Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Ford W-9000
Autor Wiadomość
Emilus 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1460
Wysłany: 2009-03-19, 19:13   

Cytat:
Nijak nie pasują do niebieskiej kabiny i czerwonych felg...

Chyba żółtej nie?

Webster 
takie hamerykańskie

Wpisy: 83
Wysłany: 2009-03-19, 20:58   

Niech będzie że ta ciężarówka jest nijaka. W tamtych latach ciężarówki wszystkich marek wyglądały praktycznie tak samo i z pewnością laik nie byłby w stanie odróżnić kenwortha od peterbilta czy freightlinera. Tak jak pisze Misterzumbi stare amerykańskie ciężarówki mają duszę i właśnie ten "prymitywny" wygląd cabover'ów powoduje że jedni się w nich zakochują a inni ich nie nawidzą. Mnie w szczególności podobają się te mniej znane modele a dla tych dla których ta ciężarówka jest brzydka to proszę mi wierzyć że są jeszcze duuuużo brzydsze i udowodnię to za niedługo bo już kończę kolejną naprawdę wstrętną ciężarówkę :)
Misterzumbi napisał/a:
A tak w ogole, to jak sa zamontowane swiatla? Caly przod jest jakos tak... Nie zgadne...

wygląda to tak

I proszę mi tu nie pokazywać jakichś spartaczonych Volkswagenowskich Constelacji!
Ostatnio zmieniony przez Webster 2009-03-19, 23:35, w całości zmieniany 2 razy  

pitrek02 

Wpisy: 880
Wysłany: 2009-03-19, 21:20   

Emilus napisał/a:
Chyba żółtej nie?

Racja.
Myślałem dobrze, a źle napisałem... :)

Webster napisał/a:
Tak jak pisze Misterzumbi stare amerykańskie ciężarówki mają duszę i właśnie ten "prymitywny" wygląd cabover'ów powoduje że jedni się w nich zakochują a inni ich nie nawidzą.

Dokładnie. Ja już niejedną amerykańską ciężarówkę zbudowałem i jestem pewien, że zrobię ich dużo, dużo więcej! :)
Ostatnio zmieniony przez pitrek02 2009-03-19, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  

M_longer 
VIP

Wpisy: 5285
Wysłany: 2009-03-19, 21:35   

Piotrek builder napisał/a:
Ja już niejedną amerykańską ciężarówkę zbudowałem i jestem pewien, że zrobię ich dużo, dużo więcej! :)

Dźwig byś zbudował, a nie tylko Castle/ciężarówka/Castle/ciężarówka.
Ostatecznie może być holownik.

;)

rh
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-20, 07:32   

Cytat:
Dźwig byś zbudował, a nie tylko Castle/ciężarówka/Castle/ciężarówka.
Ostatecznie może być holownik.
Bla bla bla, te amerykańskie ciężarówki są czasami nudne bo ich dziesiątki. Budujcie europejskie starocie lepiej, one też mają duszę, a nie tylko te zza oceanu:) a holownik - ktoś mi wyjaśni kiedyś co w nich tak ciekawego? Longer, nie przesadzaj, przecież Piotrek ostatnio zbudował Willisa:)

A co do samego modelu. Akurat ten ford jest dość ciekawy. A to, jak go odwzorowałeś też jest moim zdaniem udane. Chociaż faktycznie te niebieskie szybki jakoś tak nie pasują, ciekawy jestem jak by to wyglądało z tr-clear albo z tr-black?

Cytat:
I proszę mi tu nie pokazywać jakichś spartaczonych Volkswagenowskich Constelacji!
A mi się tam ten VW podoba, nie wspominając nic o tym, że brazylijski VW zrobił niedawno piękny model autobusu:P
Ostatnio zmieniony przez rh 2009-03-20, 07:34, w całości zmieniany 1 raz  

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1356
Wysłany: 2009-03-20, 08:21   

Powiem tak: fajne, ale bardziej mi się podoba od tyłu niż od przodu. Tak jak innym nie podobają mi się te niebieskie szybki i brakuje mi jakiegoś akcentu, poziomych pasków w innym kolorze, które w tamtych czasach były na topie.
Za to wszystko co się dzieje za kabiną bardzo ładnie i realistycznie wygląda. Myślałeś nad tym, żeby mu dorobić pakę np. do przewozu bydła?
Patent ze światłami: nie wiem czemu ale mam wrażenie, że jest bardzo kruchy.
Ostatnio zmieniony przez glaz_pimpur 2009-03-20, 08:22, w całości zmieniany 1 raz  

Webster 
takie hamerykańskie

Wysłany: 2009-03-20, 09:15   

rh napisał/a:
ciekawy jestem jak by to wyglądało z tr-clear albo z tr-black?

Z tr-clear jakoś mi sie nie podoba. Jak dorwę wersję black na pewno ją zamontuje bo widze że te niebieskie szyby robią ogólne oburzenie.

glaz_pimpur napisał/a:
Myślałeś nad tym, żeby mu dorobić pakę np. do przewozu bydła?

Ciągle nad tym myślę i zacząłem myśleć jeszcze bardziej gdy ostatnio na trasie (w Tychach) jechałem obok tego http://img447.imageshack....230620051hy.jpg

Cytat:
Patent ze światłami: nie wiem czemu ale mam wrażenie, że jest bardzo kruchy.

