Quest for Holy Grail... erm, Tiny RC Car

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#46 Post autor: Bricksley »

Jerac pisze:Karol, linknij mi jakiś swój PFowy pojazd na gąsienicach?
Koniecznie PF? Jsśli tak, to niestety takowego nie ma :)

Edit:
Jerac, mogłeś dopisać, ze PF i z zawieszeniem :P

Tutaj: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=371360 można zobaczyć podobne samochody, z tym, że z karoserią Technic i RC do napędu.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
FastER
Posty: 180
Rejestracja: 2008-10-01, 17:33
Lokalizacja: brać na to pieniądze?
brickshelf: FastER

 

#47 Post autor: FastER »

Karol- no za piękne to one nie są. Ale fakt faktem, że na RC większą prędkość można wycisnąć...

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#48 Post autor: Jerac »

Karol, to że zawieszenie to mało istotne. Chodzi o zachowanie przy przechyłach bocznych, czyli np najazd jedną stroną na wysoką przeszkodę. Nawet przy usztywnionym zawieszeniu gąsienice się rozczepiały ze względu na siły skręcające które na nie działały.

glock45

#49 Post autor: glock45 »

Na zachętę :)
http://www.youtube.com/watch?v=prPOdNWU ... re=related

Za małe koła nie dają rady na rampach. Mała prędkość ? Czyżby brak mocy ?
Fajny konkurs skoków urządzili sobie :)
Ostatnio zmieniony 2009-04-10, 16:52 przez glock45, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Barteq
Posty: 157
Rejestracja: 2009-04-02, 10:06
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Barteq

 

#50 Post autor: Barteq »

Mogą być użyte koła 30.4x14? Już mam projekt i czekam na PF-y.

bushman-editing

#51 Post autor: bushman-editing »

No to zgodnie z obietnicą pierwsze foty maszynki, lubię teren więc i pod taką budę:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Talentu do budowy karoserii nie mam, ale coś wykombinuję i zbuduję 2: terenówki i ciągnika siodłowego do którego będą te koła:
Obrazek

I oczywiście film, tyle że nakręcony na szybko, potem będzie lepszy.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oWlHU-_kVYI[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2009-04-14, 10:33 przez bushman-editing, łącznie zmieniany 5 razy.

rh

#52 Post autor: rh »

bushman-editing pisze:Jak zrobić żeby film działał?
Znacznik [youtube]
http://www.00453005_0000002.pl/artykuly.php?show=48759
Ostatnio zmieniony 2009-04-14, 10:19 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mistrz Podziemi
Posty: 89
Rejestracja: 2009-03-27, 13:58
Lokalizacja: Częstochowa

#53 Post autor: Mistrz Podziemi »

Nie widzę, czy medium jest osadzony na brickowej podstawce. Chyba nie i dlatego nim tak miota. Na pewno nie przeszkadza to zbyt, ale wygląda niesolidnie jak nie ma karoserii.
"Osłony na 30%!" - krzyczy technik.
"Przekieruj moc z wentylatorów w klozecie." - odpowiada dowódca.

bushman-editing

#54 Post autor: bushman-editing »

Mistrzu: Dzięki! zaraz tam go wstawię i będzie lepiej! Ale to tylko rusza się z 1mm w każdą stronę i nie przeszkadza,.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#55 Post autor: Sariel »

bushman-editing pisze:I oczywiście film, tyle że nakręcony na szybko, potem będzie lepszy.
Wiesz, nie musisz się spieszyć z publikacją. To nie wyścig, czasem lepiej wstrzymać się chwilę i przyłożyć do prezentacji, niż sprawić złe pierwsze wrażenie.
Co do podwozia - fajnie jeździ, ale mam dwa zastrzeżenia: po pierwsze w ogóle nie widzę w nim punktów zaczepienia dla nadwozia, po drugie wieżyczka IR jest umieszczona w mało sensownym z punktu widzenia nadwozia właśnie miejscu.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#56 Post autor: misiek »

Sariel pisze:po pierwsze w ogóle nie widzę w nim punktów zaczepienia dla nadwozia
to może ustalmy jakiś sposób mocowania karoserii, czy wczepiamy są na study czy np na technikowe piny?
FREE HUGS :D

Mrutek

#57 Post autor: Mrutek »

Podwozie typu Anemik v.1.0.0.

Pomysł Sariela na zbudowanie podwozia uniwersalnego to jakiś dżołk albo podpucha - pewnie już coś ma cwanego, wyciągnie to na końcu i wszystkich dobije. Albo wie, ze to niemożliwe, patrzy jak ludzie się męczą i też ma bekę... Osobiście uważam, że "do wszystkiego" znaczy "do niczego".

Historia kołem się toczy... Coś takiego jak X-treme RC zaprojektowałem i zbudowałem 2 lata temu na bazie chińskiego samochodziku za 20 pln. Mieli to tłuc chinole, miało kosztować 30 pln + 5pln za pudełko z trójwymiarowym hologramem formatu A4... Niestety zostałem w firmie. Skończyło się na zapisaniu do Lugpolu... A tu proszę, po 2 latach wpadli na to samo...
Swoją drogą, dlaczego Lego nie umieszcza trójwymiarowych obrazków zestawów na opakowaniach? Cena czegoś takiego to parę złotych (co to jest , w porównaniu do paru stów ceny całości), a jaki bajer!

