[MOC] Biga bojowa

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Polo15

[MOC] Biga bojowa

#1 Post autor: Polo15 »

Witam wszystkich i wszystkie na forum!

Jako iż jestem w dość wczesnym stadium odnajdywania się w naszym wspólnym hobby, narazie głównie kolekcjonuję klocki i buduję drobiazgi dla mojej małej siostrzyczki, nic z tego nie jest zbytnio imponującego. Ale wszystko przychodzi z czasem. Z powyższych powodów postanowiłem na próbę wrzucić mój pierwszy model nadający się w ostateczności do pokazania ludziom. Jest to niewielki wóz dwókołowy zaprzeżony w dwa konie - z łac. bigae - służący głownie do celów bojowych lub polowań.

Przede wszystkim chciałbym prosić o ostrą, aczkolwiek konstruktywną krytykę zdjęć. Głównie o nie się martwię, gdyż nigdy nie fotografowałem małych modeli ;) Dlatego też wolałem wysłać coś małego, niezobowiązującego zanim pokażę zdjęcia czegoś większego i mam nadzieję lepszego ;)

Nie szczędźcie słów krytyki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#2 Post autor: KUKUS »

Polo15 pisze:Przede wszystkim chciałbym prosić o ostrą, aczkolwiek konstruktywną krytykę zdjęć.
...nie wiem jak inni, ale uważam, że zdjęcia zostały dość ładnie obrobione- zważywszy, iż jest to pierwszy pokazany przez Ciebie MOC.

Teraz trochę krytyki samego modelu. Koła wozu znajdują się w nieco zbyt dużej odległości od siebie. Sam wóz wydaje się być nieco zbyt kwadratowy- może to być m.in. wina zastosowania szarego plate'a 4x6. Nie za dużo tu tarcz?? Jedna na przodzie wystarczyłaby w zupełności. Łańcuchy chyba nie trzymają się zbyt mocno, trzeba by pomyśleć nad rozwiązaniem tego problemu. Fajny pomysł na zaprzężenie koni- jednak zamiast czarnych proponowałbym znaleźć brązowe klocki (imitacja drewna).

Mimo, iż całość wymaga jeszcze dość sporej ilości poprawek, to na pewno nie można narzekać na jedną rzecz- a mianowicie na bawialność. Można łatwo wyjąć ludzika, zmieniać akcesoria...
Polo15 pisze: Ale wszystko przychodzi z czasem.
... dokładnie. Ale żeby ten czas trochę zredukować można by od czasu do czasu podglądnąć i użyć rozwiązań proponowanych przez innych ;)
Ostatnio zmieniony 2009-03-03, 20:34 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
caro
Posty: 496
Rejestracja: 2008-08-26, 09:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: caro

 

#3 Post autor: caro »

Również uważam, że zdjęcia są całkiem niezłe. Przez to często MOC lepiej się ogląda nawet gdy jest prosto zrobiona :) Co do samej budowy to ciężko ocenić konstrukcję bo jest bardzo prosta :P Ale mimo tego bardzo mi się podoba. Jestem na tak :D
Powoli Astra GSI

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Czy ja dobrze widzę, że wóz jest połączony z końmi tylko łańcuchem? Jeśli tak to taki wóz nie ma prawa jeździć, zwłaszcza, że to dwukółka. Nie ma prawa utrzymać równowagę; musi polecieć do tyłu, albo na pysk. Każdy pojazd konny musi mieć dyszel!

Wookashek

#5 Post autor: Wookashek »

Chciałeś krytyki to masz:

- Konstrukcja bardzo prosta. Trudno tu się rozpisywać.
- Te tarcze z tylu nie pełnią swojej roli. Nie chronią minifiga. Całe plecy ma gołe.
- Lepsze byłyby brązowe klocki i może jakieś opancerzenie na koniach?
- Brak dyszla. Wygląda to nierealnie.
- Fajnie kosy po bokach.
Ostatnio zmieniony 2009-03-04, 09:04 przez Wookashek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#6 Post autor: PatrykZ »

Racja Zgrredku.

Polo15

#7 Post autor: Polo15 »

To tak, przede wszystkim dziękuję za krytykę ;) Jak napisałem wyżej głównie chodziło mi o ocenę zdjęć, gdyż nigdy wcześniej czegoś takiego nie fotografowałem, ale rozumiem, że to nie poszło najgorzej. Z powyższego powodu model nie miał być skomplikowany i wybitnie dopracowany. Właściwie to był drobnym żartem. Gratuluję wszystkim, którzy zauważyli, że to nie ma prawa działać (sporo się namęczyłem by ustawić go do zdjęć :D), gdyż nie ma sztywnego dyszla. Gwoli ścisłości w rzeczywistości istniały i istnieją takie wozy, ale dwuosiowe i posiadające mechanizm hamujący ;)

PS. Racja, tarcze mogłyby być skierowane na boki by lepiej chronić minifiga. I użyłem klocków takich, jakie miałem (jestem w sumie początkującym kolekcjonerem), brąz mógłby trochę ulepszyć marny model...

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#8 Post autor: PatrykZ »

Będzie lepiej :-)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#9 Post autor: Hezar »

Jeżeli chodzi o uwagi dotyczące samej konstrukcji, to wydaje mi się, że wszystko zostało już napisane.
Zdjęcia wyszły rzeczywiście nienajgorzej (widać obróbkę), choć w moim przypadku, kiedy oglądałem je w świetle dziennym, musiałem zmieniać kąt patrzenia, by dojrzeć poszczególne elementy MOC-a.
Wynika to zapewne z zastosowania ciemnych elementów, które na jaskrawo białym tle zlewają się w całość.
Być może drobne rozjaśnienie samej konstrukcji nieco polepszyłoby sprawę.

Pozdrawiam (:

ODPOWIEDZ