Robi to takie wrażenie bo czasem podczas przenoszenia zrobi się większa szczelina ale o odpadaniu elementów nie ma mowy.
Ostatnio zmieniony przez Webster 2009-03-20, 09:19, w całości zmieniany 1 raz  

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1356
Wysłany: 2009-03-20, 10:59   

Webster napisał/a:
Ciągle nad tym myślę i zacząłem myśleć jeszcze bardziej gdy ostatnio na trasie (w Tychach) jechałem obok tego http://img447.imageshack....230620051hy.jpg

Myślałem o czymś bardziej oldschoolowym:)

M_longer 
VIP

Wpisy: 5285
Wysłany: 2009-03-20, 13:03   

rh napisał/a:
ktoś mi wyjaśni kiedyś co w nich tak ciekawego?

Mogą wyciągać te wszystkie amerykańskie i europejskie ciężarówki z rowu :P
Webster napisał/a:

Myślałem nad czymś takim, ale chwilowo nie mam czasu. Buduj, zobaczymy co Ci wyjdzie ;)

Misterzumbi 
Zasłużony

Wpisy: 1446
Wysłany: 2009-03-20, 18:59   

Dobra dzieci, zainspirowany ciezarowka i tym zdjeciem:

przegrzebalem swoje klocki i natrafilem na woreczek ktory skrzetnie chowalem az nadarzy sie okazja. W woreczku bylo kilkanascie klockow w kolorze Maersk ktore nie sa ani tanie, ani czeste, pogrzebalem i okazalo sie ze oprocz tile 2x2 jest wlasciwie wszystko zeby zbudowac ciezarowke ze zdjecia. mam teraz na biurku plagiat Forda, porawiony troche z lewa i z prawa, tak zeby cieszyl oko i mogl sobie ewentualnie stac obok moich Mackow... Nie poprawiajac tego co dobre, oprocz koloru dodlaem tyko troche detali, w sumie moze 10-15% modelu jest moje, reszta tak jak tutaj.
Dzis juz mi sie nie chce, ale w niedziele beda zdjecia, o ile kolega Webster zechce pozwolic na publikacje...

kris kelvin napisał/a:
Boże chroń Lugpol.

Jerac 
Zdemodywowany

Wpisy: 2311
Wysłany: 2009-03-20, 19:56   

No masz. Znowu przeoczyłem coś zupełnie na wierzchu. Tak jak już było marudzone, żółte be, niebieskie szybki nawet bardziej be. Ale to koniec be. Rama taka jak być powinna, przód dobry, to na czym trzymają się światła przypominają mi bezsenne noce nad żukiem, czyli też jest dobrze, proporcje wyglądają na poprawne. Fajnie że ma drzwi, niefajnie że ma paskudne siodło, a jeśli oryginał ma tak zamontowane światła to jest to cokolwiek dziwne.

Kiedy następne coś? :>

Hezar 

Wpisy: 933
Wysłany: 2009-03-21, 15:06   

Bardzo ciekawa konstrukcja, która wyraźnie ma w sobie to "coś", a czym chyba rzeczywiście jest urok starych ciężarówek.
Podoba mi się kształt całości i przemyślana dbałość o szczegóły - MOC posada właściwie wszystko, co powinien posiadać.
To, co policzę jako minus, to kolorystyka.
Napisałeś że zainspirował cię oryginał właśnie w takich barwach, jednak mimo wszystko zastosowanie bieli zamiast żółci oraz "białych" szybek zamiast "błękitnych" faktycznie dałoby dużo lepszy efekt.
Na koniec dodam jeszcze, że właśnie takie zestawienie kolorów wspaniale współgrałoby z naczepą, którą nieśmiało pokazałeś w galerii... właśnie, dlaczego tak nieśmiało?

Pozdrawiam (:

Webster 
takie hamerykańskie

Wysłany: 2009-03-22, 19:07   

Misterzumbi napisał/a:
Dzis juz mi sie nie chce, ale w niedziele beda zdjecia, o ile kolega Webster zechce pozwolic na publikacje...

Nie ma najmniejszego problemu :)
Jak chcesz mogę zrobić jakieś zdjęcia jeśli coś gdzieś jest nie jasne.

Cytat:
Kiedy następne coś? :>

już za niedługo ;)

Cytat:
Na koniec dodam jeszcze, że właśnie takie zestawienie kolorów wspaniale współgrałoby z naczepą, którą nieśmiało pokazałeś w galerii... właśnie, dlaczego tak nieśmiało?

Bo taka na odwal jest. Naczepa ma być żółta i jak wpadnie troche kasy to może będzie.
Ostatnio zmieniony przez Webster 2009-03-22, 19:35, w całości zmieniany 3 razy  

Hezar 

Wpisy: 933
Wysłany: 2009-03-23, 20:49   

Webster napisał/a:
Naczepa ma być żółta

Skoro tak, to nie ma sensu "czepiać się" kolorystyki kabiny, ale szybki i tak bym zmienił na "białe" przezroczyste ;)

Pozdrawiam (:

Webster 
takie hamerykańskie

Wysłany: 2009-03-25, 12:17   

Zmieniłem szyby i dodałem oponkę na komin jak u Misterzumbiego. Galeria się upublicznia.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu