karykaturalne. No i głowa nie trzyma się niczego. Jest to po prostu klocek wetknięty między rogi.
rh pisze:jak widzę, że pojawia się cokolwiek, czego autorem jest zgrredek to się spodziewam czegoś, co będzie "wymiatało"
Aż strach pokazać coś "niewymiatającego".
rh pisze:jak będą wyglądały Twoje prace, kiedy będziesz wychodził z założenia, że należy wykorzystać jak najwięcej studów na detale
Nie wychodzę z takiego założenia. Po prostu w miarę budowania przychodzą mi do głowy jakieś pomysły i dokładając je robi się coraz ciaśniej i ciaśniej. Już po publikacji przyszło mi do głowy, że koło budy mogłaby leżeć kość, która wypadła z miski.
Ta praca utwierdziła mnie w mojej niechęci do konkursów. Gdybym według pierwotnych zamierzeń zdążył zrobić ją w grudniu na CCC-VI, to byłaby z dwóch boków mniejsza o 8 studów, nie byłoby bociana, drewutni, wozu z sianem, chłopca z procą, balii ze "statkami" i barana.
Jeszcze raz dziękuję za komentarze. Niech MOC będzie z Wami.
Ostatnio zmieniony 2009-02-05, 08:34 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#20 Post autor: Hezar »

zgrredek pisze:Hezar napisał/a:
W wątpliwość poddaję jedynie fakt istnienia w "tamtych" czasach budy i przywiązanego doń łańcuchem psa, który "papu" dostaje do miski.

Też miałem tę wątpliwość, ale nie mogłem odmówić sobie tego szczegółu.
Podsumuję to tak: Bardzo dobrze, bo dzięki temu praca zyskała na atrakcyjności.

Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#21 Post autor: PatrykZ »

Sielska sceneria. Gdyby nie Ci usankcjonowani prawnie rabusie, prawie idylla. Zwierzaki piękne, słodki ogródek. Pobielana Chata rewelacyjna. Gont i bele wyszły znakomicie. Okno tylko trochę międzywojenne :-)

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#22 Post autor: Ramzes »

Świetna scenka w wiejskich klimatach. Wszędzie pełno ruchu i zamieszania - nic tylko pozostaje pogratulować pomysłu i wykonania:)
Aaaa świetny patent na bocianie gniazdo, noi ten domek...
Szacun
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#23 Post autor: Mikolaj »

EKSTRA!
Praca jest fantastyczna! Jedynym minusem jest szara szopa - lepsza byłaby brązowa,ale co tam:)

Bardzo ładne ptaki:)
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

lolas

#24 Post autor: lolas »

Bardzo udany MOC.
Mnostwo swietnie zrobionych detali. Czarny baran jest rewelacyjny. Podoba mi sie zabarykadowana buda, proca, bocian i gniazdo (!!), swietnie oddales dynamike w scenie lapania ptactwa!

Grand

#25 Post autor: Grand »

Apropo moca, to ja mam dziś zaliczenie z podatków...

Co nie zmienia faktu, że Twoje dzieło zgrredku mi się bardzo podoba.
Ostatnio zmieniony 2009-02-05, 11:29 przez Grand, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#26 Post autor: Hippotam »

Piękna rzecz. Dołączam się do achów o ochów. Fajny dach wyszedl, naprawde wygląda na taki stary, rozwalający się. Piekne zwierzęta, bardzo pomysłowe i fajnie użyte do scenek.

Ptaki to u Ciebie juz taki stały, charakterystyczny motyw, prawie jak podpis.

Pieknie wyszły pobielone ściany, po oglądnięciu zdjęć ze skanenu zaakceptowalem też szare dachy. Diorama jest już na Klockach.

mucia

#27 Post autor: mucia »

Jeśli chodzi o detale to jestem pod wrażeniem. Przede wszystkim gniazdo bociana jest niesamowite. Ujął mnie też ogródek, no i oczywiście zwierzątka. Brawa, jeszcze raz brawa. W końcu jakaś praca na której dużo się dzieje.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#28 Post autor: zgrredek »

Miałem zrobić sobie krótką przerwę w budowaniu, ale wasze pochwały zdopingowały mnie do działania i jeszcze dziś wezmę się do roboty. Ale tym razem nie będzie to nic "wymiatającego". Raczej coś kameralnego na dwa minifigi.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#29 Post autor: nori »

To i ja się przyłącze do "achów". Twoje scenki zawsze ogląda się z prawdziwą przyjemnością, okrywając najróżniejsze szczególiki, dopracowanie oraz pietyzm. A do tego to wszystko żyje, oddawanie zdarzenia ruchu wychodzi Ci naprawdę rewelacyjnie !
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

spacelord
Posty: 960
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#30 Post autor: spacelord »

Super to wygląda. Strasznie bajkowo i kolorowo i realistycznie. Scenka aż 'tętni życiem'. Ciekawy okrągły dach :) No i wszystkie zwierzątka fajnie zrobione... tylko czemu pies się schował w budzie i nie wyszedł na żadnym zdjęciu (chyba że coś przegapiłem)?

ODPOWIEDZ