[MOC] Caterpillar 365c LME

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#16 Post autor: Bricksley »

Robson1903 pisze:Mogę tak na krótko zrobić filmik jak to pracuje ze z tyłu sobie podłącze jakoś co wy na to chcecie?
Może lepiej poczekać i zrobić porządny film?
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#17 Post autor: Robson »

Może lepiej poczekać i zrobić porządny film?
Mi się nie śpieszy, pisałem. Spoko to zrobie porządny :)
Cb1100RR

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#18 Post autor: TT »

Można zrobić taki i taki. Tzn. zwykły na szybko, żeby nas zaspokoić i potem drugi bardziej zbliżony do Sarielowych produkcji :)
Pozdrawiam,
Tomek

STING

#19 Post autor: STING »

TT pisze:Można zrobić taki i taki. Tzn. zwykły na szybko, żeby nas zaspokoić i potem drugi bardziej zbliżony do Sarielowych produkcji :)
jestem za choć jak mamy się spotkać w następnym tygodniu to wolę na lifie zobaczyć :P

Awatar użytkownika
Bartex0805
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-21, 16:24
Lokalizacja: Leszno
brickshelf: Bartex0805

 

#20 Post autor: Bartex0805 »

No no niezły sprzęt budowlany, wygląda bardzo łajnie, ciekawi mnie jak pracuje, czekamy na film.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#21 Post autor: Żbik »

No rzeczywiście mamy ostatnio wysyp koparek – jak dla mnie bomba!

Coś nie mogę doczekać się moderacji galerii, więc pierwsze uwagi już teraz. Ewentualne dalsze po obejrzeniu reszty zdjęć i filmu.

Tak więc kolego Robercie, ja uważam, że model ma ogromny, choć nie w pełni wykorzystany potencjał. Na plus:

1. Bardzo estetyczne wykonanie wieży i ramienia.
2. Własna łyżka - wygląda bardzo interesująco.
3. Bardzo fajny pomysł na schowanie węży siłowników poruszających drugą sekcję ramienia (dlaczego nie zrobiłeś tego przy siłownikach odpowiedzialnych za łyżkę?).
4. Fajna nalepka odwzorowująca "osik" VOLVO ;)

Na minus:

1. Ten kikut wystający z drugiej sekcji ramienia - dla mnie to dyskwalifikacja kompletna. Jeśli ktoś nie wie jak być powinno - link. Skoro ma to być bardziej MT niż Technic, to nie znajduję wytłumaczenia dla takiego rozwiązania. Długość siłowników łączonych szeregowo można łatwo zwiększyć stosując lifty. Tu nie ma co ubolewać, tu trzeba przebudowywać...
2. Wygięte flexy na pierwszej sekcji ramienia - po co? Wygląda pokracznie. Tu widać, że wcale tak nie musi być. Flexy powinny iść po ramieniu, a na ugięciu węże i po problemie z łukiem.
3. Węże wychodzące z wieży na pierwszą sekcję - co to za plątanina na tym flexie?
4. Obracające się siłowniki unoszące pierwszą sekcję - co to vogle jest? Tam MUSI być jakiś drążek utrzymujący je w kupie!
Mi się nie śpieszy, pisałem. Spoko to zrobie porządny :)
Gdyby rzeczywiście tak było, to model powinien się ukazać za tydzień, bądź dwa ale już naprawdę dopracowany! Moim zdaniem ten model miał szansę być na światowym poziomie ale znowu wychodzi na jaw Twoja niecierpliwość - piękne 90% pracy, a te 10% na łapu-capu sklecone, żeby tylko było. Zawsze mogłeś wystawić to na MOC marca, a nie lutego...

Chyba tyle póki co.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#22 Post autor: Robson »

4. Obracające się siłowniki unoszące pierwszą sekcję - co to vogle jest? Tam MUSI być jakiś drążek utrzymujący je w kupie!
Nie pomyślałem o tym ale mogę je połączyć.
Żbik pisze:2. Wygięte flexy na pierwszej sekcji ramienia - po co? Wygląda pokracznie. Tu widać, że wcale tak nie musi być. Flexy powinny iść po ramieniu, a na ugięciu węże i po problemie z łukiem.
Spoko zmienię myślałem że tak będzie lepiej :)
3. Węże wychodzące z wieży na pierwszą sekcję - co to za plątanina na tym flexie?
Bo mi się skończyły węże czarne :P
Żbik pisze:(dlaczego nie zrobiłeś tego przy siłownikach odpowiedzialnych za łyżkę?)
Tam było trochę gorzej :P Bo technika ramienia jest troche dziwna te obracania klockami eh :P
Żbik pisze:Zawsze mogłeś wystawić to na MOC marca
Tu mam inny fajniejszy pomysl :D
Żbik pisze:2. Własna łyżka - wygląda bardzo interesująco.
Ta i kosztowało mnie 8 łuków od 5571 :P
Ostatnio zmieniony 2009-03-01, 14:36 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.
Cb1100RR

Mrutek

#23 Post autor: Mrutek »

Słabo znam się na koparkach ale mi się podoba. Trochę rozczarowanie, że znowu kable za koparką...

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#24 Post autor: Żbik »

Robson1903 pisze:Spoko zmienię
No i jak tam, Bobie budowniczy? Śpicie tam z tą koparką? Co to za karygodna cisza? Gdzie reszta zdjęć i film z działania?

Bo: "...jak zaraz wezmę pałkę i wyjmę"! ;)

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 709
Rejestracja: 2006-08-31, 21:57
Lokalizacja: Łódź-Bałuty
brickshelf: robson1903
Kontakt:

 

#25 Post autor: Robson »

Żbik pisze:No i jak tam, Bobie budowniczy? Śpicie tam z tą koparką? Co to za karygodna cisza? Gdzie reszta zdjęć i film z działania?

Bo: "...jak zaraz wezmę pałkę i wyjmę"! ;)
Nie chciałbyś filmu teraz nagranego, jutro coś skleję, popróbuję :)
Cb1100RR

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#26 Post autor: PatrykZ »

Jako laik w tej dziedzinie, ocenię z zewnątrz to co widzę. Cudo.

Awatar użytkownika
Duke
Posty: 247
Rejestracja: 2005-11-17, 18:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: duku

 

#27 Post autor: Duke »

Krótko ode mnie: jak spojrzeć na monitor z 2 metrów, to wygląda jak zdjęcie prawdziwej koparki.

ODPOWIEDZ