[MOC] [MOD] 8960 PowerDriller

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] [MOD] 8960 PowerDriller

#1 Post autor: Jerac »

Kreta chciałem odkąd po raz pierwszy zobaczyłem gdzieś w necie wykradzione zdjęcia. Było to dawno temu, zdjęcia paskudne i tak naprawdę mało kto w ogóle myślał że ta seria może wyglądać fajnie. Sam byłem w tej grupie. Z jednym wyjątkiem... bo ten zestaw podobał mi się od samego początku. Co więcej, pierwsza myśl po zobaczeniu go to było "a jakby go uPFić (zmotoryzować)?"

I tak sobie żyłem, wyczekując okazji do kupienia go, bo niestety 100 złotych za 230 części dużo, tym bardziej że wydatki bieżące lub wyższopriorytetowe skutecznie blokowały wszelkie legowe zakupy. W końcu okazja się trafiła (lub mi się skończyła cierpliwość), zamówiłem kreta. I niby miałbym usiedzieć w spokoju? Gdzie tam. Odkąd zamówiłem zacząłem dłubać podwozie na PFach do niego, tak że jak przyjechał wystarczyło na gotowe podwozie założyć kreta. Tyle teorii.... cztery wspaniałe litery tam, jako że nie umiem liczyć i 7+1+2 mi wyszło 8, całe podwozie trzeba było zbudować od nowa. Ostatecznie skończyło się na tym że wziąłem boxa, od góry zakryłem tą dużą pokrywką od kreta, z przodu bezpośrednio do boxa przyczepiłem wiertło a od spodu doczepiłem podwozie.

Technicznie rzecz biorąc, nie posunąłem się nawet o krok do przodu w stosunku do ostatniego jeździdła na PFach. Wciąż jeden silnik obsługuje jedną stronę pojazdu, z tą różnicą że oba koła. Oczywiście mechanika jest bardzo prosta, żadnego zawieszenia (gou gou tramwaje górnicze! :D), mało tego, pojazd powinien być wolny a wiertło powinno kręcić się szybko. Jest na odwrót, i dzięki temu można sobie pojeździć. A jeździ świetnie. Nawet na parkiecie, mimo iż ma przecież twarde plastikowe koła. Kable na których wieszał się czołg nie stanowią dla superkreta żadnej przeszkody, sterowność...jest, a harmider jaki wydaje zespół czterech wielkich "zębatek" toczących się po kafelkach niesie się przez ścianę do sąsiada. Znaczy się, super.

Już byłem szczęśliwy że sobie z tym wszystkim poradziłem, silniki przestały wysadzać podwozie lub mielić zębatki, z boxa zrobiłem gigagreebla, wieżę położyłem na boku aby kable sięgnęły, no to co - filmik, zdjęcia i się pochwalić, a co. Siadam więc do WMM, odkrywam że nie potrafi porządnie zapisać filmu i
[ten kawałek posta został usunięty przez litościwą część umysłu Jeraca. Ogólnie jednak przekaz jest taki że nawet komercyjne produkty są tak słabe, zabugowane, niedziałające, ....**8@#%)!01^#@02$1!!1... dobra, po prostu nie kupujcie/ściągajcie NIGDY Video Edit Magic. Chyba że lubicie składać film poprzez edycję XMLa.]
Trochę to trwało, ale ostatecznie film jest gotowy. Synchronizacja z podkładem muzycznym nie wyszła, na końcu pojawiła się jakaś śmieciowa wstawka której w podglądzie nie było, ale na więcej nie mam już siły ani cierpliwości. Mam jednak nadzieję że jak na pierwszy film nie jest to takie straszne ;>

Rozpisałem się, czas może przejść do konkretów.

Obrazek
Obrazek

Galeria tutaj,flickr tu.

No i mój monsterfilmik.... ;>

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bPbtJaJl ... annel_page[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2009-03-26, 09:08 przez Jerac, łącznie zmieniany 4 razy.

rh

#2 Post autor: rh »

Chciałbym zobaczyć go jadącego w terenie :D ciekawe na ile by sobie dał rade z nierównościami, górkami itd itp :)
Szkoda, że filmik tylko na parkiecie, nie dałoby się w jakimś terenie?

