[MOC] Walec

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rh

#16 Post autor: rh »

Gr, no to mi się opera wysypała, a taki piekny post napisałem :)
Hezar pisze:Właśnie tak mógłby wyglądać jeden z nowych zestawów City.
Nie do końca zgadzam się z tą opinią. A czemu, za chwilę.

Longerowy walec ogólnie mi się bardzo podoba, świetnie, że trzyma skalę. Jednak, po swoich cierpieniach przy budowie niedoszłego walca, z gamy produkowanych modeli tego typu, sto razy bardziej odpowiadają mi "tandem-rollery", jak np. ten:
Obrazek
Ale to akurat w tym momencie ma najmniejsze znaczenie. Dużo ważniejsze jest to, że wydaje mi się potwornie "łysy" - brak jakichkolwiek drobnych szczególików na karoserii, grille, czy jakaś drabinka wejściowa. Naklejki by wiele dały (wiem, że są tu ich wielcy wrogowie, ale tu by pomogły i to bardzo ...ale czemu ich nie ma to wyjaśniłeś :) ).
Jeśli chodzi o proporcje to trzyma skalę realną, ale modele city są na swój sposób przejaskrawione i ciężko powiedzieć o nich by aż tak bardzo były wyskalowane. I stąd nie do końca mi on pasuje jako model firmowy.


PS: Tak kompletnie na marginesie. Jak chodzi o walce to ten typ mi osobiście najbardziej odpowiada:
Obrazek

PS2: Przypuszczam, że w sobotę, jak go zobaczę na żywo, to i tak będę uważał go za pięknego :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#17 Post autor: Hezar »

rh, komu i jaki walec się podoba, to już raczej rzecz gustu, a o gustach nie ma co dyskutować.
Mimo wszystko będę upierał się przy swoim, gdyż nie tylko "tandem-rollery" walcują nam asfalt.

M_Longer miał zapewne w zamiarze zbudować coś w ten deseń:

Obrazek

Pozdrawiam (:

rh

#18 Post autor: rh »

Hezar pisze:M_Longer miał zapewne w zamiarze zbudować coś w ten deseń:
Hezar, ja dokładnie wiem, co Longer miał zamiar zbudować i co zbudował. To, że napisałem, jakie mi się walce bardziej podobają to moja własna decyzja, do której mam święte prawo. Poza tym wyraźnie zaznaczyłem, że tamto to moja opinia i tu nie ma znaczenia.
Walec mi się podoba, a ja dopisałem co można by hipotetycznie zrobić, by mi się jeszcze bardziej podobał.
Ostatnio zmieniony 2009-03-05, 16:14 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#19 Post autor: M_longer »

Hezar pisze:M_Longer miał zapewne w zamiarze zbudować coś w ten deseń:
Ależ skąd. To że ma z tyłu koła to zupełny przypadek...
Hezar, gdybym chciał zbudować walec taki jaki pokazał Rh to bym po prostu taki zbudował.
Dziękuję też że pokazałeś dokładnie na jakim typie walca się wzorowałem, bo doprawdy jest to rzecz trudna do odgadnięcia.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#20 Post autor: Hezar »

rh pisze:Hezar, ja dokładnie wiem, co Longer miał zamiar zbudować i co zbudował. To, że napisałem, jakie mi się walce bardziej podobają to moja własna decyzja, do której mam święte prawo. Poza tym wyraźnie zaznaczyłem, że tamto to moja opinia i tu nie ma znaczenia.
Walec mi się podoba, a ja dopisałem co można by hipotetycznie zrobić, by mi się jeszcze bardziej podobał.
Faktycznie, to jest powód, żeby aż tak się oburzać.
M_longer pisze:Ależ skąd. To że ma z tyłu koła to zupełny przypadek...
Hezar, gdybym chciał zbudować walec taki jaki pokazał Rh to bym po prostu taki zbudował.
Dziękuję też że pokazałeś dokładnie na jakim typie walca się wzorowałem, bo doprawdy jest to rzecz trudna do odgadnięcia.
Czy ten ewidentny sarkazm znowu był potrzebny?

Szkoda słów Panowie, naprawdę...

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#21 Post autor: M_longer »

Hezar pisze:Szkoda słów Panowie, naprawdę...
Za to Ty nie szczędzisz słów na komentowanie prawie każdej konstrukcji która pojawia się na LP. Szkoda jednak że nie odniosłeś się do postu Szarika w temacie o łodzi Zumbiego (w której to bardzo nie podobał Ci się drut nadający kształt flexowi) Przeoczenie?
szarikm pisze:Hezar napisał/a:
Jedyne, co tak naprawdę mnie rozczarowuje, to stosowanie nielegowych elementów - tak wspaniała konstrukcja na to nie zasługuje...
Ja rozumiem, że można być ortodoksem, ale bez przesady. Wypominanie osobie, która buduje takie cacka, że użył kawałka drutu, aby wyprofilować gumkę jest co najmniej nie na miejscu.
Hezar, czy ty cokolwiek zbudowałeś i opublikowałeś tutaj? Napisałeś 343 wiadomości i nie przypominam sobie, abyś coś zbudował.

Wrzuć na luz, dobrze?

Teoretykiem może być każdy.
Oczywiście nikt nie zabrania nikomu komentować MOCy, ale jednak byłoby miło, gdybyś teorię poparł choć odrobiną praktyki, by pokazać że wiesz o czym piszesz.
Ostatnio zmieniony 2009-03-05, 20:40 przez M_longer, łącznie zmieniany 1 raz.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#22 Post autor: Hezar »

M_longer pisze:Przeoczenie?
Dokładnie, przeoczyłem ten post. Dzięki za info.
M_longer pisze:Oczywiście nikt nie zabrania nikomu komentować MOCy, ale jednak byłoby miło, gdybyś teorię poparł choć odrobiną praktyki, by pokazać że wiesz o czym piszesz.
Póki co, nie mam jeszcze problemów z pamięcią, a pamiętam dobrze, że nie tak dawno napisałem Ci już to i owo na ten temat w prywatnej wiadomości.
Nie mam zamiaru powtarzać tego drugi raz.

To tyle, nie zaśmiecajmy forum i zostawmy miejsce dla nowych recenzji walca.

Pozdrawiam (:

ODPOWIEDZ