[MOC] Transporter planetarny

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

[MOC] Transporter planetarny

#1 Post autor: spacelord »

Witam
MOC powstał specjalnie do zabawy Nexusa: [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=8277]Nowa seria lego - Zabawa[/URL] (mam nadzieję że pasuje tematyką)

Jest to mały statek przeznaczony głównie do szybkiego transportu na powierzchni planety, choć i na orbitę powinien dolecieć ;)
Obrazek

I teraz po kolei:

Bawialność
- małe dziecko ma za co chwycić (z tyłu u góry np),
- nie rozlatuje się (najsłabiej trzymają się skrzydła),
- ładunek łatwo się zakłada jak i wykłada, założony ładunek nie wypada podczas latania,
- minifiga łatwo jest posadzić w środku (i wyjąć też),

Budowa
- nie starałem się chować studów, użyłem takich klocków że akurat ich niedużo jest...
- jeśli tylko wykryłem że da się kilka mniejszych klocków zastąpić większym to tak robiłem (nawet jeśli kosztowało to trochę wygląd), oczywiście w obrębie klocków które posiadam,
- przy budowie nie trzeba 'nie-wiadomo-jakiej' zręczności rąk,

Funkcje
- Ładunek jest 'niby-skrzynką', do której pakuje się jeszcze dwa mniejsze ładunki i ładnie zamyka, nic nie stoi na przeszkodzie aby zbudować jeden duży ładunek (byleby pasował do ładowni),
- z tyłu statku jest klapka która przytrzymuje ładunek,
- kabina pilota jest otwierana z góry (szybka) i z dołu (podłoga) żeby łatwo było umieścić w niej minifiga (bez tego było trudno),
- można jeszcze zmieniać pozycję dwóch światełek na górze po bokach,

Uwagi
- kolory: tu nic nowego nie wymyśliłem, ale mam tak mało nowszych kolorów, że z nimi nic większego nie dam rady zbudować :/
- konstrukcja jak na swoją wielkość ma chyba dość sporo klocków (nie liczyłem, ale na oko tak się wydaje) - możliwe że to wada (więcej klocków => większa cena)...

Galeria BS (po upublicznieniu): TUTAJ
Zdjęcia (numerki od 01 do 17): TUTAJ

Wybrane zdjęcia:
z ładunkiem
bez ładunkku
z góry
z otwartą kabiną
od spodu

Pozdrawiam, i zapraszam do komentowania :)
Ostatnio zmieniony 2009-02-09, 16:30 przez spacelord, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mikolaj »

Hezar pisze:nie ma on "za grosz" urody
A mnie się z kolei wydaje, że jest bardzo urodziwy.
Skrzydła są super, kabina też bomba. Kolorystyka... sam nie wiem. Ja tam bym wolał szaro-niebieskie pojazdy:)

EDIT:
Hm. Jak to się stało, że odpowiadam na post, który jest pode mną?:P
Ostatnio zmieniony 2009-02-10, 21:12 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#3 Post autor: Hezar »

To, co udało Ci się osiągnąć tym prototypowym zestawem, to jego potencjalna bawialność - tu dziecko będzie miało w zasadzie mnóstwo możliwości, by skutecznie rozwijać swoją wyobraźnię.
Jedynym zaś jego minusem jest to, że właściwie nie ma on "za grosz" urody, a to przecież jedna ze spraw kluczowych.

Pozdrawiam (:

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#4 Post autor: Hezar »

Mikolaj pisze:bardzo urodziwy
Wydaje mi się, że stwierdzenie to jest nieco przesadzone, transporterowi sporo brakuje bowiem do tego, co dotychczas prezentował nam spacelord.
Mikolaj pisze:Kolorystyka... sam nie wiem. Ja tam bym wolał szaro-niebieskie pojazdy
Mnie z kolei kolorystyka jak najbardziej odpowiada.

Wszystko jest zatem rzeczą gustu, a o gustach - jak powszechnie wiadomo - się nie dyskutuje ;)

Pozdrawiam (:

EDIT:
Jak to się stało, że odpowiadam na post, który jest pode mną?
Czary jakie, czy co? XD
Ostatnio zmieniony 2009-02-10, 21:22 przez Hezar, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Hezar, a teraz zrób coś z tym double postem :P

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#6 Post autor: spacelord »

Hezar pisze:To, co udało Ci się osiągnąć ... to jego potencjalna bawialność
Miło że chociaż tyle :) ale jest to dość istotna cecha ;)
Długo go przebudowywałem żeby nic się nie urywało, i wszystkie funkcje łatwo 'działały'...
Hezar pisze:nie ma on "za grosz" urody
Stoi obok mnie na biurku teraz - i tak się mu przyglądam - i nawet nie jest taki brzydki jak piszesz (oczywiście to sprawa gustów - racji trochę na pewno masz)... może to kwestia zdjęć? ładunek jest niezgrabny trochę, ale za to funkcyjny bardzo...
A co do ładności to wg mnie poszedłem na dość dobry kompromis między skomplikowaniem a wyglądem (w obrębie moich klocków - chyba muszę dokupić trochę nowych :/ ) - miałem pomysł na mały transporter i nie chciałem tego zmieniać (może zbyt kurczowo się trzymałem początkowej idei)... najwięcej kłopotów sprawiała mi szybka przednia - po prostu żadna nie pasowała, a ta była najmniejszym złem...
Mikolaj pisze:A mnie się z kolei wydaje, że jest bardzo urodziwy.
Dzięki :) Nie wiedziałem że statki kosmiczne mogą być urodziwe ;)
Hezar pisze: transporterowi sporo brakuje bowiem do tego, co dotychczas prezentował nam spacelord.
Obiecuję się poprawić ;)


Trochę się rozpisałem, ale na koniec dodam jeszcze że trochę przyglądałem się oryginalnym zestawom lego z ostatnich lat i trochę patrzyłem jak tam są wyważone 'urodziwość' i bawialność...

Dzięki za komentarze :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#7 Post autor: Hezar »

M_longer pisze:Hezar, a teraz zrób coś z tym double postem :P
Nie ma to już najmniejszego sensu, gdyż narobi tylko większego bałaganu.
I tak wiadomo o co chodzi ;)

Pozdrawiam (:

Nexus 7

#8 Post autor: Nexus 7 »

Calkiem niezle, o takie wlasnie modele chodzi. Moze tylko troche za malo kolorowo .

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#9 Post autor: spacelord »

Nexus 7 pisze:Calkiem niezle, o takie wlasnie modele chodzi. Moze tylko troche za malo kolorowo .
Dzięki :) Z nowymi kolorami u mnie krucho, ale coś się może uda jeszcze zbudować do końca lutego żeby ładniejsze było (stare kolory też w końcu ładne są ;) )

ODPOWIEDZ