Dobra - koniec żartów. Dzięki Sariel za podrzucenie tematu.

Od rzu przyznaję się, że przy budowie podwozia wykorzystałem jednego czita - spiłowałem coś co się nazywa "Technic Axle 3 with Stud". Nie trzeba tego robić - wystarczą dodatkowe dwie zębatki, jakieś piny lub osie - ale podwozie będzie dłuższe. Tak jak je zrobiłem, ma rozstaw osi o jeden stud mniejszy niż ferrari na filmie. Rozstaw osi można zwiększać lub w prosty sposób wydłużać całe podwozie , korzystając z dłuższych belek technicowych.
Podwozie ma szerokość 11-12s (bez kół) (12 w przypadku sztywnego mocowania baterii). Czyli nadaje się do nadwozia o szerokości 14s lub więcej.

Zrobiłem też jedną rzecz, która wielu osobom nie będzie się podobać, z powodu: Bo tak się nie robi!
No właśnie , że się robi - sam widziałem, 25 lat temu. W zdalnie sterowanym aucie z Enerdowa. Było to połączenie faszystowskiej perfidii z komunistyczną przebiegłością - auto miało napęd aż na jedno, tylne koło. Takie rozwiązanie ma tylko jedną wadę - nie można tym kołem wpaść w dziurę... W tym miejscu, specjalnie dla kręcących nosem dodam, że po dodaniu 4 zębatek i jednej osi auto ma napęd na dwa koła. Jaki jest efekt tego, bez dyferencjału, to pewnie każdy wie...

Całość jest dość sztywna. Chociaż brakiem sztywności nie ma się co przejmować, ponieważ od góry coś tam zawsze będzie.
Dlaczego moje podwozie jest zrobione tak, wynika właśnie z założenia uniwersalności oraz maksymalnego zminimalizowania wymiarów. Dodatkowe założenia to minimalna ilość łatwo dostępnych części oraz ...wysokość bez wieży (zdjęcie nr 3). Dlatego mały PF, czit oraz ...całkowity brak zębatek.
Jak to jest zbudowane widać ( mam nadzieję) na zdjęciach. Starałem się aby części były w miarę kolorowe. Jak jeździ widać na filmie. Na garb wrzuciłem całe ferrari z kołami. Akumulatory są trochę rozładowane.
Podwozie nazwałem Anemik, ponieważ w porównaniu do innych, które zbudowałem jest stosunkowo wolne.


ObrazekObrazekObrazekObrazek

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZmNeltli9bY[/youtube]

Fistach

#58 Post autor: Fistach »

Trochę to wolne Mrutku noi przede wszystkim napęd na 1 półośkę (w zasadzie to nawet nie półoś ale nie wiem jak to nazwać). Bez sensu trochę. BB trochę za nisko.

Za t ofajnie że sa study do mocowania karoserii. Będzie miało co odpadać podczas wyścigów :)

Mrutek

#59 Post autor: Mrutek »

Fistach pisze:Trochę to wolne Mrutku noi przede wszystkim napęd na 1 półośkę (w zasadzie to nawet nie półoś ale nie wiem jak to nazwać). Bez sensu trochę. BB trochę za nisko.
Za t ofajnie że sa study do mocowania karoserii. Będzie miało co odpadać podczas wyścigów :)
- Co do szybkości to masz rację, dlatego nazywa się anemik.

- Do wszystkiego - znaczy do niczego.
- Czego oczekujesz po jednym PF-ie? Założysz XL-a, podniesiesz BB - nie zbudujesz ciągnika siodłowego, wywrotki i wielu innych rzeczy. Ale będzie szybciej (i wyżej).
Poniżej masz silniejszy napęd na dwie osie, ale za to z dwoma silnikami. Z wróć uwagę na uniwersalność rozwiązania: dodałem 1 silnik 3 klocki, dwa wymieniłem:

.Obrazek

- Napęd na jedną ośkę ("tak się przecież nie robi", "to bez sensu") - nie przejmuj się też tak zareagowałem dlatego przewidziałem reakcję - to dla Ciebie coś nowego i nietypowego - jeszcze tego nie przetworzyłeś i nie zaakceptowałeś. Po prostu zbuduj to podwozie. Potem zmień na napęd na dwa koła, przetestuj, porównaj i sam wyciągnij wnioski.

- study w klockach. Ale wpadka. Nie pomyślałem ;-). To ferrari na filmie trzyma się podwozia aż na 4 studach. Zakładam, że 2 x większa prędkość - 2 x więcej studów ;-). Sorry, ale zawsze gdzieś tam będą study. Pytanie ile ich będzie i jak będą zamocowane.

Jeśli znajdę chwilę, to wymienię silnik na mocniejszy (i większy). Ale już nie będzie uniwersalnie...

Fistach

#60 Post autor: Fistach »

Ale po co dodawać drugiego Mediuma? Wystarczy napędzać z jednego całą oś a nie półośkę i będzie gites. Przy tej wadze i prostoty z założenia nie trzeba żadnego dyfra.

A im więcej studów do przyczepiania nadwozia tym lepiej.

Też chcę te koła :D

ODPOWIEDZ