Eh, coraz bardziej mi się on podoba ...

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

No właśnie jest pewien problem - jest ciężki i ma złe przełożenie do jazdy terenowej. W pościeli bardzo marnie jeździ, po bardzo kudłatym dywanie problemów nie ma, ale jest wyraźnie wolniej niż po parkiecie. Chociaż to może być problem słabych aku - podładowałem tylko 4 z sześciu :).

O, ale po losowo rozrzuconych częściach na podłodze jeździ zupełnie bezproblemowo, hm. W pościel zwyczajnie się zatapia i silniki nie mają dość mocy aby kręcić kołami, tak więc jakbym zwiększył przełożenie (teraz jest 1:1) to by pewnie jeździł po wszystkim. Jak wrócę wieczorem przetestuję wersję trialową ;>

Awatar użytkownika
Szakal
Posty: 99
Rejestracja: 2006-10-28, 05:07
Lokalizacja: Dobroszów Ol.
brickshelf: Szakal

 

#4 Post autor: Szakal »

Super!! (..śmieszne")
Zajefajnie to jeździ.
,,Ale ta degrengolada jest super.......
Przynieś te werypatory do bulgotnicy....."

Awatar użytkownika
grevious27
Posty: 515
Rejestracja: 2008-03-20, 14:33
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: grevious27

 

#5 Post autor: grevious27 »

Bardzo fajny mod.
Super zestaw, uczyniłeś jeszcze lepszym :)
Why so serious?

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#6 Post autor: misiek »

najlepsze jest to, że jak on skręca to wewnetrzne koła stoją w miejscu :D to prawie jak drift ;)
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

misiek pisze:to prawie jak drift ;)
To prawie jak sterowanie czołgowe...

Jerac, załatw światła do kreta, bo wjedzie po ciemku w jakąś ścianę ;)

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#8 Post autor: Ramzes »

Powiem tak: Jeździ swietnie, z daleka swoja bryła kreta przypomina więc moc się udał:)
W połączeniu z upeefieniem czegoś czego się upeefnić nei powinno wyszło to super!
Mogłeś się jescze pochwalićza ile kupiłeśów zestaw;]
pozdrawiam
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#9 Post autor: Nerevar »

Wczoraj jak to zobaczyłem, pomyślałem sobie trochę jak dziecko :

"Wow, mój ulubiony model z serii PM napędzany PF - Wypas !"

Dziś mam dalej takie zdanie :D

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#10 Post autor: spacelord »

Fajna przeróbka :)
Ten limonkowy kolor też fajny jest (już mam dwa klocki w tym kolorze ;P )

Na filmiku on się ślizga trochę czy taki zwrotny jest?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

Właśnie testuję wersję z przełożeniem 1:3.

Niestety jest ewidentnie ślamazarna, ale już mu żadna pościel czy inna trawa niestraszna.

spacelord: I jedno i drugie.

Mrutek

#12 Post autor: Mrutek »

Fanem wierteł, świdrów, itp to ja raczej nie zostanę, natomiast jedno mogę powiedzieć: bardzo fajnie jeździ. Naprawdę fajnie. Niezły pomysł z tym czołgowym kierowaniem.

Hippotam

#13 Post autor: Hippotam »

Jakie kokretnie części PF mam kupić żeby takie coś zbudować? Bo muszę miec cos takiego, bez dwóch zdań...

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#14 Post autor: Jerac »

2 silniki PF medium (po jednym na stronę - najprostsze możliwe rozwiązanie),
1 wieża IR
1 battery box
1 pilot

Najtaniej chyba by było kupić monster dino i dokupić medium.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#15 Post autor: M_longer »

Hippotam pisze:Jakie kokretnie części PF mam kupić żeby takie coś zbudować? Bo muszę miec cos takiego, bez dwóch zdań...
Hippo chce zrobić coś na silnikach :D

No ciekawe...

ODPOWIEDZ